www.svethardware.cz
>
>
>
>

7nm linky TSMC v příštím roce nejspíše ani nebudou zcela vytíženy

7nm linky TSMC v příštím roce nejspíše ani nebudou zcela vytíženy
, , aktualita
Pokud se snad někdo obával, že poptávka po 7nm procesu firmy TSMC bude tak vysoká, že výsledné produkty budou kvůli tomu drahé a bude jich málo, pak dle Digitimes to bude spíše naopak. Kapacity nejspíše nebudou zcela vytíženy a kvůli čemu?
reklama
Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) by dle DigiTimes citujících čínské Commercial Times měla jen těžko dosáhnout plné kapacity výroby pomocí svého 7nm procesu, což platí alespoň pro první polovinu příštího roku. Může za to klesající poptávka po chytrých telefonech, která donutila společnosti Apple, HiSilicon a Qualcomm osekat své objednávky čipů. To by mělo v řeči procent znamenat 80 až 90% využití linek. 
 
 
To v podstatě znamená dobrou zprávu pro AMD a případně NVIDII, protože lze předpokládat, že ty si budou moci u TSMC nechat vyrobit vše, co potřebují a nebudou se svými objednávkami muset soupeřit s jinými firmami. 
 
Samotná společnost TSMC měla pochopitelně odmítnout tuto zprávu komentovat, protože situace se přece jen ještě může změnit a od firmy se předpokládá, že o těchto věcech bude mluvit s investory až v polovině ledna. 
 
Od TSMC jsme se přitom nedávno dozvěděli, že do konce roku 2018 bude pro 7nm proces připraveno více než 50 různých čipů a v příštím roce to bude více než sto dalších pro 7nm i pro vylepšený 7nm s EUV. Za poslední letošní kvartál pak má 7nm výroba zajistit přes 20 procent celkových tržeb a podobné procento by to mělo být i příští rok, ovšem za celý rok 2019. 
 
Zdroj: DigiTimes


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních monitorů se zdvojnásobily, dominují zahnuté modely Prodeje herních monitorů se zdvojnásobily, dominují zahnuté modely
Podle prognóz analytiků se letos prodá celosvětově dvakrát více herních monitorů s vysokou obnovovací frekvencí než vloni. Trhu přitom stále dominují taiwanské značky. A výrazně roste zájem o zahnuté monitory.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
BenQ BL2480T: monitor i pro uživatele s poruchou barvocitu BenQ BL2480T: monitor i pro uživatele s poruchou barvocitu
BenQ uvádí svůj první monitor s režimem Color Weakness, který ocení uživatelé s poruchou vnímání některých barev. Jinak se jedná o běžný kancelářský monitor s 24" úhlopříčkou a důrazem na vysoký komfort při práci.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Eizo FlexScan EV2457: pro komfortní práci na více monitorech Eizo FlexScan EV2457: pro komfortní práci na více monitorech
Nový monitor Eizo FlexScan EV2457 je určen pro pohodlnou kancelářskou práci, proto je připraven ke snadnému spojení více monitorů zároveň pomocí několika kabelů. To i díky tenkým bočním rámečkům.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Microsoft zveřejnil strategii testů aktualizací Windows 10 Microsoft zveřejnil strategii testů aktualizací Windows 10
I když se to mnohdy nezdá, Microsoft testuje aktualizace svých Windows 10 dříve, než je vypustí do světa. Nyní na svém blogu zveřejnil složitou strukturu testovacích procesů a my se jen můžeme divit, proč to nefunguje.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů YouTube za 3 měsíce smazal 58 milionů videí a 1,7 milionu kanálů
YouTube neustále pročišťuje svůj systém od závadného obsahu a jen za poslední čtvrtletí takto zmizelo skoro 1,7 milionů kanálů. K tomu bylo z různých důvodů smazáno okolo 58 milionů videí a stovky milionů komentářů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů