www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

3DMark dostal benchmark testující PCI Express

3DMark dostal benchmark testující PCI Express
, , aktualita
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
K oblíbeným
reklama
Tento test tak bude přímo zaměřen na propustnost rozhraní PCI Express, takže na to i bude stavěn a jistě ukáže výrazné rozdíly mezi dnes běžným a rozšířeným PCI Express 3.0 a novým PCI Express 4.0. Je ale třeba si uvědomit, že to se automaticky nebude odrážet v tom, jak si počítač vybavený novou verzí rozhraní povede v reálném světě. Prostě a jednoduše to bude ryzí syntetický test. 
 
 
Rozhraní PCI Express 4.0 budeme moci zatím využít pouze na nejnovější platformě AMD Matisse, a to za předpokladu, že budeme mít vedle procesoru Ryzen 3000 (ne však APU Ryzen 3000) k dispozici desku s čipsetem X570 a v tomto případě, neboť jde o grafický test, bude zapotřebí ještě grafická karta s čipem generace Navi. Takže to bude natřikráte chtít zbrusu nový hardware. 
 
Test bude jednak měřit propustnost rozhraní PCI Express 4.0, testovat samotný hardware nejspíše ohledně jeho podpory a pak také porovnávat propustnost či výsledky se starší verzí 3.0.  
 
 
UL Benchmarks udávají, že "s vyšší datovou propustností mohou hry přenášet více dat, snížit dobu nahrávání a zobrazovat komplexnější scény". Už grafické karty pro PCIe 3.0 si ale mohou užívat propustnosti 16 GB/s, která tak může během okamžiku teoreticky zcela naplnit paměť karty, tudíž že by toto rozhraní mělo být při nahrávání hry úzkým hrdlem, to se zrovna říci nedá, na to tu máme úložná zařízení. Zkrátka a dobře nelze očekávat, že by v reálném světě mělo PCIe 4.0 nějaký zásadní význam. Ostatně moderní aplikace musí počítat s možnostmi aktuální verze a nemohou pracovat s nadbytečným počtem dat, které daný feature test v 3DMarku bude přes PCIe ládovat do karty. 
 
Ostatně i UL Benchmarks se drží při zemi a udávají, že herní výkon dnešních PC bude těžko omezen propustností tohoto rozhraní. I tak v novém testu vidí hodnotu přinejmenším v tom, že dokáže změřit a ukázat rozdíly mezi generacemi PCIe. Vyzkoušet si jej budeme moci i bez hardwaru s podporou PCIe 4.0. Omezení je dané využitím grafické karty s podporou DirectX 12, ovšem ne integrované a ani externí připojené přes kabel. 
 
Placená verze 3DMarku je nyní mimochodem k dispozici s 85% slevou za 3,74 eur. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková