Prohlížeč Opera dostává bezplatné připojení k VPN

Prohlížeč Opera dostává bezplatné připojení k VPN
, , aktualita
Internetový prohlížeč Opera dostal další zajímavou funkci v podobě VPN připojení zdarma. To umožní zvýšit bezpečnost např. při připojení k veřejné Wi-Fi nebo obcházet regionální omezení různých serverů.reklama
Autoři internetového prohlížeče Opera se nevzdávají a přichází s další, tentokrát dosti netradiční funkcí. Po integraci blokování reklamy bez jakýchkoli plug-inů přichází podpora bezplatného VPN připojení. Zatímco přístupy k VPN serverům jsou obvykle placené, případně jde o VPN zdarma pro pracovní či vzdělávací účely, Opera nabídne možnost využít VPN servery naprosto bezplatně. Není tedy třeba instalovat žádného VPN klienta třetí strany, funkce je nativně v prohlížeči. Důvody pro VPN připojení mohou být různé. Hodí se to např. na veřejných Wi-Fi sítích, kdy šifrování komunikace přes VPN může výrazně zvýšit bezpečnost připojení. VPN se dá ale používat i méně legálně tím, že počítač se pak může tvářit, že je umístěn v jiné zemi a může tak mít přístup k obsahu, který by ale neměl být v dané zemi přístupný.


Opera logo


V minulosti toto řešilo např. BBC u svého iPlayeru, je to ale běžné u drtivé většiny služeb, které mají restrikce v závislosti na tom, kde se nachází počítač, který se snaží k dané službě připojit. Podle statistik VPN použilo nebo používá více než půl miliardy lidí (24 % internetové populace). Důvody jsou např.:
  • přístup k zábavnému obsahu (38 %)
  • zvýšení anonymity při procházení internetu (30 %)
  • zajištění přístupu k omezeným sítím a stránkám ve vlastní zemi (28 %)
  • zajištění přístupu k podnikové pracovní síti (27 %)
  • komunikace s rodinou v zahraničí (24 %)
  • přístup k omezenému novinářskému obsahu ve vlastní zemi (22 %)

Zdroj: opera.com
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře