www.svethardware.cz
>
>
>

Acer vypouští na trh dva rychlé herní monitory Nitro XF2

Acer vypouští na trh dva rychlé herní monitory Nitro XF2
, , aktualita
Acer si připravil dvojici herních monitorů patřících do série Nitro XF2, které toho mají hodně společného a liší se úhlopříčkou svých obrazovek a samozřejmě také cenou. Máme ty vysokou obnovovací frekvenci i HDR.
K oblíbeným
reklama
Acer Nitro XF2 Series rozhodně nebudou po chuti každému, ostatně jde o monitory využívající sice velice rychlé 240Hz panely, ale ty jsou typu TN. Další specifikace hovoří o odezvě 1 ms a dokonce podpoře obsahu v HDR10. Jeden by si tak mohl myslet, že jde o monitory s podsvícením o intenzitě 1000 cd/m2, ovšem to je ve skutečnosti pouze 400 cd/m2.
 
 
 
Na výběr budeme mít mezi modelem s úhlopříčkou 25" a 27", přičemž oba mají shodné rozlišení Full HD. Vzhledem k použitým panelům také nabízí pozorovací úhly 170° horizontálně a 160° vertikálně, jak je v případě technologie Twisted Nematic Film obvyklé. Podsvícení pochopitelně zajistí LED, k čemuž se více nedozvíme, takže můžeme usuzovat, že půjde o podsvícení z okrajů, barevná hloubka panelů je 8bitová a co se týče reprodukce barev, prostor NTSC tyto monitory dokáží pokrýt ze 72 procent. 
 
Krásné pokoukání to tak nebude, ale zde jde především o to, aby byl obraz her co nejpohotovější, což krom 240Hz obnovovací frekvence má zajistit technologie FreeSync. Do výbavy ale patří ještě dva dvouwattové reproduktory pro základní ozvučení a pak se bude hodit i dvouportový hub s USB 3.0. Samotné monitory budeme moci připojit pomocí DisplayPort či HDMI. 
 
 
Acer k tomu přihazuje svůj Display Widget pro nastavení monitorů z Windows a pa ktu jsou také režimy Acer Game Mode (Action, Racing, Sport, User, Standard, ECO, Graphic a Movie), stojan s možností naklopení, natočení i nastavení výšky (120 mm), který budeme moci nahradit VESA držákem. 
 
Acer Nitro XF2 s 25 palci se začíná prodávat za 350 USD a větší 27palcováverze za 100 dolarů navíc, ovšem ta přijde na trh do konce prázdnin. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom NVIDIA přináší speciální ovladače GeForce 436.02 Gamescom
NVIDIA zařadila do nabídky GeForce 436.02 Gamescom Special Graphics Drivers, ostatně sama má na Gamescomu v Kolíně silné zastoupení. Těšit se můžeme na optimalizace, nevyhlazované škálování obrazu a další novinky. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus Binance chystá vlastní kryptoměnu: Project Venus
Chystá se další kryptoměna, jako by jich zatím nebylo málo. Novinku bude mít na svědomí kryptoměnová burza Binance, která chce v tomto případě vytvořit stablecoin. Zatím nese název Project Venus a bojovat bude i proti Facebooku a jeho Libře.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB Corsair nabízí bezdrátovou herní klávesnici K57 RGB
Corsair si pro návštěvníky Gamescomu připravil představení klávesnice K57 RGB Wireless Gaming Keyboard, která je první vybavená rozhraním Slipstream Wireless a RGB LED Capellix. Co to znamená?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC Externí SSD i HDD WD_BLACK přichází pro herní konzole i PC
Společnost Western Digital si připravila novou produktovou řadu WD_BLACK, která se skládá z externích pevných disků i SSD určených pro počítače PC i herní konzole. Vybaveny jsou rychlým rozhraním a zaujmout chtějí i svým designem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen Intel Tiger Lake-U s grafikou 12. generace spatřen
Na světlo světa se dostaly záznamy o raných vzorcích procesorů generace Intel Tiger Lake, které by se měly objevit někdy v příštím roce. Vybaveny přitom mají být už 12. generací grafiky Intel, čili Xe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře