www.svethardware.cz
>
>

Rusové hacknuli e-mailový systém Pentagonu

Rusové hacknuli e-mailový systém Pentagonu
, , aktualita
Američané to se zabezpečením nemají lehké, letos už byl poněkolikáté hacknut nějaký jejich systém. Tentokrát zaútočili Rusové a nabourali se do e-mailového systému Pentagonu. Ten byl raději dočasně vyřazen z provozu.reklama
Letos si americké úřady užili už několik útoků na své systémy. Patrně Číňané stáli za útokem, který měl znamenat zcizení dat 4 milionů zaměstnanců americké vlády. Nakonec se ukázalo, že se to týkalo 21,5 milionu osob(!) a zatím nebylo potvrzeno, odkud útok směřoval. Syřané zase napadli webové stránky americké armády. Nyní to byli pro změnu Rusové, kdo napadli e-mailový systém Pentagonu a nabourali se do elektronické pošty 4000 vojenských i civilních zaměstnanců.
Útok se měl odehrát 25. července a od té doby Pentagon tento systém odstavil, aby nebylo napácháno ještě více škod a mohl celou záležitost vyšetřit. Zatím není jasné, zda za útokem stojí ruská vláda nebo jen skupina lidí z Ruska. Útočníci se nedostali k tajným e-mailům a systém by měl být zprovozněn do konce tohoto týdne.

Zdroj: nbsnews.com, dw.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu" Google GNMT: překladový systém slibuje téměř "lidskou kvalitu"
Společnost Google pro svou službu Translate připravila nový překladový systém GNMT, o němž říká, že výrazně sníží počet chyb. Google dokonce uvádí, že se úroveň překladu systému GNMT blíží tomu, čeho jsou schopni lidé.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek