www.svethardware.cz
>
>
>

Protézy vyrobené 3D tiskem pomohou lidem v oblastech postižených válkou

Protézy vyrobené 3D tiskem pomohou lidem v oblastech postižených válkou
, , aktualita
V lékařství technologie 3D tisku nachází stále větší uplatnění. Němečtí vědci se s pomocí této technologie snaží vytvořit protézy, které budou levné, a najdou tak své využití v oblastech postižených válkou.reklama
Není novinkou, že technologie 3D tisku nachází své využití i v takových oblastech, jako je medicína. Tato technologie se dá využít pro výrobu 3D tištěných orgánů nebo například k vyrábění modelů lidské lebky, které slouží k tréninku provádění endoskopie nosu. Podstatné využití nachází však 3D tisk v oblastech protetiky.

Lidé v rozvojových zemích či oblastech postižených válkou nemají vlastní prostředky na to, aby si po úrazu či nemoci pořídili protézu. Finanční prostředky určené na pomoc nemocným a zraněným neposkytují moc prostoru, a proto je nutné náklady na ošetření co nejvíce snížit. Tým německých vědců se tuto věc snaží řešit pomocí 3D skenování a 3D tisku, jejich projekt má za cíl přinést levnou 3D tištěnou protézu, která se bude vyrábět na míru.

Výzkumný tým pochází z německých univerzit Friedrich Alexander Universität a Fachhochschule Lübeck a má v plánu svůj projekt, který dostal pojmenování 3DPro, realizovat už příští rok a vyrábět první 3D tištěné protézy pro pacienty. Prototypy protéz v rámci vývoje však již vytištěny byly.

Tým německých vědců vytvořil i vlastní systém pro 3D skenování těla. Tím se zajistí, aby výsledná protéza pacientovi přesně padla a aby nevznikaly problémy s užíváním umělé končetiny. Následně se díky technologii 3D tisku vyrobí protéza na míru. Tento systém má na svědomí i Christian Zagel z univerzity, který je zároveň hlavou celého týmu.

Při navrhování systému bylo myšleno i na to, že ne vždy musí být po ruce odborníci, a tak je možné systém snadno ovládat i bez rozsáhlých technických znalostí. Vědci zkrátka chtějí mít jistotu, že místní lékaři budou schopní se vším pracovat sami a že nebude třeba asistence jiných odborníků.

Výsledné protézy nebude nutné tisknout na příliš drahých strojích, postačí i obyčejnější 3D tiskárna, to samé platí o kamerách pro 3D skenování. Jako výrobní materiál má být používán recyklovaný plast například z kelímků, chybět nebude ani měkký silikon, který bude použit na polstrování.

Software pro 3D skenování je stále ještě ve fázi vývoje, podobně jsou na tom vědci s materiály na výrobu 3D tištěných protéz. Jakmile se doladí všechny detaily, výzkumný tým má v plánu svůj projekt ještě více rozšířit.

Zdroj: 3ders.org
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik