www.svethardware.cz
>
>
>

Acer vypouští na trh dva rychlé herní monitory Nitro XF2

Acer vypouští na trh dva rychlé herní monitory Nitro XF2
, , aktualita
Acer si připravil dvojici herních monitorů patřících do série Nitro XF2, které toho mají hodně společného a liší se úhlopříčkou svých obrazovek a samozřejmě také cenou. Máme ty vysokou obnovovací frekvenci i HDR.
K oblíbeným
reklama
Acer Nitro XF2 Series rozhodně nebudou po chuti každému, ostatně jde o monitory využívající sice velice rychlé 240Hz panely, ale ty jsou typu TN. Další specifikace hovoří o odezvě 1 ms a dokonce podpoře obsahu v HDR10. Jeden by si tak mohl myslet, že jde o monitory s podsvícením o intenzitě 1000 cd/m2, ovšem to je ve skutečnosti pouze 400 cd/m2.
 
 
 
Na výběr budeme mít mezi modelem s úhlopříčkou 25" a 27", přičemž oba mají shodné rozlišení Full HD. Vzhledem k použitým panelům také nabízí pozorovací úhly 170° horizontálně a 160° vertikálně, jak je v případě technologie Twisted Nematic Film obvyklé. Podsvícení pochopitelně zajistí LED, k čemuž se více nedozvíme, takže můžeme usuzovat, že půjde o podsvícení z okrajů, barevná hloubka panelů je 8bitová a co se týče reprodukce barev, prostor NTSC tyto monitory dokáží pokrýt ze 72 procent. 
 
Krásné pokoukání to tak nebude, ale zde jde především o to, aby byl obraz her co nejpohotovější, což krom 240Hz obnovovací frekvence má zajistit technologie FreeSync. Do výbavy ale patří ještě dva dvouwattové reproduktory pro základní ozvučení a pak se bude hodit i dvouportový hub s USB 3.0. Samotné monitory budeme moci připojit pomocí DisplayPort či HDMI. 
 
 
Acer k tomu přihazuje svůj Display Widget pro nastavení monitorů z Windows a pa ktu jsou také režimy Acer Game Mode (Action, Racing, Sport, User, Standard, ECO, Graphic a Movie), stojan s možností naklopení, natočení i nastavení výšky (120 mm), který budeme moci nahradit VESA držákem. 
 
Acer Nitro XF2 s 25 palci se začíná prodávat za 350 USD a větší 27palcováverze za 100 dolarů navíc, ovšem ta přijde na trh do konce prázdnin. 
 
Zdroj: Hexus.net 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář