reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Acronis připravil volně využitelný Ransomware Protection

26.1.2018, Jan Vítek, aktualita
Acronis připravil volně využitelný Ransomware Protection
Zvláště v první polovině minulého roku chodil Internetem strašák vyděračského softwaru, čili ransomware. Acronis se na tuto hrozbu zaměřil a nyní vypouští do světa specializovaný Ransomware Protection. 
Asi nejznámější ransomware z minulého roku je Wannacry, který způsobil finanční či datové ztráty mnoha lidem. Tento a jiné podobné malwary fungují jednoduše tak, že na napadeném počítači zašifrují vybraná data a typicky především dokumenty, fotografie a jiné, jejichž ztráta bude uživatele zvlášť bolet. Pak po něm útočníci žádají obvykle 300 dolarů za to, že mu poskytnou klíč k rozšifrování dat. Po menší časové lhůtě se také může požadovaná částka zvýšit, aby měl napadený nešťastník motivaci zaplatit co nejdříve a nehledat jiné řešení. 
 
 
Právě proti takovýmto vyděračským útokům by nás měl chránit nový Acronis Ransomware Protection, který je k dispozici pro stažení a využití zdarma. Jde o samostatnou verzi technologie Acronis Active Protection a posloužit má jako další úroveň ochrany vedle klasických antivirových aplikací, takže má za úkol je doplnit, ne nahradit. 
 
Pracuje tak, že s využitím heuristiky a modelů strojového učení monitoruje systémové procesy v reálném čase a pokud odhalí, že některý z nich se pokouší chovat jako ransomware, začne je blokovat a zároveň informuje uživatele. A pokud by se stalo, že už došlo ke škodám, zařídí obnovu dat. To se však děje pomocí zálohování, k čemuž lze využít také Acronis Cloud, kde každý dostane základních 5 GB prostoru zdarma. 
 
Acronis slibuje, že tento jen cca 20MB program je velice nenáročný na hardware a systémové zdroje a bude si dobře rozumět s obvyklými zálohovacími a antivirovými programy. Software je k dispozici ke stažení ze stránek výrobce, kde je zatím dostupný pouze ve verzi pro Windows. 
 
Zdroj: TZ Acronis


reklama