www.svethardware.cz
>
>

Uber najal výzkumníky, kteří hacknuli systém uConnect u Jeepu Cherokee

Uber najal výzkumníky, kteří hacknuli systém uConnect u Jeepu Cherokee
, , aktualita
Společnost Uber najala dva výzkumníky, kteří nedávno hacknuli systém uConnect u Jeepu Cherokee a získali takřka naprostou kontrolu nad vozem. Ti budou nyní pracovat na bezpečnosti autonomních vozidel, která Uber vyvíjí.reklama
Poté co Charlie Miller a Chris Valasek prezentovali způsob, jak se dá nabourat do vozů se systémem uConnect (např. Jeep Cherokee, nad kterým dokázali získat takřka naprostou kontrolu), začali výrobci aut brát bezpečnost svých systémů o něco vážněji (Chrysler/Fiat musel svolat 1,4 milionu vozů). Tyto dva výzkumníky "hackery" nyní na svou stranu přetáhla společnost Uber.


Uber logo


Ta provozuje trochu jiný způsob taxislužby a vyvíjí systém autonomních chytrých vozidel. Uber to bude potřebovat, neboť nedávno se v jejich systému našla kritická chyba, na což upozornila Univerzita v Kalifornii. Společnost spolupracuje např. s Univerzitou v Arizoně ve formě grantů na vývoji takových vozidel a snad budou opravdu bezpečná.

Zdroj: theregister.co.uk, arstechnica.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře