www.svethardware.cz
>
>
>

Sony Pictures má další problém, uniklá hesla a osobní údaje

Sony Pictures má další problém, uniklá hesla a osobní údaje
, , aktualita
Od útoku hackerské skupiny #GOP na firmu Sony Pictures uplynul již více než týden, v jehož průběhu se očekávalo, jaké následky bude mít s tím spojený masivní únik cca stovky terabajtů dat. Nyní se na webu objevila hesla a osobní údaje zaměstnanců Sony.reklama
O tom, že hackerská skupina #GOP vnikla do sídla společnosti Sony Pictures, odkud uniklo přibližně 100 TB dat, jsme informovali minulý týden a poté se objevila i zpráva, že na torrentových serverech se objevily kvalitní kopie i dosud nepromítaných filmů. Firma Sony Pictures evidentně neplní představy skupiny #GOP, kteří tak vypustili do světa další odcizené informace, a to celý soubor firemních hesel, RSA SecurID tokeny, ID soubory pro Lotus Notes, informace o platech zaměstnanců a jejich čísla sociálního zabezpečení.

Dle bývalých zaměstnanců Sony Pictures tomu firma přitom mohla zabránit, kdyby měla dobře vyřešené zabezpečení. Její tým, který toto zajišťuje, údajně ignoroval zprávy o zranitelnosti celého zabezpečovacího systému. Není ale jasné, zda firma mohla vůbec něco udělat pro to, aby zamezila úniku informací po svém napadení, což se asi nikdy nedozvíme. Faktem ale je, že #GOP použil v sídle firmy malware Trojan Destover, před jehož nebezpečností ihned na to varovala FBI ostatní firmy, takže asi nejde o to, že by počítače Sony byly snadno přístupné. Firmy Trend Micro a Kaspersky poukázaly na to, že podobný malware byl použit už dříve v útocích na firmy v Jižní Koreji a Saudské Arábii.

Jeho původ má být právě v Koreji a dle Sony Pictures vede stopa do té Severní. Dle firmy by mohlo jít o odplatu za film The Interview, v němž se James Franco a Seth Rogen pokusí zabít vůdce Severní Koreje Kim Čong-una. To její mluvčí okamžitě popřel s tím, že jeho země se zavázala dodržovat mezinárodní dohody zakazující hacking a počítačové pirátství. Celá kauza tak získává politický nádech a my můžeme jen čekat na to, co přijde příště.

Zdroj: Engadget
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře