www.svethardware.cz
>
>
>

Sony chce také vyrábět systém pro chytrá auta

Sony chce také vyrábět systém pro chytrá auta
, , aktualita
Společnost Sony uvedla, že má také ambice vyrábět chytré automobily, které budou schopny se samy navigovat a řídit v běžném provozu. A nelze se ani divit, když se do této oblasti pustil již Google a nejspíše i Apple.reklama
Společnost Google se s vývojem vlastních chytrých automobilů, respektive potřebného systému pro ně, už nijak netají. Na to jsme se ostatně blíže podívali v nedávném článku Chytrá auta: ovládnou svět?, přičemž o firmě Apple a jejím chystaném chytrém automobilu s pohonem na elektřinu se začalo více mluvit v minulém týdnu. Má jít o projekt Titan.

Nyní je tedy na řadě další technologický gigant, japonská společnost Sony. Ta měla pro začátek investovat 842.000 dolarů do rovněž japonského startupu ZMP. Jeho technologie pak chce skloubit s vlastními obrazovými senzory, které jsou pro autonomní systémy řízení automobilů klíčové. Opět jde tedy spíše o systém řízení než o výrobu samotných automobilů.

Sony totiž předpokládá, že trh s autonomními vozy vytvoří silnou poptávku po kvalitních obrazových senzorech, neboť každý systém jich bude potřebovat alespoň deset. Navíc bude každá kamerová jednotka čtyři až pětkrát dražší než dnešní kamery montované do chytrých telefonů. A právě mezi nimi jsou senzory od Sony velmi často používané, však se montují do 40 % chytrých telefonů, takže Sony je na tomto trhu jasnou jedničkou. Jenže v kamerových systémech, které se již dnes v autech používají, je Sony až na pátém místě s 5% podílem, takže není divu, že to chce změnit.

Nepůjde ale pouze o samotné senzory a kamery, ale o celý systém pro řízení, o němž však toho není moc známo. Zatím se s určitostí ví pouze o investici do ZMP a celém záměru, takže si musíme počkat, zda Sony přijde s něčím konkrétním.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek