17letý hráč Fortnite brečel na YouTube, dostal doživotní ban za podvody

17letý hráč Fortnite brečel na YouTube, dostal doživotní ban za podvody
, , aktualita
Podvody se mnohdy opravdu nevyplácí. Známý youtuber a profesionální hráč Fortnite, teprve 17letý FaZe Jarvis, dostal od Epic Games doživotní ban na hraní této hry. V omluvě na YouTube se mladý hráč dokonce rozbrečel.
K oblíbeným
reklama
Podvádět by se nemělo a v Epic Games berou podvody ve hrách dost vážně. Podmínky služeb stanoví, že porušování pravidel může vést i k permanentnímu banu, tedy trvalému zákazu hraní her od této společnosti. A právě to se stalo mladému 17letému youtuberovi a profesionálnímu hráči hry Fortnite s přezdívkou FaZe Jarvis. Nejde o žádného řadového hráče, ale o velkou hvězdu. Jarvis má na YouTube přes 2 miliony odběratelů, na Twitchi pak přes 600 tisíc, a je členem velkého herního klanu FaZe.
 
 
Problémem je však to, že při hraní používal aimbota, tedy pomocný mechanismus pro míření, takže bylo mnohem jednodušší neminout soupeře. To se pak vyhrává, když za vás míří někdo jiný. Používání aimbota je pochopitelně proti pravidlům, neboť to vytváří nevýhody pro hráče, kteří hrají fér. FaZe Jarvis na to vůbec nemyslel, když zveřejnil herní videa, kde otevřeně mluvil o používání aimbotů a sliboval i další návody jak podvádět, pokud mu lidé dají více lajků.
 
Epic Games to pochopitelně nenechali jen tak a za vážné porušení podmínek opravdu dali Jarvisovi doživotní ban. Ten si tak už Fortnite na svém účtu profesionálně nezahraje. Má to pro něj ale ještě větší dopad. Spolu s dalšími mladými spoluhráči obývá luxusní několikapatrovou vilu v Los Angeles, jejíž hodnota má být okolo 12 milionů USD, má 10 ložnic, vlastní promítací sál, bazén a dokonce i tyče pro tanečnice. Když teď s nimi nebude moci hrát, patrně si ani nebude moct užívat tohoto luxusu. Přestěhoval se sem v letošním dubnu, kdy se přidal do klanu FaZe.
 
 
FaZe Jarvis tak už vytvořil téměř 7minutové omluvné video na YouTube. Tam hovořil např. o tom, že si nikdy neuvědomil následky svého počínání a chtěl jen pro své fanoušky vytvořit zajímavá videa. Hovoří se o tom, že Jarvis si už profesionálním hraním vydělal okolo 2 milionů dolarů a jen omluvné video mu na reklamách mohlo vydělat odhadem 5 až 38 tisíc USD. Herní komunita se v názorech dělí. Někteří žádají, zda by se ban nemohl zkrátit na týdny, sezónu nebo maximálně rok, jiní naopak tvrdí, že dostal to, co si zasloužil. A to i kvůli tomu, že je podle nich tak hloupý, když o podvádění mluvil dokonce veřejně na videu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá Google Stadia má problém: Chromecast Ultra se hodně přehřívá
Google před pár dny spustil herní streamovací službu Stadia. Někteří jsou z ní nadšeni, jiní mají naopak problémy. A vypadá to, že těch problémů bude více. Chromecast Ultra, který je součástí systému, se totiž výrazně přehřívá.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti Uber bude odposlouchávat jízdu autem v zájmu bezpečnosti
Aby bylo více důkazů pro řešení případných incidentů mezi řidičem a pasažérem služby Uber, bude zavedena možnost nahrávání audio záznamu celé jízdy. Zatím má být k dispozici pro vybrané země.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX V-Ray a Blender's Cycles získávají podporu GeForce RTX
NVIDIA se snaží podporu svého RTX hardwaru prosazovat nejen ve hrách, ale také v grafickém softwaru. Nyní přišla řada na V-Ray a Blender's Cycles od Chaos Group s příslušným urychlením renderování. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570 Colorful si připravil Micro ATX desku s AMD X570
Společnost Colorful se chystá vypustit na trh menší základní desku formátu Micro ATX, která je založena na větší desce X570 Gaming Pro V14. Jedná se o model CVN X570M GAMING Pro, jenž také nese čipovou sadu X570. 
Včera, aktualita, Jan Vítek