www.svethardware.cz
>
>
>

Acer vypouští na trh dva rychlé herní monitory Nitro XF2

Acer vypouští na trh dva rychlé herní monitory Nitro XF2
, , aktualita
Acer si připravil dvojici herních monitorů patřících do série Nitro XF2, které toho mají hodně společného a liší se úhlopříčkou svých obrazovek a samozřejmě také cenou. Máme ty vysokou obnovovací frekvenci i HDR.
K oblíbeným
reklama
Acer Nitro XF2 Series rozhodně nebudou po chuti každému, ostatně jde o monitory využívající sice velice rychlé 240Hz panely, ale ty jsou typu TN. Další specifikace hovoří o odezvě 1 ms a dokonce podpoře obsahu v HDR10. Jeden by si tak mohl myslet, že jde o monitory s podsvícením o intenzitě 1000 cd/m2, ovšem to je ve skutečnosti pouze 400 cd/m2.
 
 
 
Na výběr budeme mít mezi modelem s úhlopříčkou 25" a 27", přičemž oba mají shodné rozlišení Full HD. Vzhledem k použitým panelům také nabízí pozorovací úhly 170° horizontálně a 160° vertikálně, jak je v případě technologie Twisted Nematic Film obvyklé. Podsvícení pochopitelně zajistí LED, k čemuž se více nedozvíme, takže můžeme usuzovat, že půjde o podsvícení z okrajů, barevná hloubka panelů je 8bitová a co se týče reprodukce barev, prostor NTSC tyto monitory dokáží pokrýt ze 72 procent. 
 
Krásné pokoukání to tak nebude, ale zde jde především o to, aby byl obraz her co nejpohotovější, což krom 240Hz obnovovací frekvence má zajistit technologie FreeSync. Do výbavy ale patří ještě dva dvouwattové reproduktory pro základní ozvučení a pak se bude hodit i dvouportový hub s USB 3.0. Samotné monitory budeme moci připojit pomocí DisplayPort či HDMI. 
 
 
Acer k tomu přihazuje svůj Display Widget pro nastavení monitorů z Windows a pa ktu jsou také režimy Acer Game Mode (Action, Racing, Sport, User, Standard, ECO, Graphic a Movie), stojan s možností naklopení, natočení i nastavení výšky (120 mm), který budeme moci nahradit VESA držákem. 
 
Acer Nitro XF2 s 25 palci se začíná prodávat za 350 USD a větší 27palcováverze za 100 dolarů navíc, ovšem ta přijde na trh do konce prázdnin. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru Microsoft uvádí Secure-core PC, prevenci proti infekcím firmwaru
Společnost Microsoft spustila novou iniciativu Secure-core PC, která by měla zajišťovat vyšší bezpečnost počítačů. Má zajistit to, že operační systém naběhne s ověřeným firmwarem, který nebyl napaden malwarem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra NordVPN potvrdilo napadení "svého" datového centra
Oblíbená aplikace NordVPN zaznamenala v minulém roce nepříjemnou událost. Jedno z datových center bylo napadeno a útočníci se dostali k TLS klíčům, což mohlo mít velmi vážné důsledky na bezpečnost.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty? Bohatý podzim: kdy přijdou nové procesory a grafické karty?
Během příštích dvou týdnů bude představena či rovnou i vypuštěna na trh řada nových produktů a my se nyní v krátkosti podíváme na to, co to bude a kdy to bude. Jde o produkty firem AMD, NVIDIA i Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici? Specifikace GTX 1660 Super jsou na světě: za kolik a kdy bude k dispozici?
Aktualizováno: NVIDIA by snad již dnes měla vypustit na trh přinejmenším novou GeForce GTX 1660 Super, která by měla lépe zachytit nástup nových Radeonů, i když není zrovna jasné, co můžeme od AMD čekat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota Velká Británie vyšle na Měsíc pavoučího robota
Velká Británie, respektive přesněji londýnská společnost Spacebit, se chystá vypustit na Měsíc chodícího robota, který bude chodit v pavoučím stylu. Namísto osmi končetin však bude mít čtyři, což jej řadí spíše vedle Spider Mastermind.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře