www.svethardware.cz
>
>
>
>

7nm linky TSMC v příštím roce nejspíše ani nebudou zcela vytíženy

7nm linky TSMC v příštím roce nejspíše ani nebudou zcela vytíženy
, , aktualita
Pokud se snad někdo obával, že poptávka po 7nm procesu firmy TSMC bude tak vysoká, že výsledné produkty budou kvůli tomu drahé a bude jich málo, pak dle Digitimes to bude spíše naopak. Kapacity nejspíše nebudou zcela vytíženy a kvůli čemu?
K oblíbeným
reklama
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) by dle DigiTimes citujících čínské Commercial Times měla jen těžko dosáhnout plné kapacity výroby pomocí svého 7nm procesu, což platí alespoň pro první polovinu příštího roku. Může za to klesající poptávka po chytrých telefonech, která donutila společnosti Apple, HiSilicon a Qualcomm osekat své objednávky čipů. To by mělo v řeči procent znamenat 80 až 90% využití linek. 
 
 
To v podstatě znamená dobrou zprávu pro AMD a případně NVIDII, protože lze předpokládat, že ty si budou moci u TSMC nechat vyrobit vše, co potřebují a nebudou se svými objednávkami muset soupeřit s jinými firmami. 
 
Samotná společnost TSMC měla pochopitelně odmítnout tuto zprávu komentovat, protože situace se přece jen ještě může změnit a od firmy se předpokládá, že o těchto věcech bude mluvit s investory až v polovině ledna. 
 
Od TSMC jsme se přitom nedávno dozvěděli, že do konce roku 2018 bude pro 7nm proces připraveno více než 50 různých čipů a v příštím roce to bude více než sto dalších pro 7nm i pro vylepšený 7nm s EUV. Za poslední letošní kvartál pak má 7nm výroba zajistit přes 20 procent celkových tržeb a podobné procento by to mělo být i příští rok, ovšem za celý rok 2019. 
 
Zdroj: DigiTimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou Vůbec poprvé byla detekována kolize mezi neutronovou hvězdou a černou dírou
Neutronová hvězda je velice hustý objekt, ovšem z černou dírou se v tomto ohledu nemůže rovnat. Nicméně pokud se takové dva objekty srazí, společně vyvolají i šíření takových gravitačních vln, jaké byly nyní vůbec poprvé zachyceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář