www.svethardware.cz
>
>
>
>

Twitter kupuje Twitpic. Na poslední chvíli

Twitter kupuje Twitpic. Na poslední chvíli
, , aktualita
Služba Twitpic tedy přece jen nebude ukončena. Nejprve bylo oznámeno její vypnutí, pak akvizice neznámou společností, která se ale nerealizovala. V sobotu mělo dojít k definitivnímu vypnutí a smazání dat. Pak ale přišel Twitter.reklama
Kolem internetové služby Twitpic se toho v posledních dvou měsících událo poměrně hodně. Nejprve vlastníci služby oznámili její ukončení, o 14 dní později na svém profilu prozradili akvizici neznámou společností, ze které nakonec sešlo. Opravdové a finální vypnutí bylo naplánováno na sobotu 25. října. K němu ale nedošlo - Twitpic byl na poslední chvíli zakoupen samotným Twitterem.

Hned na začátku celé kauzy se objevily spekulace, že se může jednat o záměr Twitteru na poslední chvíli službu Twitpic získat. To se nakonec nyní potvrdilo jako správná spekulace. Teoreticky je možné, že onen tajemný zájemce byl Twitter od začátku, pouze nedošlo k dohodnutí těch správných podmínek.

Tak či tak, miliony fotografií jsou zachráněny před smazáním. To ovšem neznamená, že bude služba fungovat i nadále. Naopak - data, která služba obsahuje, jsou momentálně v režimu pouze pro čtení, přičemž není možné nahrávat data nová. Stávající uživatelé ale budou schopni se stále ke svému profilu přihlásit a fotografie exportovat, smazat, nebo účet u služby Twitpic úplně zrušit.

Aplikace pro mobilní zařízení byly taktéž staženy z odpovídajících obchodů (týká se platforem iOS a Android) a nebudou nadále podporovány.

Jinak řečeno, Twitter zachránil data, ale službu fakticky vypne. Přece jenom je již možné fotografie nahrávat na Twitter úplně jiným (a zřejmě také lepším) způsobem.

Oznámení o celé akvizici naleznete na blogu služby Twitpic.

Zdroj: The Verge
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  6 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře