www.svethardware.cz
>
>

Spotify má 20 milionů předplatitelů, zvyšuje hodnotu nad 8 miliard

Spotify má 20 milionů předplatitelů, zvyšuje hodnotu nad 8 miliard
, , aktualita
Streamovací služba Spotify zaznamenala výrazný nárůst platících předplatitelů na nynějších 20 milionů. Pro další vývoj pak získala přes půl miliardy dolarů a celková hodnota společnosti nyní přesahuje 8 miliard dolarů.reklama
Spotify to nemá moc jednoduché. Delší dobu je ve ztrátě, mnoha se nelíbí ani jejich bezplatný plán s reklamami. Nicméně v poslední době bude mít Spotify možná argument k dobru, neboť počet platících uživatelů (od kterých jde většina příjmů společnosti) se pomalu zvyšuje. Zatímco v květnu 2014 využívalo Spotify 40 milionů lidí, z čehož platilo 10 milionů (25 %), v lednu 2015 pak z 60 milionů uživatelů platilo 15 milionů (rovněž 25 %), nyní je to 75 milionů, z čehož je platících okolo 20 milionů. Podíl platících tedy lehce vzrostl na necelých 27 %. Počtem uživatelů se těsně dotahuje na vedoucí Pandoru, která má 79,2 milionu posluchačů.


Spotify logo


Do Spotify v poslední době investovalo několik firem jako jsou Goldman Sachs Group Inc., Baillie Gifford & Co., Discovery Capital Management, Lansdowne Partners, Rinkelberg Capital, Senvest Capital. Např. TeliaSonera investovala 115 milionů dolarů (1,4 % akcií) a celkově se investice výše zmíněných společností vyšplhaly na 526 milionů dolarů. Hodnota společnosti nyní dosahuje 8,53 miliardy dolarů. Spotify zároveň oznámilo, že autorům a vydavatelstvím od svého vzniku vyplatilo již více než 3 miliardy dolarů. Otázkou nicméně zůstává, jak s dalšími čísly zamíchá nová služba Apple Music.

Zdroj: bloomberg.com, buzzfeed.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek