www.svethardware.cz
>
>
>
>

10nm Intel Ice Lake ukázal v benchmarku vysoký výkon

10nm Intel Ice Lake ukázal v benchmarku vysoký výkon
, , aktualita
V databázi testů procesoru provedených v PassMark Performance Test se objevil také 10nm mobilní procesor Core i7-1065G7 architektury Ice Lake. A dosažený výkon má rozhodně více než solidní.
K oblíbeným
reklama
Máme tu další únik testu ještě nevydaného procesoru. Tentokrát se jedná o 10nm mobilní procesory architektury Ice Lake od Intelu. Konkrétně jde o procesor Core i7-1065G7, což je čtyřjádrový čip s podporou Hyper-Threadingu (tedy 8 vláken najednou). Základní takt jader je jen 1,3 GHz, turbo frekvence pak činí 3,5 GHz na všech jádrech a dokonce 3,9 GHz na jednom. Spotřeba TDP činí u tohoto procesoru 15 W a máme zde také integrovanou grafiku Gen11.
 
Intel Core 10. generace
 
Tento procesor byl v uniklém testu postaven proti mobilnímu procesoru AMD Ryzen 5 3500U, který je postaven ještě na starší 12nm architektuře, nejde tedy ještě o nový 7nm Zen 2. Jeho základní frekvence 2,1 GHz je znatelně vyšší, naopak turbo dosahuje nižších 3,7 GHz. I v tomto případě tu máme 15W TDP. Pojďme tedy k dosaženým hodnotám. Intel získal v single-thread testu velmi pěkných 2625 bodů, zatímco AMD dosáhlo jen na 1818 bodů. Ve výsledku to dělá o 44 % vyšší výkon u Intelu, což je opravdu velmi pěkné číslo. Pokud jde o multi-core výsledek, zde se Intelu povedlo dosáhnout 10316 bodů, u AMD to pak činilo 8042 (náskok Intelu 28 %).
 
Zkusme teď trochu teorie. Pokud by AMD bylo na nové 7nm architektuře Zen 2, u které se mluví o zhruba 15 % vyšším IPC a mělo také turbo jednoho jádra až na 3,9 GHz, dosahovalo by v single-thread testu odhadem asi 2200 bodů. Kdybychom i v multi-thread testu počítali s 15 % IPC navíc, ale naopak nižším taktem 3,5 GHz jako u Intelu, dosáhlo by AMD asi okolo 8750 bodů. V obou případech se tak ukazuje, že by měl Intel asi o 18-19 % vyšší IPC než nový Zen 2 (za předpokladu, že Zen 2 má o 15 % vyšší IPC než Zen). Což je ve výsledku hodně slušná vizitka pro Intel. Záznam v databázi byl později smazán, takže ho tam už nenajdete.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková