www.svethardware.cz
>
>
>

Activision vydělali na mikrotransakcích 4 miliardy dolarů za rok

Activision vydělali na mikrotransakcích 4 miliardy dolarů za rok
, , aktualita
Společnost Activision, přesněji Activision Blizzard, si na slabé tržby z mikrotransakcí a prodeje DLC stěžovat nemůže. V posledním roce totiž takto získala 4 miliardy dolarů a podílejí se na tom mobilní, PC i konzolové hry. reklama
Pokud se objeví téma mikrotransakcí, jen těžko se z řad hráčů hledají advokáti, kteří by je obhajovali. A přitom jde o vysoce výdělečný podnik, který žene do klína herních společností miliardy dolarů a je zřejmé, že ty s mikrotransakcemi rozhodně nepřestanou a budou se spíše najít cesty, jak je prosazovat stále více. 
 
 
Activision Blizzard má za rok 2017 v tomto ohledu velice potěšující výsledek, a sice 4 miliardy dolarů vydělaných na prodeji DLC, loot boxů a in-app prodejů v rámci mobilních her. Tendence je přitom taková, že tržby postupně rostou.  
 
Velice úspěšná byla dceřiná firma King, kterou Activision Blizzard koupil zpět v roce 2015. King, autorské studio velice populární mobilní hry Candy Crush, dokázalo samo na mikrotransakcí v mobilních hrách vydělat 2 miliardy dolarů za rok 2017. Zbylé dvě miliardy jdou na vrub konzolí a PC her. 
 
Firma nám neprozrazuje, které konkrétní tituly byly z hlediska mikrotransakcí nejúspěšnější. V případě PC her by to mohly být Call of Duty a Overwatch. Je třeba také poznamenat, že prudká reakce herní komunity, která přiměla Electronic Arts v novém Star Wars: Battlefront II dočasně zrušit mikrotransakce, se firmě Activision Blizzard vyhnula. Přitom se nedá říci, že by ta byla oproti EA v mikrotransakcích celkově zdrženlivější, i když téměř nastolený systém Pay to Win v Battlefront II byl už příliš a znamenal poslední kapku.
 
A pak tu máme také Ubisoft, který už na mikrotransakcích vydělává více než na prodeji samotných her, což už pro Activision Blizzard také platí, neboť celkové tržby za minulý rok dosáhly 7,16 miliard dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.) Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.)
Máte přehled v počítačovém hardwaru? Rádi stavíte počítače? Prošlo Vám rukama již mnoho komponent? V tom případě si nenechte uniknout dnešní hádanku. Pokud jako první napíšete do diskuze, jaký chladič procesoru je na fotografii, získáte jej.
Dnes, soutěž, Karel Polívka26 komentářů
AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake
Společnost AMD si připravila novou řadu System on Chip, které označuje za Ryzen V1000 a my víme, že půjde o konkurenci pro Intel Gemini Lake. Uplatnit se tak mohou v nettopech, netboocích či jiných úsporných počítačích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách
Výzkumníci z MIT přišli s prototypem zařízení, které nazývají tepelný rezonátor. Ten dokáže vyrábět elektrickou energii na základě variací v okolní teplotě, čímž jde v podstatě o bezedný zdroj energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty" Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty"
V roce 2015 se objevil projekt, který nám měl nakonec přinést modernizovanou verzi hry System Shock. O té můžeme mluvit jako o jednom z hlavních milníků ve vývoji počítačových her, který jejich svět pomohl změnit. Nyní je ale tento projekt ohrožen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu
Neptun je v našem systému možná trošku opomíjeným obrem, který nemá velké prstence jako Saturn a ani obrovskou skvrnu a tak úžasné zbarvení jako Jupiter. Panuje však na něm velice divoké počasí s nejrychlejšími větry, které se kdy podařilo změřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek