www.svethardware.cz
>
>
>

SK Hynix začne brzy vyrábět 32vrstvé 3D NAND

SK Hynix začne brzy vyrábět 32vrstvé 3D NAND
, , aktualita
V této době zaujímá přední místo mezi výrobci vrsvených pamětí NAND Flash společnost Samsung, kterou ostatní firmy zatím s obtížemi stíhají. Jedním z rivalů je také SK Hynix, který má do konce roku začít vyrábět své nové paměti.reklama
SSD značky Samsung jsou dnes mezi běžnými uživateli velice oblíbené, však tato firma má už dávno v nabídce 3bitové paměti 3D V-NAND, díky nimž může nabídnout rychlá SSD za rozumnou cenu. A nedávno Samsung představil také SSD 950 Pro, které jsou určeny pro ty, kterým běžné modely pro SATA 6 Gb/s nestačí a chtějí něco rychlejšího. Na tyto modely zatím ostatní výrobci, co se tedy týče dané kategorie a hardwarové vyspělosti, zatím nenašli odpověď. A není přitom dobré mít mezi výrobci SSD pouze jednoho, který bude nad ostatní vysoko vyčnívat, však schopná konkurence je třeba, jak se ukazuje třeba v oblasti procesorů x86.

Samsung ale má dosud schopné protivníky, k nimž patří Toshiba, SanDisk, Micron s Intelem nebo také SK Hynix, který chce ještě v tomto roce odstartovat výrobu 36vrstvých pamětí 3D NAND. Tato firma mimochodem nedávno začala masově vyrábět 20nm paměti DRAM, ovšem mluvme o NAND Flash. Tyto paměti s 36 vrstvami nejsou nic, co by jiní výrobci neměli, ovšem brzy se k nim mají připojit také 48vrstvé 3D NAND, čímž by tedy SK Hynix dokázal Samsung dohonit.

Společnosti Samsung už také začaly šlapat na paty firmy Toshiba a SanDisk, jež měly dle starších plánů začít s výrobou 48vrstvých 3D NAND už v minulém měsíci, čili je pravděpodobné, že se zanedlouho dočkáme ohlášení zbrusu nových modelů SSD značky OCZ Storage Solutions, která patří právě Toshibě a zaměřuje se na SSD pro běžné sestavy. Samsung ale samozřejmě nelení a nepřestává s vývojem, přičemž již oznámil novinky pro příští rok jako 4TB SSD 850 Pro.

Prezident firmy SK Hynix Park Sung-wook tyto informace již potvrdil a sdělil, že s nástupem 20nm technologie byly problémy, které jsou tedy dnes již vyřešeny, zákazníci dostali vzorky a firma už 20nm DRAM vyrábí ve velkém. Ovšem dle jeho názoru nebude v příštím roce vývoj na trhu s DRAM pozitivní, tedy co se týče PC trhu. O něco lepší to bude na mobilním trhu, ovšem i dle jeho předpokladů půjdou ceny pamětí DRAM vytrvale dolů. I proto musí firmy včas zareagovat a začít vyrábět pomocí nových technologií, díky čemuž mohou na jeden wafer vměstnat více čipů, a tím snížit výrobní náklady. Stav trhu s DRAM tedy jejich výrobce nijak netěší, ale je jasné, že nikdo z nich nemůže zaostat.

SK Hynix také má nyní čas na to, aby se nadýchl k dalším obchodním rozhodnutím a mezi ně může patřit i to, že otevře své továrny a začne vyrábět počítačové čipy pro jiné firmy, tedy podobně jako TSMC nebo GlobalFoundries.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře