www.svethardware.cz
>
>
>

Acer ProDesigner PE320QK: 4K na 31,5" displeji

Acer ProDesigner PE320QK: 4K na 31,5" displeji
, , aktualita
Acer se přihlásil s novým monitorem ProDesigner PE320QK, který je určen pro náročnější zákazníky. Tento model již dříve stačil vyhrát na Computexu 2017 cenu za design, ovšem teprve nyní přichází na trh.
K oblíbeným
reklama
Už dle označení monitoru Acer ProDesigner PE320QK je jasné, že ten je určen především pro profesionály a vážnou práci, ale výrobce ve specifikacích zmiňuje také funkce ve spojení s hrami. Ostatně i grafici či jiní IT pracanti si mohou odpočinout právě i u počítače. 
 
 
Specifikace nám hned poví o 31,5" panelu s rozlišením 4K, čili 3840 x 2160, což je typ IPS se širokými pozorovacími úhly. Na monitoru nás také hned zaujme velice tenký rámeček po všech čtyřech stranách (tlačítka jsou pod pravým spodním rohem), i když to možná na první pohled není vidět díky stavitelným bočním stínítkům. ProDesigner PE320QK také nabídne rozhraní USB C, které zvládne napájet připojené zařízení až 85 watty, takže teoreticky bychom z něj mohli napájet třeba celý notebook. 
 
 
Vedle toho nám panel slibuje také kvalitní a přesné zobrazení barev s Delta E < 1 a 130% pokrytím prostoru sRGB a 95% pokrytím DCI-P3 (1,07 mld. barev) i možností šestiosého nastavení barev. V rámci Acer VisionCare tu pak jsou obvyklé funkce low blue light, flickerfree a ComfyView zase představuje antireflexní povrch. 
 
 
Standardní obnovovací frekvence monitorů s rozlišením 4K je už 60 Hz, což nabízí i tento model, dále tu je 4ms odezva šedá-šedá, statický kontrast 1300:1 a maximální jas 350 cd/m2, i přes nějž nám Acer udává podporu HDR. U takovéhoto monitoru nesmí chybět flexibilní stojan plus podpora VESA (100 x 100), leckoho může potěšit dvojice 2W reproduktorů a pak tu máme rozhraní ve složení DP 1.2, HDMI 2.0 x2, USB 3.1 Type-C se čtyřportovým hubem. 
 
Acer ProDesigner PE320QK dostal v USA cenovku 1199 USD, ale k nám zatím nedorazil. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků Umělá inteligence NVIDIE tvoří 3D objekty z 2D snímků
Na světlo světa se už dostala řada různých druhů umělé inteligence, v jejichž případě jeden neví, zda by měl tvůrcům děkovat, anebo se začít obávat o svou práci. Nyní to mohou řešit 3D grafici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší Herní LCD AOC CU34G2: rychlý a rychlejší
Společnost AOC si připravila dva velice podobné herní monitory CU34G2 a CU34G2X. Ty bychom od sebe na první pohled těžko rozeznali, a tak se můžeme podívat do specifikací, které říkají že CU34G2X je o chlup lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší? AMD vypustí do světa Adrenalin 2020, co přináší?
Včera jsme se krátce podívali na dvě novinky, které mají nabídnout nové ovladače Adrenalin od společnosti AMD. Jednak to je Integer Scaling, díky němuž AMD dorovná nabídku konkurence, ale pak i Radeon Boost.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC ASRock Radeon RX 5600 se 6 GB paměti se ukázaly u ECC
Server VideoCardz nedávno vypustil do světa zprávu, že brzy v příštím roce máme ještě očekávat nástup grafických karet Radeon RX 5600 a přinejmenším verze XT. Ta by měla zaplnit místo mezi RX 5500 a 5700. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel Horse Ridge: SoC řídící qubity ve kvantových počítačích Intel Horse Ridge: SoC řídící qubity ve kvantových počítačích
Intel ukázal SoC s označením Horse Ridge, které by nás sice mohlo zmást a navést do produktového portfolia společnosti AMD, ale jeho volba má svou logiku. Sloužit bude pro účely řízení qubitů kvantových počítačů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář