www.svethardware.cz
>
>
>

Zemětřesení v AMD: tři vedoucí pracovníci opouští firmu

Zemětřesení v AMD: tři vedoucí pracovníci opouští firmu
, , aktualita
Ve svém nejnovějším 8-K formuláři informuje společnost AMD o tom, že ji dnes opouští tři vysoce postavení pracovníci. AMD se tak pod vedení Lisy Su rozloučí s generálním manažerem, vedoucím marketingu a také s CSO - Chief Strategy Officer.reklama
AMD už v minulém roce prošlo divokými personálními změnami a tou nejdůležitější je, že se postupně COO (ředitelka společnosti) a pak i CEO (výkonná předsedkyně/ředitelka) stala Dr. Lisa Su, která mimochodem nedávno v rozhovoru slibovala návrat své firmy do vedoucí pozice ve výrobě procesorů a grafických karet.

Nejvýše postaveným pracovníkem, který dnes opouští firmu, je John Byrne, senior viceprezident a generální manažer divize Computing and Graphics Business Group, který byl do této pozice povýšen před pouhými sedmi měsíci z dřívejšího CSO (Chief Sales Officer) starající se o prodeje. Byrne však prý opouští AMD proto, aby hledal jiné příležitosti, ale to může být pouze eufemismus. AMD ale nehodlá hledat příštího generálního manažera ve svých řadách a namísto toho se chce poohlédnout jinde. Prozatím za něj zaskočí samotná Lisa Su.

Druhou pracovnicí opouštějící řady AMD se stala Colette LaForce, která byla ředitelkou marketingu (Chief Marketing Officer) od roku 2012, kdy do AMD přišla z firmy Dell. AMD o důvodech jejího odchodu stejně jako u Byrna neprozradilo nic konkrétního a také nebylo uvedeno, kdo přijde na její místo.

Nakonec to je CSO (Chief Strategy Officer) Rajan Naik, který ve své pozici začal stejně jako Colette pracovat v roce 2012 a předtím pracoval v McKinsey & Company. Ani zde se nedozvíme žádné detaily. Zbývá jen uvést, že CSO obvykle pomáhá výkonnému předsedovi tvořit, prosazovat a vykonávat firemní strategii, takže je pravděpodobné, že tuto pozici zatím také zvládne sama Lisa Su.

AMD nakonec přiložilo krátké oznámení: "Tyto změny, včetně najmutí Forresta Norroda a Jamese Clifforda do manažerského týmu v posledním kvartálu, jsou součástí tvorby optimalizované organizace vedoucího týmu, který má přivést AMD k růstu". Pro AMD to každopádně znamená velké změny a nyní můžeme čekat na to, s jakými finančními výsledky za poslední kvartál firma přijde, neboť v posledním přehledu mluvila o předpokládaném 13% mezikvartálním poklesu tržeb, zatímco o rok předtím se jí podařilo dosáhnout naopak 9% růstu. Však poslední kvartál bývá pro podobné firmy díky předvánoční sezóně velmi bohatý. Že by byly výsledky ještě horší, než se čekalo?

Zdroj: Anandtech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek