www.svethardware.cz
>
>
>

Lebky vyrobené 3D tiskem se budou využívat k trénování endoskopie

Lebky vyrobené 3D tiskem se budou využívat k trénování endoskopie
, , aktualita
Medicína je jedna z oblastí, kde se s 3D tiskem setkáváme čím dál častěji. Univerzita ve Virginii hodlá využívat 3D modely lidské lebky k výuce endoskopie nosu a minimalizovat tak nepříjemnosti tohoto zákroku.reklama
3D tisk doslova přináší revoluci do medicíny. Hovořili jsme např. o srdeční tkáni vytištěné na 3D tiskárně ve stavu beztíže, zubních implantátechmodelech orgánů, na kterých se trénují operace. Podobně je tomu i u dalšího projektu. Ten má pod palcem nosní specialista doktor Jose Gurolla z University of Virginia Health System, inženýr Dwight Dart z 3D-tiskové laboratoře téže univerzity a doktor Robert Reed.


Lebka vytištěná na 3D tiskárně


Jejich systém převede CT a MRI skeny do podoby 3D souborů a modelů vhodných k tisku. Poté se tento model nechá vytisknout na 3D tiskárně a doktoři na něm mohou studovat problémy v nosu pacitenta. V některých případech není nutné obtěžovat pacienta zákrokem, který není zrovna nejpříjemnější. Totéž se dá využít k tréninku provádění endoskopie nosu a studenti se to nemusí učit na skutečných lidech. Díky tomu mohou získat více praxe před jejich prvním skutečným zákrokem a to jim umožní být si trochu jistějšími a méně nervózními.


Doktor Jose Gurrola


V minulosti studenti na univerzitě prováděli testovací zákroky na svých spolužácích. To na druhou stranu pomohlo se opravdu dost snažit, neboť stejný zákrok pak zopakovali spolužáci na nich. Poté, co se Gurrola sám stal doktorem a metodu začal vyučovat, nechal studenty provádět zákrok i na něm.Zdroj: news.virginia.edu, extrahw.com

Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek