Activision vydělali na mikrotransakcích 4 miliardy dolarů za rok

Activision vydělali na mikrotransakcích 4 miliardy dolarů za rok
, , aktualita
Společnost Activision, přesněji Activision Blizzard, si na slabé tržby z mikrotransakcí a prodeje DLC stěžovat nemůže. V posledním roce totiž takto získala 4 miliardy dolarů a podílejí se na tom mobilní, PC i konzolové hry. 
reklama
Pokud se objeví téma mikrotransakcí, jen těžko se z řad hráčů hledají advokáti, kteří by je obhajovali. A přitom jde o vysoce výdělečný podnik, který žene do klína herních společností miliardy dolarů a je zřejmé, že ty s mikrotransakcemi rozhodně nepřestanou a budou se spíše najít cesty, jak je prosazovat stále více. 
 
 
Activision Blizzard má za rok 2017 v tomto ohledu velice potěšující výsledek, a sice 4 miliardy dolarů vydělaných na prodeji DLC, loot boxů a in-app prodejů v rámci mobilních her. Tendence je přitom taková, že tržby postupně rostou.  
 
Velice úspěšná byla dceřiná firma King, kterou Activision Blizzard koupil zpět v roce 2015. King, autorské studio velice populární mobilní hry Candy Crush, dokázalo samo na mikrotransakcí v mobilních hrách vydělat 2 miliardy dolarů za rok 2017. Zbylé dvě miliardy jdou na vrub konzolí a PC her. 
 
Firma nám neprozrazuje, které konkrétní tituly byly z hlediska mikrotransakcí nejúspěšnější. V případě PC her by to mohly být Call of Duty a Overwatch. Je třeba také poznamenat, že prudká reakce herní komunity, která přiměla Electronic Arts v novém Star Wars: Battlefront II dočasně zrušit mikrotransakce, se firmě Activision Blizzard vyhnula. Přitom se nedá říci, že by ta byla oproti EA v mikrotransakcích celkově zdrženlivější, i když téměř nastolený systém Pay to Win v Battlefront II byl už příliš a znamenal poslední kapku.
 
A pak tu máme také Ubisoft, který už na mikrotransakcích vydělává více než na prodeji samotných her, což už pro Activision Blizzard také platí, neboť celkové tržby za minulý rok dosáhly 7,16 miliard dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Yuneec Mantis Q, hlasem ovládaný kompaktní dron Yuneec Mantis Q, hlasem ovládaný kompaktní dron
Společnost Yuneec představila nový kompaktní dron Mantis Q. Ten umí nahrávat až 4K video a fotit do RAW formátu. Ve vzduchu vydrží přes půl hodiny a je možné jej ovládat i s pomocí hlasových příkazů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Enermax vylepšil vodní chlazení Liqtech TR4 II o RGB LED Enermax vylepšil vodní chlazení Liqtech TR4 II o RGB LED
Společnost Enermax aktualizovala své vodní chlazení Liqtech TR4 II. To je schopno uchladit i přetaktované procesory AMD Threadripper, neboť si má poradit až s 500W spotřebou. Novinkou je však RGB podsvícení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
SpaceX: Dragon s lidskou posádkou poletí v dubnu SpaceX: Dragon s lidskou posádkou poletí v dubnu
Vypadá to, že z dvojice firem SpaceX a Boeing má nyní ta první na dosah prvenství jako firma, která dokáže vyslat člověka do vesmíru, a to přímo na oběžnou dráhu. SpaceX to chce poprvé vyzkoušet v dubnu příštího roku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD vysvětluje taktovací funkci Precision Boost Overdrive AMD vysvětluje taktovací funkci Precision Boost Overdrive
Už jsme se jednou věnovali funkci Precision Boost Overdrive, kterou nabízejí procesory AMD Threadripper druhé generace, ovšem pouze okrajově. Nyní se ale na ni podíváme blíže, a to i díky nově zveřejněným materiálům. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely EVGA představila malou X299 Micro ATX 2 pro výkonné Intely
EVGA se pochlubila novou deskou, která je určena pro zákazníky mající zájem o menší sestavu založenou na procesorech Intel pro patici LGA 2066. Jde tak o HEDT procesory včetně zatím nejvýkonnějšího 18jádrového modelu.
Včera, aktualita, Jan Vítek