reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Acer vypouští na trh dva rychlé herní monitory Nitro XF2

, , aktualita
Acer vypouští na trh dva rychlé herní monitory Nitro XF2
Acer si připravil dvojici herních monitorů patřících do série Nitro XF2, které toho mají hodně společného a liší se úhlopříčkou svých obrazovek a samozřejmě také cenou. Máme ty vysokou obnovovací frekvenci i HDR.
Acer Nitro XF2 Series rozhodně nebudou po chuti každému, ostatně jde o monitory využívající sice velice rychlé 240Hz panely, ale ty jsou typu TN. Další specifikace hovoří o odezvě 1 ms a dokonce podpoře obsahu v HDR10. Jeden by si tak mohl myslet, že jde o monitory s podsvícením o intenzitě 1000 cd/m2, ovšem to je ve skutečnosti pouze 400 cd/m2.
 
 
 
Na výběr budeme mít mezi modelem s úhlopříčkou 25" a 27", přičemž oba mají shodné rozlišení Full HD. Vzhledem k použitým panelům také nabízí pozorovací úhly 170° horizontálně a 160° vertikálně, jak je v případě technologie Twisted Nematic Film obvyklé. Podsvícení pochopitelně zajistí LED, k čemuž se více nedozvíme, takže můžeme usuzovat, že půjde o podsvícení z okrajů, barevná hloubka panelů je 8bitová a co se týče reprodukce barev, prostor NTSC tyto monitory dokáží pokrýt ze 72 procent. 
 
Krásné pokoukání to tak nebude, ale zde jde především o to, aby byl obraz her co nejpohotovější, což krom 240Hz obnovovací frekvence má zajistit technologie FreeSync. Do výbavy ale patří ještě dva dvouwattové reproduktory pro základní ozvučení a pak se bude hodit i dvouportový hub s USB 3.0. Samotné monitory budeme moci připojit pomocí DisplayPort či HDMI. 
 
 
Acer k tomu přihazuje svůj Display Widget pro nastavení monitorů z Windows a pa ktu jsou také režimy Acer Game Mode (Action, Racing, Sport, User, Standard, ECO, Graphic a Movie), stojan s možností naklopení, natočení i nastavení výšky (120 mm), který budeme moci nahradit VESA držákem. 
 
Acer Nitro XF2 s 25 palci se začíná prodávat za 350 USD a větší 27palcováverze za 100 dolarů navíc, ovšem ta přijde na trh do konce prázdnin. 
 
Zdroj: Hexus.net 


reklama
reklama
reklama
reklama