reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acer Revo One RL85: elegantní mini PC do obýváku

7.4.2015, Jan Vítek, aktualita
Acer Revo One RL85: elegantní mini PC do obýváku
Acer brzy vyšle do světa své nové mini PC určené především pro obývací pokoje. Jedná se o Revo One RL85 se zaobleným kabátkem v bílé barvě, které má posloužit pro multimédia, surfování po webu a jiné nenáročné úkoly.
Acer Revo One RL85 PC bude tedy soupeřit s jinými počítači určenými k přehrávání multimédií, čili HTPC. Acer uvádí, že výkonem se Revo One RL85 může řadit do střední třídy a také mezi mini PC, neboť má rozměry 106 x 106 x 155 mm. Je tak větší než multimediální centra založená na procesorech ARM, ale podstatně menší než systémy se základními deskami formátu Mini ITX.

Výrobce se rozhodl vytvořit čistý design, který vepředu narušuje jen jeho logo. Veškeré porty, tlačítka a ostatní prvky tak máme vzadu a jde o dva USB 3.0, dva USB 2.0, gigabitový Ethernet (RJ-45), výstup HDMI a mini DisplayPort, otvor pro zámek Kensington, 3,5mm konektor pro sluchátka s mikrofonem a nezbytný napájecí konektor pro adaptér.

Revo One RL85 PC je jinak založen na mobilních procesorech od Intelu, a to konkrétně dvoujádrovém Celeronu 2957U na 1,4 GHz, Core i3-5010U na 2,1 GHz nebo Core i5-5200U na 2,2 GHz (také dvoujádrové). Dále nám dle výpisu z amerického obchodu nabídne 2 až 8 GB operační paměti a 60GB SSD, nebo 1TB pevný disk. Záleží na tom, zda jsme ochotni za takové PC dát 250 USD, nebo až 580 USD.

Uživatel ale má k dispozici také dvě interní rozhraní SATA, které umožní přidat další dvě zařízení a zapojit je v polích RAID 0, 1 nebo 5. Dle velikosti celého počítače pochopitelně nepůjde o 3,5" pozice, jako spíše o 2,5", z nichž jedna bude už nejspíše zabrána, pokud si vybereme model s pevným diskem.
 
Do našich obchodů se zatím dostala verze DT.SYUEC.004 s cenou 6990 Kč. Za ty dostaneme verzi s Celeronem 2957U, 4 GB RAM a 500GB pevným diskem.
 


Zprávy Google - zde můžete nastavit sledování magazínu Svět hardware.
reklama
reklama