www.svethardware.cz
>
>
>

Qualcomm a Daimler vyvíjejí bezdrátové nabíjení mobilů i aut

Qualcomm a Daimler vyvíjejí bezdrátové nabíjení mobilů i aut
, , aktualita
S příchodem chytrých aut bude čím dál běžnější, že automobilky budou ve zvýšené míře spolupracovat s firmami z oblasti informačních a mobilních technologií. Daimler a Qualcomm plánují bezdrátově nabíjet mobily i auta.reklama
Do aut proniká čím dál tím více informačních a mobilních technologií (vzpomeňme např. zájem německých automobilek o mapy HERE od Nokie). Problematiku chytrých aut jsme na stánkách SHW už několikrát probírali, nicméně můžeme jít i do bližší budoucnosti. Zde se naskýtá např. čerstvé partnerství mezi automobilkou Daimler (má pod sebou např. Mercedes-Benz, Freightliner nebo autobusy Setra) a společností Qualcomm, která je zase známá mobilními procesory a patenty v komunikačních technologiích.


Qualcomm logo


Výsledkem spolupráce by mělo být několik vylepšení nynějších aut. Předně je to spojení 3G a zejména 4G sítěmi, díky čemuž by auto mělo být neustále připojeno na internet ať už z hlediska třeba dopravního zpravodajství, tak třeba zábavy. Druhým prvkem by mělo být bezdrátové nabíjení mobilních zařízení, tedy už žádné šachování s redukcemi do zapalovače nebo v případě novějších aut s USB kabely.


Mercede-Benz F015


Třetí oblastí spolupráce bude bezdrátové nabíjení samotných aut Qualcomm Halo Wireless Electric Vehicle Charging (WEVC), čímž se dostáváme k elektromobilům a plug-in hybridům, které nebudou muset být v garáži "na šňůře".

Zdroj: qualcomm.com, theregister.co.uk
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře