Také Asus obohacuje své desky o USB 3.1

Také Asus obohacuje své desky o USB 3.1
, , aktualita
Po společnostech ASRock a MSI se i společnost Asus přihlásila s novými verzemi svých základních desek, které nabídnou rozhraní USB 3.1. Vedle toho si budeme moci koupit i samostatnou kartu s tímto rozhraním, což bude vhodnější pro upgrade.reklama
Asus se tedy přidal k firmám ASRock, MSI nebo Biostar, které již rozhraní USB 3.1 zakomponovaly do své nabídky. V případě firmy Asus jde o celou řadu upravených základních desek s čipsety Intel X99 a Z97 a vedle nich tedy bude k zakoupení i samostatná karta s USB 3.1. Tu využijeme u starších systémů, ovšem pokud si kupujete zbrusu nový počítač, je třeba popřemýšlet i nad tím, zda nám USB 3.1 nepřijde vhod jako základní nabídka samotné desky. Oproti USB 3.0 získáme dvojnásobnou datovou propustnost (10 Gb/s) a v případě konektoru Type-C také možnost oboustranného zapojení. Nebudeme se tak muset starat o to, zda jej zapojujeme správně, neboť bude pasovat v obou orientacích.
Rampage V Extreme / U3.1


Je tedy zřejmé, že USB 3.1 představuje značné vylepšení, ale běžný uživatel snad ani nepozná, že ho má v systému. Však USB 3.0 má teoretickou propustnost 625 MB/s (reálná kolem 400 MB/s), takže propustnost USB 3.1 dokáže využít leda nějaké velmi rychlé externí SSD. A kupovat desku s USB 3.1 především kvůli konektoru typu C nemá téměř žádný smysl, tedy nehledě na to, že převažovat bude typ A.
X99-A / USB 3.1


Asus slibuje, že jeho desky nabídnou nejmodernější technologii, kterou poskytne společnost ASMedia Technology. Celkem bude na trh vypuštěno několik modelů desek s USB 3.1 Type-A, mezi něž patří také dvě desky X99, které budou vybaveny kartou pro PCIe se dvěma USB 3.1 Type-A.

V nabídce budou pak dvě samostatné karty. Jedna bude mít dva USB 3.1 Type-A a druhá jeden USB 3.1 Type-C. Zaplatíme za ně 39 dolarů a Asus ujišťuje, že budou kompatibilní se všemi jeho deskami se socketem LGA 1150, ale asi není důvod, proč bychom je nemohli využít i u jiných a starších desek.


Ikona Odkaz na databázi
Cena
Datum vypuštění na trh
RAMPAGE V EXTREME/U3.1
$519
27. 2.
X99-PRO/USB 3.1
$339
27. 2.
X99-DELUXE/U3.1
$409
3. 3.
SABERTOOTH Z97 MARK 1/USB 3.1
$259
3. 3.
Z97-DELUXE/USB 3.1
$299
3. 3.
Z97-PRO (Wi-Fi AC)/USB 3.1
$229
3. 3.
X99-A/USB 3.1
$279
10. 3.
Z97-A/USB 3.1
$159
10. 3.
USB 3.1 PCIe karty
$39
10. 3.

První modely nových desek Asus s USB 3.1 můžeme očekávat již v pátek a další budou následovat v březnu. Otázka pak je, jak bude USB 3.1 adoptováno novou generací desek pro procesory Skylake s čipsety 100 Series. Ty dorazí nejspíše až na podzim a zatím to vypadá, že USB 3.1 nebude součástí čipových sad, takže to podobně jako u prvních modelů s USB 3.0 zůstane na výrobcích desek a přídavných čipech. Alespoň tu je další možnost, jak se odlišit od ostatních.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře