www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon R9 Fury X se prodává dobře, v obchodech dochází

Radeon R9 Fury X se prodává dobře, v obchodech dochází
, , aktualita
Především ve velkých zahraničních obchodech jako Amazon a Newegg zakrátko po uvedení nových Radeonů Fury X na trh došly skladové zásoby a nyní je tak obchody doplňují. AMD tedy může být prozatím spokojeno, tedy jak se to vezme.reklama
Zákazníci byli na nové Radeony evidentně natěšeni a na Amazonu a Newegg během necelých 24 hodin vykoupili všechny dostupné kusy, takže nyní u každého kusu v nabídce najdeme prosté Out of Stock. AMD může mít na jednu stranu z tohoto zájmu radost, ale na druhou stranu by bylo pro něj jistě lepší, kdyby obchody dokázaly zájem zákazníků uspokojit. Jisté je, že firmě se podařilo zvednout velkou vlnu zájmu, však její několikadenní kampaň spojená s herním veletrhem E3 nešlo přehlédnout.

Radeon Fury X přitom dle mnohých recenzí není zabijákem konkurenční NVIDIA GeForce GTX 980 Ti, neboť v některých testech se řadí mezi ni a GTX 980 a v některých je zase rychlejší, takže jde spíše o zdravou konkurenci, navíc se stejnou cenou. Je tu ale také jistý punc exkluzivity daný poprvé použitými paměťmi HBM a také tu je v základu vodní chlazení.

Pro zákazníky může nedostatek těchto karet znamenat, že se bude jejich cena zvyšovat a nepůjde o doporučených 649 USD. Už ze screenshotu můžeme vidět, že modely od XFX nebo VisionTek se prodávají podstatně dráž, přičemž k tomu není žádný jiný důvod, neboť to jsou všechno referenční verze.

Co se týče našeho trhu, na něm jsou ceny kolikrát ještě vyšší. Oněch 649 dolarů je v přepočtu 15850 Kč, ale ve skutečnosti se Radeony Fury X prodávají za cenu přes 19.000 Kč. To můžeme považovat za výchozí cenu, ale není žádný problém narazit na model s cenou i 30.000 Kč. Ony se ale ceny ustálí, až se tyto karty na trhu usadí. Prozatím je nemají v katalogu ani servery srovnávající ceny na trhu, ovšem v obchodech již jsou tyto karty v malém množství skladem.

Nyní můžeme čekat na to, co provede NVIDIA, o níž se proslýchá, že zvažuje zlevnění svých výkonných GeForce. Asi nemůžeme očekávat, že půjde dolů cena modelu TITAN X, ten by měl zůstat na svém tisícu dolarů, ale GTX 980 Ti, GTX 980 či GTX 970 by zlevnit mohly. Nezbývá než počkat.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik