www.svethardware.cz
>
>
>

Acer Predator CG552K: 55" 4K OLED monitor

Acer Predator CG552K: 55" 4K OLED monitor
, , aktualita
Už jen ze základního popisu monitoru Acer Predator CG552K je zřejmé, že jde o něco výjimečného, ostatně herní monitor s úhlopříčkou 55" a obrazovkou typu OLED se nevidí každý den. Co ale vidět naopak nechceme, je cena.
K oblíbeným
reklama
Acer Predator CG552K je tak vůbec první herní model velkého formátu, který tato firma nabízí s obrazovkou typu OLED. Je vcelku zřejmé, že jde spíše o náhradu televizoru než o něco, co bychom chtěli mít před sebou na stole napojené na PC, zvláště když tu při úhlopříčce 55 palců není sebemenší zakřivení obrazovky. Takový produkt tak bude patřit spíše do obývacího pokoje, kde může být napojen na herní konzoli, anebo klidně i herní PC, tomu nám ostatně nikdo a nic bránit nebude. 
 
 
Specifikace dále mluví o rozlišení 4K, čili přesně 3840 x 2160 pixelů, přičemž obnovovací frekvence dosahuje až 120 Hz, takže Acer zde bezpochyby myslel i na budoucí herní konzole, které tento rok vstoupí na trh. Maximální jas je 400 cd/m2 (Display HDR 400), ovšem s tím že OLED ze své podstaty nabídne ze strany LCD nepřekonatelný kontrast a také se můžeme těšit na kvalitní barvy. Na to ukazuje 98,5% pokrytí barevného prostoru DCI-P3 s kalibrací Delta E<1. 
 
Co se týče synchronizace, máme tu HDMI 2.1 VRR, VESA Adaptive-Sync a kompatibilitu s NVIDIA G-Sync. Lze tak očekávat i kompatibilitu se synchronizací právě i na budoucích konzolích PlayStation 5 a Xbox. Acer k tomu přihazuje senzory sledující okolní světlo, dle nichž se bude automaticky přizpůsobovat jas a dále tu je senzor detekující přítomnost lidí před obrazovkou, jenž poslouží ke snížení spotřeby (opět úpravou celkového jasu). 
 
K připojení budeme moci využít dva DisplayPort 1.4, tři HDMI 2.0 a jeden USB typu C. Ve výbavě také bude integrovaný hub s několika porty USB 3.0 a 2.0. 
 
Acer Predator CG552K se dostane na trh někdy v třetím kvartálu tohoto roku, čili právě včas před nástupem nových konzolí, a to za cenu 2999 USD. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5 Aaeon PICO-WHU4: "konkurent" Raspberry Pi s Core i5
Malinké počítače jako Raspberry Pi dostaly velmi zajímavou konkurenci, Aaeon PICO-WHU4. Při malých rozměrech překvapí velmi výkonným hardwarem. Je tu totiž 4jádrový procesor Intel Core i5 a podporuje až 16 GB paměti RAM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD QNAP uvádí QTS 4.4.2: vyšší zabezpečení a TL USB/SATA JBOD
QNAP uvádí novou verzi svého operačního systému QTS 4.4.2 pro své NASy. Ten vylepšuje zabezpečení NASu a přináší také podporu TL SATA JBOD a TL USB JBOD pro připojení dalších disků k zařízení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby Vychází Firefox 74.0.1, opravuje dvě zero-day chyby
Mozilla přichází s novou verzí internetového prohlížeče Firefox 74.0.1. Ta opravuje dvě vážné zero-day chyby typu use-after-free, které dovolovaly spuštění škodlivého kódu a už byly využívány i k praktickým útokům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo NASA pro start Dragonu s posádkou využije své ikonické "červí" logo
Nyní se už opravdu můžeme těšit na to, že společnost SpaceX vstoupí do historie jako první soukromý subjekt, jemuž se povedlo umístit člověka na oběžnou dráhu. Participovat v tom bude pochopitelně i NASA, která si zvolila své staré logo. 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek
Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu Ghost Recon: Breakpoint a nárůst výkonu díky Vulkanu
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint byl vypuštěn na trh už loni v říjnu, ale nedávno tato hra dostala podporu API Vulkan v rámci aktualizace na verzi 2.0. Server Kitguru se tak podíval na to, co to přinese s ohledem na výkon 
3.4.2020, aktualita, Jan Vítek4 komentáře