www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Acronis připravil volně využitelný Ransomware Protection

Acronis připravil volně využitelný Ransomware Protection
, , aktualita
Zvláště v první polovině minulého roku chodil Internetem strašák vyděračského softwaru, čili ransomware. Acronis se na tuto hrozbu zaměřil a nyní vypouští do světa specializovaný Ransomware Protection. 
K oblíbeným
reklama
Asi nejznámější ransomware z minulého roku je Wannacry, který způsobil finanční či datové ztráty mnoha lidem. Tento a jiné podobné malwary fungují jednoduše tak, že na napadeném počítači zašifrují vybraná data a typicky především dokumenty, fotografie a jiné, jejichž ztráta bude uživatele zvlášť bolet. Pak po něm útočníci žádají obvykle 300 dolarů za to, že mu poskytnou klíč k rozšifrování dat. Po menší časové lhůtě se také může požadovaná částka zvýšit, aby měl napadený nešťastník motivaci zaplatit co nejdříve a nehledat jiné řešení. 
 
 
Právě proti takovýmto vyděračským útokům by nás měl chránit nový Acronis Ransomware Protection, který je k dispozici pro stažení a využití zdarma. Jde o samostatnou verzi technologie Acronis Active Protection a posloužit má jako další úroveň ochrany vedle klasických antivirových aplikací, takže má za úkol je doplnit, ne nahradit. 
 
Pracuje tak, že s využitím heuristiky a modelů strojového učení monitoruje systémové procesy v reálném čase a pokud odhalí, že některý z nich se pokouší chovat jako ransomware, začne je blokovat a zároveň informuje uživatele. A pokud by se stalo, že už došlo ke škodám, zařídí obnovu dat. To se však děje pomocí zálohování, k čemuž lze využít také Acronis Cloud, kde každý dostane základních 5 GB prostoru zdarma. 
 
Acronis slibuje, že tento jen cca 20MB program je velice nenáročný na hardware a systémové zdroje a bude si dobře rozumět s obvyklými zálohovacími a antivirovými programy. Software je k dispozici ke stažení ze stránek výrobce, kde je zatím dostupný pouze ve verzi pro Windows. 
 
Zdroj: TZ Acronis


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek