www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

YouTube Newswire: nový kanál s ověřenými informacemi

YouTube Newswire: nový kanál s ověřenými informacemi
, , aktualita
Google nechce usnout na vavřínech a na YouTube představuje jednu novou funkci za druhou. Nyní přidal kanál, kde se budou objevovat informace, které byly ověřeny videozáznamem. Změní Google i žurnalistiku?reklama
Google na svém video portálu YouTube pořád něco mění, samozřejmě se jedná o změny k lepšímu. Můžeme uvést například videa s úhlem záběru 360 stupňů nebo volitelné nastavení vyšší snímkovací frekvence. V tomto případě se ale jedná o službu.

V dnešní době je právě internet příčinou toho, že jakákoliv informace se rozšíří po celém světě neuvěřitelnou rychlostí. Přitom se může jednat o naprostý nepodložený nesmysl. Navzdory tomu existuje jednoduchý způsob, jak informaci ověřit. Sehnat si videozáznam. V dnešní době, kdy telefon s kamerou vlastní většina lidí, není problém záznam události sehnat hned několikrát.

A právě na to se zaměřuje nová služba od Googlu, respektive YouTubu. "Každý je vypravěč..." píše se na kanálu Newswire na YouTubu, "... ale když každý vypráví nějaký příběh, který stojí za to vyslechnout? Google News Lab se podíval do zákulisí na Storyful. Jedná se o tým novinářů, který prochází média jako YouTube, jež mohou očitě dokázat, zdali se něco skutečně stalo. Tito novináři zároveň nachází nejzajímavější obsah, přičemž používají speciální technologie a své novinářské zkušenosti."

Je patrné, že Google na tento projekt není sám. Storyful je pro Google ale starý známý kamarád, už spolu totiž pracovali na několika projektech. A na tento Google nemůže být sám. Potřebuje tým, který musí projíždět nová videa, jen považte, každou minutu na YouTube přibude 300 hodin záznamu. To ale není vše.

"V dnešní době je denně na YouTubu zhlédnuto více než 5 milionů hodin videa," prohlásila na blogu Olivia Ma, šéfka Google News Labs, "role očitého svědectví ještě nikdy neměla důležitější úlohu v procesu sbírání informací. Žijeme ve světě, kde může být každý svědkem toho, co se okolo něj děje, a může se o to podělit. A právě YouTube se stal domovem pro tato videa."

Dále je třeba podotknout, že se nebude jednat jen o globální zpravodajství, ale i o místní zpravodajství. I když je otázka, co myslím Google pod "místním zpravodajstvím". Dá se říct, že Google našel službu, která má šanci uspět, ale ještě ji nikdo neprovozuje ve velkém měřítku. To znamená, že jestli uspěje, získá další lukrativní místo na reklamu, a pokud neuspěje, vlastně se nic neděje, protože Google má spousty podobných programů.

Zdroj: techcrunch.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek