www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Xbox 1,5 nebude, Microsoft se zaměří na ekosystém s Windows

Xbox 1,5 nebude, Microsoft se zaměří na ekosystém s Windows
, , aktualita
Nedávno se objevily zajím ještě fámy, že Sony chystá výkonnější verzi konzole PlayStation 4, která se pracovně označuje jako PlayStation 4.5. Přirozeně se začalo řešit, co na to konkurenční Microsoft, který jako jediný má konkurenční konzoli.reklama
PlayStation 4.5 tak možná přijde stejně jako podpora headsetu PlayStation VR, který bychom mohli využít i na PC jako levnější model v porovnání s Oculus Rift a HTC Vive. Microsoft ale ústy šéfa xboxové divize Phila Spencera sdělil, že nic jako Xbox jedna a půl se nechystá. Namísto toho se Microsoft zaměří na vytvoření společného ekosystému PC a Xbox, jehož spojovacím článkem budou Windows 10.
Phil Spencer


Phil Spencer na otázku o případném Xbox 1.5 odpověděl, že není velký fanoušek takové myšlenky a uvedl, že pokud by se chtěl hnout kupředu, muselo by jít o něco velkého. Rozumí prý motivaci jiných výrobců, ale pro Microsoft je stávající Xbox ještě aktuální a dobrý produkt, který je výkonný a spolehlivý. Nakonec ještě zdůraznil, že pokud se hnou dopředu, chce, aby to byla výrazná změna. Jinými slovy Microsoft neuvažuje o tom, že by stávající Xbox One nějak vylepšoval, to už si raději přichystá další plnohodnotnou generaci.

Nicméně vyjádření Spencera můžeme pochopit i tak, že se zatím vyhýbá přímé odpovědi i na spekulace o vylepšené konzoli PlayStation 4. Ty zatím přišly z celkem důvěryhodných zdrojů, ale zcela chybí podrobnosti o tom, co by měl takový upgrade obnášet. Nakonec může jít třeba jen o menší verzi standardní PS4 se sníženou spotřebou a podporou 4K Blu-ray videa, nebo může jít o výkonnější konzoli, která lépe zvládne VR a nabídne vyšší rozlišení a framerate.

Microsoft se také již v roce 2013 spálil, když originální verze Xbox One nesplnila obecná očekávání zákazníků a není divu, že teď Spencer navenek zaujal spíše vyčkávací pozici a chce sledovat, co chce Sony letos na E3 představit. Bylo by naivní si ale myslet, že Microsoft by nechtěl na případný výrazný upgrade konzole PS4 reagovat, neboť už dnes je PlayStation 4 výrazně výkonnější než Xbox One (1,31 vs 1,84 TFLOPS), ovšem tento rozdíl zatím moc lidí nepálí. Ale pokud by se prohloubil, už by to mohlo být zcela jiné, čili taková vylepšená PS4 schopná poskytnout 60 FPS na 1080p by už donutila uživatele přemýšlet, zda se chtějí spokojit se 720p a 30 FPS.

Co se týče obchodu Windows Store a jeho využití pro distribuci her, Spencer přiznal, že komunikace Microsoftu nebyla tak dobrá, jak mohla být. Jedná se o už tolikrát propírané téma distribuce her v rámci platformy UWP a z toho vyplývajících problémů jako stále zapnutého V-Sync, nulové možnosti moddingu či podpory SLI/CrossFireX. Slíbil přitom, že se Microsoft těmito problémy začne brzy zabývat. V květnu má přijít na řadu možnost vypnutí V-Sync a podpora G-Sync či FreeSync a poté se začne pracovat na možnosti upravovat hry, tedy využití modů. Právě modifikace by se také mohly dostat do nabídky Windows Store, alespoň tedy některé z nich. Největší problém bude s těmi modifikacemi, které v případě Win32 her zasahují přímo do hlavního spustitelného souboru a není jisté, jestli Microsoft něco takového v rámci UWP umožní. Spencer totiž vidí sandboxing aplikací jako důležitou bezpečnostní funkci, které se nechce zbavovat.

Zdroj: Extremetech
Nejpopulárnější herní konzole
reklama
Nejnovější články
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR NZXT S340 Elite: skříň myslící i na VR
Na zatím nepříliš mohutnou VR vlnu se nyní snaží naskočit také společnost NZXT, která představila počítačovou skříň S340 Elite. Ta je upravena tak, abychom si na ni mohli pohodlně pověsit VR headset a také jej měli kam připojit.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7 Samsungu vybuchují i pračky a nepotřebují k tomu Note 7
Mobilní divize Samsungu má akutálně velký problém s vybuchujícími bateriemi Note 7, ovšem nyní jde i o pračky vyrobené mezi lety 2011 a 2016, které mohou představovat přinejmenším stejné riziko pro blízké osoby.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře