www.svethardware.cz
>
>
>
>

10nm Intel Ice Lake ukázal v benchmarku vysoký výkon

10nm Intel Ice Lake ukázal v benchmarku vysoký výkon
, , aktualita
V databázi testů procesoru provedených v PassMark Performance Test se objevil také 10nm mobilní procesor Core i7-1065G7 architektury Ice Lake. A dosažený výkon má rozhodně více než solidní.
K oblíbeným
reklama
Máme tu další únik testu ještě nevydaného procesoru. Tentokrát se jedná o 10nm mobilní procesory architektury Ice Lake od Intelu. Konkrétně jde o procesor Core i7-1065G7, což je čtyřjádrový čip s podporou Hyper-Threadingu (tedy 8 vláken najednou). Základní takt jader je jen 1,3 GHz, turbo frekvence pak činí 3,5 GHz na všech jádrech a dokonce 3,9 GHz na jednom. Spotřeba TDP činí u tohoto procesoru 15 W a máme zde také integrovanou grafiku Gen11.
 
Intel Core 10. generace
 
Tento procesor byl v uniklém testu postaven proti mobilnímu procesoru AMD Ryzen 5 3500U, který je postaven ještě na starší 12nm architektuře, nejde tedy ještě o nový 7nm Zen 2. Jeho základní frekvence 2,1 GHz je znatelně vyšší, naopak turbo dosahuje nižších 3,7 GHz. I v tomto případě tu máme 15W TDP. Pojďme tedy k dosaženým hodnotám. Intel získal v single-thread testu velmi pěkných 2625 bodů, zatímco AMD dosáhlo jen na 1818 bodů. Ve výsledku to dělá o 44 % vyšší výkon u Intelu, což je opravdu velmi pěkné číslo. Pokud jde o multi-core výsledek, zde se Intelu povedlo dosáhnout 10316 bodů, u AMD to pak činilo 8042 (náskok Intelu 28 %).
 
Zkusme teď trochu teorie. Pokud by AMD bylo na nové 7nm architektuře Zen 2, u které se mluví o zhruba 15 % vyšším IPC a mělo také turbo jednoho jádra až na 3,9 GHz, dosahovalo by v single-thread testu odhadem asi 2200 bodů. Kdybychom i v multi-thread testu počítali s 15 % IPC navíc, ale naopak nižším taktem 3,5 GHz jako u Intelu, dosáhlo by AMD asi okolo 8750 bodů. V obou případech se tak ukazuje, že by měl Intel asi o 18-19 % vyšší IPC než nový Zen 2 (za předpokladu, že Zen 2 má o 15 % vyšší IPC než Zen). Což je ve výsledku hodně slušná vizitka pro Intel. Záznam v databázi byl později smazán, takže ho tam už nenajdete.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností Nový algoritmus rozpozná kyberšikanu na Twitteru s 90% úspěšností
Vědci na Binghamton University vyvinuli nový algoritmus umělé inteligence, který je schopen na sociální síti Twitter s vysokou úspěšností rozpoznat uživatele, kteří píší agresivní příspěvky s kyberšikanou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla Austrian Airlines zkouší autonomní drony, budou kontrolovat letadla
Dron v blízkosti letadla byl doposud obvykle průšvih a bylo našlápnuto k velkému maléru. Austrian Airlines je ale k letadlům vyšle záměrně. Budou totiž provádět kontroly stavu letadla místo lidských techniků. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje? Výrobce světově největšího AI čipu si všimlo americké Ministerstvo energetiky, co plánuje?
Americké Department of Energy (DOE) je organizace, která nechává stavět nejsilnější světové superpočítače a ta si nyní všimla společnosti Cerebras. Ta nedávno zaujala AI čipem s 1,2 biliony tranzistorů, který zabírá v podstatě celý wafer.
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí QNAP uvádí cenově výhodné NAS TVS-x72N s rychlou sítí
Společnost QNAP přichází s novou řadou NAS označenou jako TVS-x72N, která má být cenově výhodná, nicméně o levných produktech jistě nemůžeme mluvit. Ostatně tu jsou procesory Core i3 a rychlá síť. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového? Mezihvězdná kometa se stále blíží, co je nového?
Na pozorování další mezihvězdní komety je na rozdíl od té první dostatek času, respektive teprve bude, protože jí bude ještě řadu týdnů trvat, než se k nám přiblíží na nejkratší vzdálenost. Astronomové ale na nic nečekají. 
Včera, aktualita, Jan Vítek