www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

3DMark dostal benchmark testující PCI Express

3DMark dostal benchmark testující PCI Express
, , aktualita
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
K oblíbeným
reklama
Tento test tak bude přímo zaměřen na propustnost rozhraní PCI Express, takže na to i bude stavěn a jistě ukáže výrazné rozdíly mezi dnes běžným a rozšířeným PCI Express 3.0 a novým PCI Express 4.0. Je ale třeba si uvědomit, že to se automaticky nebude odrážet v tom, jak si počítač vybavený novou verzí rozhraní povede v reálném světě. Prostě a jednoduše to bude ryzí syntetický test. 
 
 
Rozhraní PCI Express 4.0 budeme moci zatím využít pouze na nejnovější platformě AMD Matisse, a to za předpokladu, že budeme mít vedle procesoru Ryzen 3000 (ne však APU Ryzen 3000) k dispozici desku s čipsetem X570 a v tomto případě, neboť jde o grafický test, bude zapotřebí ještě grafická karta s čipem generace Navi. Takže to bude natřikráte chtít zbrusu nový hardware. 
 
Test bude jednak měřit propustnost rozhraní PCI Express 4.0, testovat samotný hardware nejspíše ohledně jeho podpory a pak také porovnávat propustnost či výsledky se starší verzí 3.0.  
 
 
UL Benchmarks udávají, že "s vyšší datovou propustností mohou hry přenášet více dat, snížit dobu nahrávání a zobrazovat komplexnější scény". Už grafické karty pro PCIe 3.0 si ale mohou užívat propustnosti 16 GB/s, která tak může během okamžiku teoreticky zcela naplnit paměť karty, tudíž že by toto rozhraní mělo být při nahrávání hry úzkým hrdlem, to se zrovna říci nedá, na to tu máme úložná zařízení. Zkrátka a dobře nelze očekávat, že by v reálném světě mělo PCIe 4.0 nějaký zásadní význam. Ostatně moderní aplikace musí počítat s možnostmi aktuální verze a nemohou pracovat s nadbytečným počtem dat, které daný feature test v 3DMarku bude přes PCIe ládovat do karty. 
 
Ostatně i UL Benchmarks se drží při zemi a udávají, že herní výkon dnešních PC bude těžko omezen propustností tohoto rozhraní. I tak v novém testu vidí hodnotu přinejmenším v tom, že dokáže změřit a ukázat rozdíly mezi generacemi PCIe. Vyzkoušet si jej budeme moci i bez hardwaru s podporou PCIe 4.0. Omezení je dané využitím grafické karty s podporou DirectX 12, ovšem ne integrované a ani externí připojené přes kabel. 
 
Placená verze 3DMarku je nyní mimochodem k dispozici s 85% slevou za 3,74 eur. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek