www.svethardware.cz
>
>
>
>

7nm linky TSMC v příštím roce nejspíše ani nebudou zcela vytíženy

7nm linky TSMC v příštím roce nejspíše ani nebudou zcela vytíženy
, , aktualita
Pokud se snad někdo obával, že poptávka po 7nm procesu firmy TSMC bude tak vysoká, že výsledné produkty budou kvůli tomu drahé a bude jich málo, pak dle Digitimes to bude spíše naopak. Kapacity nejspíše nebudou zcela vytíženy a kvůli čemu?
reklama
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) by dle DigiTimes citujících čínské Commercial Times měla jen těžko dosáhnout plné kapacity výroby pomocí svého 7nm procesu, což platí alespoň pro první polovinu příštího roku. Může za to klesající poptávka po chytrých telefonech, která donutila společnosti Apple, HiSilicon a Qualcomm osekat své objednávky čipů. To by mělo v řeči procent znamenat 80 až 90% využití linek. 
 
 
To v podstatě znamená dobrou zprávu pro AMD a případně NVIDII, protože lze předpokládat, že ty si budou moci u TSMC nechat vyrobit vše, co potřebují a nebudou se svými objednávkami muset soupeřit s jinými firmami. 
 
Samotná společnost TSMC měla pochopitelně odmítnout tuto zprávu komentovat, protože situace se přece jen ještě může změnit a od firmy se předpokládá, že o těchto věcech bude mluvit s investory až v polovině ledna. 
 
Od TSMC jsme se přitom nedávno dozvěděli, že do konce roku 2018 bude pro 7nm proces připraveno více než 50 různých čipů a v příštím roce to bude více než sto dalších pro 7nm i pro vylepšený 7nm s EUV. Za poslední letošní kvartál pak má 7nm výroba zajistit přes 20 procent celkových tržeb a podobné procento by to mělo být i příští rok, ovšem za celý rok 2019. 
 
Zdroj: DigiTimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
První obrázky GeForce RTX 2060 jsou na světě, bude ray tracing? První obrázky GeForce RTX 2060 jsou na světě, bude ray tracing?
Dalo by se říci, že nejočekávanější karta nové generace GeForce je právě RTX 2060 jako nástupkyně mainstreamových GTX 1060. Nyní už je tu známka toho, že tato karta je opravdu za rohem. Hlavní otázka ale stojí jinde.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Roste počet routerů zneužívaných k těžbě kryptoměn Roste počet routerů zneužívaných k těžbě kryptoměn
Routery MikroTik jsou nadále ohroženy tzv. cryptojackingem. Ačkoliv výrobce chybu dávno opravil, počet nakažených zařízení roste. Dokazuje to, že uživatelé obvykle podceňují aktualizace firmwaru.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra Google+ skončí už v dubnu, našla se další díra
Před dvěma měsíci Google oznámil, že ukončí provoz sociální sítě Google+. Našla se však další bezpečnostní díra a společnost se rozhodla, že tuto síť odstaví ještě rychleji, a to už v dubnu 2019.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Obsidian Entertainment ukázali The Outer Worlds, naváže na slávu Falloutu? Obsidian Entertainment ukázali The Outer Worlds, naváže na slávu Falloutu?
Lidé z Obsidian Entertainment nás už vícekrát přesvědčili o svých kvalitách. Přišli především s kvalitními cRPG jako Pillars of Eternity nebo Tyranny, ovšem nyní už tento koncept opouští, alespoň do jisté míry. Přesouváme se do plného 3D a do vesmíru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru Tesla ukázala reakce lidí na drtivou akceleraci Roadsteru
Uvedení nové Tesly Roadster se pomaličku blíží. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, nicméně automobilka prezentovala video demonstrující drtivou akceleraci vozu, kdy je na 96 km/h za pouhých 1,9 sekundy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala