17letý hráč Fortnite brečel na YouTube, dostal doživotní ban za podvody

17letý hráč Fortnite brečel na YouTube, dostal doživotní ban za podvody
, , aktualita
Podvody se mnohdy opravdu nevyplácí. Známý youtuber a profesionální hráč Fortnite, teprve 17letý FaZe Jarvis, dostal od Epic Games doživotní ban na hraní této hry. V omluvě na YouTube se mladý hráč dokonce rozbrečel.
K oblíbeným
reklama
Podvádět by se nemělo a v Epic Games berou podvody ve hrách dost vážně. Podmínky služeb stanoví, že porušování pravidel může vést i k permanentnímu banu, tedy trvalému zákazu hraní her od této společnosti. A právě to se stalo mladému 17letému youtuberovi a profesionálnímu hráči hry Fortnite s přezdívkou FaZe Jarvis. Nejde o žádného řadového hráče, ale o velkou hvězdu. Jarvis má na YouTube přes 2 miliony odběratelů, na Twitchi pak přes 600 tisíc, a je členem velkého herního klanu FaZe.
 
 
Problémem je však to, že při hraní používal aimbota, tedy pomocný mechanismus pro míření, takže bylo mnohem jednodušší neminout soupeře. To se pak vyhrává, když za vás míří někdo jiný. Používání aimbota je pochopitelně proti pravidlům, neboť to vytváří nevýhody pro hráče, kteří hrají fér. FaZe Jarvis na to vůbec nemyslel, když zveřejnil herní videa, kde otevřeně mluvil o používání aimbotů a sliboval i další návody jak podvádět, pokud mu lidé dají více lajků.
 
Epic Games to pochopitelně nenechali jen tak a za vážné porušení podmínek opravdu dali Jarvisovi doživotní ban. Ten si tak už Fortnite na svém účtu profesionálně nezahraje. Má to pro něj ale ještě větší dopad. Spolu s dalšími mladými spoluhráči obývá luxusní několikapatrovou vilu v Los Angeles, jejíž hodnota má být okolo 12 milionů USD, má 10 ložnic, vlastní promítací sál, bazén a dokonce i tyče pro tanečnice. Když teď s nimi nebude moci hrát, patrně si ani nebude moct užívat tohoto luxusu. Přestěhoval se sem v letošním dubnu, kdy se přidal do klanu FaZe.
 
 
FaZe Jarvis tak už vytvořil téměř 7minutové omluvné video na YouTube. Tam hovořil např. o tom, že si nikdy neuvědomil následky svého počínání a chtěl jen pro své fanoušky vytvořit zajímavá videa. Hovoří se o tom, že Jarvis si už profesionálním hraním vydělal okolo 2 milionů dolarů a jen omluvné video mu na reklamách mohlo vydělat odhadem 5 až 38 tisíc USD. Herní komunita se v názorech dělí. Někteří žádají, zda by se ban nemohl zkrátit na týdny, sezónu nebo maximálně rok, jiní naopak tvrdí, že dostal to, co si zasloužil. A to i kvůli tomu, že je podle nich tak hloupý, když o podvádění mluvil dokonce veřejně na videu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek