www.svethardware.cz
>
>
>
>

10nm Intel Ice Lake ukázal v benchmarku vysoký výkon

10nm Intel Ice Lake ukázal v benchmarku vysoký výkon
, , aktualita
V databázi testů procesoru provedených v PassMark Performance Test se objevil také 10nm mobilní procesor Core i7-1065G7 architektury Ice Lake. A dosažený výkon má rozhodně více než solidní.
K oblíbeným
reklama
Máme tu další únik testu ještě nevydaného procesoru. Tentokrát se jedná o 10nm mobilní procesory architektury Ice Lake od Intelu. Konkrétně jde o procesor Core i7-1065G7, což je čtyřjádrový čip s podporou Hyper-Threadingu (tedy 8 vláken najednou). Základní takt jader je jen 1,3 GHz, turbo frekvence pak činí 3,5 GHz na všech jádrech a dokonce 3,9 GHz na jednom. Spotřeba TDP činí u tohoto procesoru 15 W a máme zde také integrovanou grafiku Gen11.
 
Intel Core 10. generace
 
Tento procesor byl v uniklém testu postaven proti mobilnímu procesoru AMD Ryzen 5 3500U, který je postaven ještě na starší 12nm architektuře, nejde tedy ještě o nový 7nm Zen 2. Jeho základní frekvence 2,1 GHz je znatelně vyšší, naopak turbo dosahuje nižších 3,7 GHz. I v tomto případě tu máme 15W TDP. Pojďme tedy k dosaženým hodnotám. Intel získal v single-thread testu velmi pěkných 2625 bodů, zatímco AMD dosáhlo jen na 1818 bodů. Ve výsledku to dělá o 44 % vyšší výkon u Intelu, což je opravdu velmi pěkné číslo. Pokud jde o multi-core výsledek, zde se Intelu povedlo dosáhnout 10316 bodů, u AMD to pak činilo 8042 (náskok Intelu 28 %).
 
Zkusme teď trochu teorie. Pokud by AMD bylo na nové 7nm architektuře Zen 2, u které se mluví o zhruba 15 % vyšším IPC a mělo také turbo jednoho jádra až na 3,9 GHz, dosahovalo by v single-thread testu odhadem asi 2200 bodů. Kdybychom i v multi-thread testu počítali s 15 % IPC navíc, ale naopak nižším taktem 3,5 GHz jako u Intelu, dosáhlo by AMD asi okolo 8750 bodů. V obou případech se tak ukazuje, že by měl Intel asi o 18-19 % vyšší IPC než nový Zen 2 (za předpokladu, že Zen 2 má o 15 % vyšší IPC než Zen). Což je ve výsledku hodně slušná vizitka pro Intel. Záznam v databázi byl později smazán, takže ho tam už nenajdete.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi
Čínský rover Yutu-2 dorazil na Měsíc společně s přistávacím modulem Chang’e-4 už více než před rokem, a to na jeho odvrácené straně. To se Číně povedlo jako první zemi světa a nyní se můžeme podívat na to, co rover objevil. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk
Pokud chtějí výrobci flash disků dnes něčím zaujmout, mohou to udělat třeba jako TeamGroup. Ten nabízí jednak multifunkční model T193 v podobě pravítka i úhloměru a také vysoce odolný PD1000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone
Počítačové hry se už před mnoha lety staly součástí tvrdého byznysu a velké společnosti ukazují, že nejsou ochotny trpět zveřejňování informací, které ještě tají. Chce to nyní ukázat i Activision v případě titulu Call of Duty: Warzone.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV AI pomůže s urychlením vývoje akumulátorů pro EV
Vývoj nových akumulátorů nejen pro elektrické vozy probíhá na plné obrátky, testování je ale procesem, který zabírá obrovské množství času. Standfordská univerzita, MIT a Toyota vyvinuli AI, která to má urychlit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC Čínský x86 procesor od Zhaoxin se objevil v mini PC na motivy Intel NUC
Společnost Ruijie Networks vyslala na trh svá první mini PC, která jsou založena na procesoru Zhaoxin KaiXian KX-U6780A. Jde tak o první počítače svého druhu, které jsou vybaveny čínským x86 CPU.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář