www.svethardware.cz
>
>
>
>

Video Magic Leap: v kanceláři si zastřílíme na roboty

Video Magic Leap: v kanceláři si zastřílíme na roboty
, , aktualita
Start-up Magic Leap, do nějž Google minulý rok vložil velkou důvěru prostřednictvím půl miliardy dolarů, konečně ukázal něco jiného než nákresy. Jde o video, které ukazuje z pohledu uživatele, jak by systém měl fungovat.reklama
O investici firmy Google do Magic Leap jsme se dozvěděli již loni v říjnu a tehdy bylo jisté jen to, že to má co do činění s rozšířenou realitou (Augmented Reality). Samotný Magic Leap tedy mluví o Cinematic Reality, aby naznačil, že jde o něco, co jde za hranice rozšířené reality. Později Google mimochodem získal nového rivala ve společnosti Microsoft, která představila vývoj podobného systému s názvem HoloLens.

CEO firmy Magic Leap, Rony Abovitz, se měl objevit tento týden na konferenci TED společně s jistým herním vývojářem, ale toto vystoupení bylo na poslední chvíli zrušeno. Magic Leap jako omluvu alespoň zveřejnil nové video, které ukazuje, jak by měla jeho technologie vypadat v praxi.


Dle tohoto videa ukazujícího "jen další obyčejný den v kanceláři" má tato technologie potenciál udělat ze zaměstnanců pobíhající paka, která budou mířit na neviditelné nepřátele a dělat "pif pif", tedy alespoň z pohledu nezúčastněné osoby. Nejde ale pouze o hry, ale také o čtení e-mailů a jinou běžnou práci. Nejvíce prostoru ve videu je ale věnováno hraní, v němž se skrývá asi největší potenciál a také nejvíce peněz.

Demo vypadá velmi slibně a ukazuje největší sílu hraní v rozšířené realitě, a sice schopnost zasadit počítačovou grafiku do reálného prostředí, díky čemuž by počítačoví hráči mohli vstát od monitorů či televizorů a radostně začít pobíhat v lese či jiné lokalitě.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek