www.svethardware.cz
>
>
>

Acer ProDesigner PE320QK: 4K na 31,5" displeji

Acer ProDesigner PE320QK: 4K na 31,5" displeji
, , aktualita
Acer se přihlásil s novým monitorem ProDesigner PE320QK, který je určen pro náročnější zákazníky. Tento model již dříve stačil vyhrát na Computexu 2017 cenu za design, ovšem teprve nyní přichází na trh.
K oblíbeným
reklama
Už dle označení monitoru Acer ProDesigner PE320QK je jasné, že ten je určen především pro profesionály a vážnou práci, ale výrobce ve specifikacích zmiňuje také funkce ve spojení s hrami. Ostatně i grafici či jiní IT pracanti si mohou odpočinout právě i u počítače. 
 
 
Specifikace nám hned poví o 31,5" panelu s rozlišením 4K, čili 3840 x 2160, což je typ IPS se širokými pozorovacími úhly. Na monitoru nás také hned zaujme velice tenký rámeček po všech čtyřech stranách (tlačítka jsou pod pravým spodním rohem), i když to možná na první pohled není vidět díky stavitelným bočním stínítkům. ProDesigner PE320QK také nabídne rozhraní USB C, které zvládne napájet připojené zařízení až 85 watty, takže teoreticky bychom z něj mohli napájet třeba celý notebook. 
 
 
Vedle toho nám panel slibuje také kvalitní a přesné zobrazení barev s Delta E < 1 a 130% pokrytím prostoru sRGB a 95% pokrytím DCI-P3 (1,07 mld. barev) i možností šestiosého nastavení barev. V rámci Acer VisionCare tu pak jsou obvyklé funkce low blue light, flickerfree a ComfyView zase představuje antireflexní povrch. 
 
 
Standardní obnovovací frekvence monitorů s rozlišením 4K je už 60 Hz, což nabízí i tento model, dále tu je 4ms odezva šedá-šedá, statický kontrast 1300:1 a maximální jas 350 cd/m2, i přes nějž nám Acer udává podporu HDR. U takovéhoto monitoru nesmí chybět flexibilní stojan plus podpora VESA (100 x 100), leckoho může potěšit dvojice 2W reproduktorů a pak tu máme rozhraní ve složení DP 1.2, HDMI 2.0 x2, USB 3.1 Type-C se čtyřportovým hubem. 
 
Acer ProDesigner PE320QK dostal v USA cenovku 1199 USD, ale k nám zatím nedorazil. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 % Folding@Home dostal podporu CUDA s nárůstem výkonu až o 30 %
Z nové tiskové zprávy se dozvídáme, že Folding@home získává přímou podporu technologie NVIDIA CUDA, z čehož si můžeme slibovat výkonnostní bonus mezi 15 a 30 procenty. Vyšší výkon tak bude k dispozici i pro hledání léku na Covid-19. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000 Gigabyte reaguje na otázku kondenzátorů na kartách RTX 3000
Dosud jsme se věnovali mnohým z výrobců grafických karet, kteří mohou mít problémy s napájením a stabilitou RTX 3080 i RTX 3090. Mluví se ale především o RTX 3080 a nyní tu máme reakci dosud opomíjeného Gigabytu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle Test Digital Foundry: hry pro Xbox One X na nových Series X fungují skvěle
Server Digital Foundry se už mohl zaměřit na testy konzole Xbox Series X, která začala být rozesílána recenzentům. Ti tak budou mít před listopadovým vypuštěním na trh opravdu dost času na to, aby se s ní seznámili. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další kryptoměnový hack: z burzy KuCoin zmizely prostředky za 150 mil. USD Další kryptoměnový hack: z burzy KuCoin zmizely prostředky za 150 mil. USD
Zabezpečení většiny kryptoměnových burz je značně nedokonalé. Hacky se stávají téměř pravidelně a máme zde další oběť. Tou je kryptoměnová burza KuCoin, které hackeři úplně vyluxovali všechny "hot wallets".
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Schneider Electric nabízí herní záložní zdroj energie Schneider Electric nabízí herní záložní zdroj energie
UPS, čili Uninterruptable Power Supply, obvykle slouží jako záložní zdroj energie pro případ, že vypadne proud a další hlavní funkcí je zajištění stabilního napájení pro případ častých přepětí či podpětí v síti. Herní UPS jsme tu však ještě neměli. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář