www.svethardware.cz
>
>
>
>

7nm linky TSMC v příštím roce nejspíše ani nebudou zcela vytíženy

7nm linky TSMC v příštím roce nejspíše ani nebudou zcela vytíženy
, , aktualita
Pokud se snad někdo obával, že poptávka po 7nm procesu firmy TSMC bude tak vysoká, že výsledné produkty budou kvůli tomu drahé a bude jich málo, pak dle Digitimes to bude spíše naopak. Kapacity nejspíše nebudou zcela vytíženy a kvůli čemu?
K oblíbeným
reklama
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) by dle DigiTimes citujících čínské Commercial Times měla jen těžko dosáhnout plné kapacity výroby pomocí svého 7nm procesu, což platí alespoň pro první polovinu příštího roku. Může za to klesající poptávka po chytrých telefonech, která donutila společnosti Apple, HiSilicon a Qualcomm osekat své objednávky čipů. To by mělo v řeči procent znamenat 80 až 90% využití linek. 
 
 
To v podstatě znamená dobrou zprávu pro AMD a případně NVIDII, protože lze předpokládat, že ty si budou moci u TSMC nechat vyrobit vše, co potřebují a nebudou se svými objednávkami muset soupeřit s jinými firmami. 
 
Samotná společnost TSMC měla pochopitelně odmítnout tuto zprávu komentovat, protože situace se přece jen ještě může změnit a od firmy se předpokládá, že o těchto věcech bude mluvit s investory až v polovině ledna. 
 
Od TSMC jsme se přitom nedávno dozvěděli, že do konce roku 2018 bude pro 7nm proces připraveno více než 50 různých čipů a v příštím roce to bude více než sto dalších pro 7nm i pro vylepšený 7nm s EUV. Za poslední letošní kvartál pak má 7nm výroba zajistit přes 20 procent celkových tržeb a podobné procento by to mělo být i příští rok, ovšem za celý rok 2019. 
 
Zdroj: DigiTimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace Zaklínač 3 může díky novým nástrojům nabídnout ambiciózní modifikace
Pokud jde o modifikace nadšených fanoušků her, titul Zaklínač 3 na tom nikdy nebyl tak, jako třeba Skyrim ze série The Elder Scrolls. Modifikace to tak byly spíše kosmetické, ale nyní se otevírá úplně nová cesta. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy Tesla se zbavila NVIDIE, už má nasazeny vlastní AI čipy
Vypadá to, že Tesla se s konečnou platností zbaví hardwaru firmy NVIDIA pro své AI systémy pro řízení vozů. Mluvilo se o tom už minulý rok a nyní tu máme informace o čipu Tesla FSD, který má nabídnout 21násobek výkonu NVIDIA DGX. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII Výroční Ryzen 7 2700X potvrzen, přijde i speciální Radeon VII
Samotná společnost AMD už potvrdila, že se opravdu chystá oslavit své 50leté výročí i pomocí speciální edice procesorů Ryzen 7 2700X. Navíc se dozvídáme, že k nim přibudou také karty Radeon VII, ale ukázalo se konečně, v čem budou zvláštní?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů NASA chystá misi na Psyche, jeden z nejzajímavějších známých asteroidů
Už dříve jsme se mohli dozvědět o misi Discovery, která se týká asteroidu 16 Psyche, což by mohlo být ve skutečnosti jádro protoplanety. Jde o asteroid typu M, který je tak i potenciálním zdrojem surovin v hodnotě kvadrilionů dolarů.
Včera, aktualita, Jan Vítek