www.svethardware.cz
>
>
>

WinSun pomůže postavit Hyperloop 3D tiskem

WinSun pomůže postavit Hyperloop 3D tiskem
, , aktualita
Čínská společnost, která se zaměřuje na stavbu budov pomocí technologie 3D tisku, podepsala dohodu s Hyperloop Transportation Technologies. HTT tak bude moct stavět Hyperloop pomocí technologie 3D tisku.



reklama
Hyperloop je velmi známý projekt, který by v budoucnosti měl vyřešit problém s dopravou, a to především na delší vzdálenosti. Takové cestování bude rychlé, protože v podtlakovaném systému potrubí budou svištět rychlostí 1200 km/h transportní kapsle s pasažéry. Na vzdálené místo se tak cestující dostane během několika minut, například plánovaná trasa z Londýna do Manchesteru by měla být zdolána za zhruba 18 minut.

Původně tento projekt vymyslel americký podnikatel Elon Musk, jehož je možné znát především ve spojení se společnostmi Tesla Motors či SpaceX. Nyní je Hyperloop v rukou soukromých společností jako Hyperloop One a právě Hyperloop Transportation Technologies.

HTT už dříve odhalila svůj plán na vybudování Hyperloopu u našich slovenských sousedů. Tato trasa by měla vést z Vídně do Bratislavy a následně z Bratislavy do Budapeště. To jsou však zatím jen plány a kdy dojde skutečně k realizaci, zatím zůstává blíže neurčeno. HTT totiž oznámila, že svou první zkušební dráhu začne v Americe budovat už v roce 2016 a zatím se tomu ještě nestalo. I když má zatím nějaký čas do konce roku, výstavba Hyperloopu se s velkou pravděpodobností zpozdí a plně funkční dráhy jen tak rychle ještě nebudou.




Takto by měla transportní kabina vypadat uvnitř


Společnost Hyperloop Transportation Technologies tvoří velmi různorodý tým a nyní se k němu přidali i čínští vědci ze společnosti WinSun. Tato společnost se zaměřuje na budování velkých konstrukcí pomocí technologie 3D tisku, kdy je materiál po vrstvách přidáván a může takto vzniknout hotový produkt bez nutnosti sestavování z mnoha dílů.

Společnost WinSun má podle dohody pomáhat firmě Hyperloop Transportation Technologies při výstavbě systému potrubí pro Hyperloop ve Spojených státech. Sestaví se výzkumný tým, který bude vyvíjet technologii vhodnou pro výrobu Hyperloopu 3D tiskem.

Metodou 3D tisku má HTT v plánu vyrábět především potrubí, stanice a nástupiště Hyperloopu. Tato technologie výroby by měla přinést efektivnější způsob, jak Hyperloop stavět, protože by odpadla nutnost vyrábět jednotlivé části někde daleko v továrně, jak se to běžně dělá.

Zdroj: 3ders.org
Nejpopulárnější tiskárny
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek