www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

3DMark dostal benchmark testující PCI Express

3DMark dostal benchmark testující PCI Express
, , aktualita
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
K oblíbeným
reklama
Tento test tak bude přímo zaměřen na propustnost rozhraní PCI Express, takže na to i bude stavěn a jistě ukáže výrazné rozdíly mezi dnes běžným a rozšířeným PCI Express 3.0 a novým PCI Express 4.0. Je ale třeba si uvědomit, že to se automaticky nebude odrážet v tom, jak si počítač vybavený novou verzí rozhraní povede v reálném světě. Prostě a jednoduše to bude ryzí syntetický test. 
 
 
Rozhraní PCI Express 4.0 budeme moci zatím využít pouze na nejnovější platformě AMD Matisse, a to za předpokladu, že budeme mít vedle procesoru Ryzen 3000 (ne však APU Ryzen 3000) k dispozici desku s čipsetem X570 a v tomto případě, neboť jde o grafický test, bude zapotřebí ještě grafická karta s čipem generace Navi. Takže to bude natřikráte chtít zbrusu nový hardware. 
 
Test bude jednak měřit propustnost rozhraní PCI Express 4.0, testovat samotný hardware nejspíše ohledně jeho podpory a pak také porovnávat propustnost či výsledky se starší verzí 3.0.  
 
 
UL Benchmarks udávají, že "s vyšší datovou propustností mohou hry přenášet více dat, snížit dobu nahrávání a zobrazovat komplexnější scény". Už grafické karty pro PCIe 3.0 si ale mohou užívat propustnosti 16 GB/s, která tak může během okamžiku teoreticky zcela naplnit paměť karty, tudíž že by toto rozhraní mělo být při nahrávání hry úzkým hrdlem, to se zrovna říci nedá, na to tu máme úložná zařízení. Zkrátka a dobře nelze očekávat, že by v reálném světě mělo PCIe 4.0 nějaký zásadní význam. Ostatně moderní aplikace musí počítat s možnostmi aktuální verze a nemohou pracovat s nadbytečným počtem dat, které daný feature test v 3DMarku bude přes PCIe ládovat do karty. 
 
Ostatně i UL Benchmarks se drží při zemi a udávají, že herní výkon dnešních PC bude těžko omezen propustností tohoto rozhraní. I tak v novém testu vidí hodnotu přinejmenším v tom, že dokáže změřit a ukázat rozdíly mezi generacemi PCIe. Vyzkoušet si jej budeme moci i bez hardwaru s podporou PCIe 4.0. Omezení je dané využitím grafické karty s podporou DirectX 12, ovšem ne integrované a ani externí připojené přes kabel. 
 
Placená verze 3DMarku je nyní mimochodem k dispozici s 85% slevou za 3,74 eur. 
 
Zdroj: Hexus


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Včera, aktualita, Milan Šurkala