Activision vydělali na mikrotransakcích 4 miliardy dolarů za rok

Activision vydělali na mikrotransakcích 4 miliardy dolarů za rok
, , aktualita
Společnost Activision, přesněji Activision Blizzard, si na slabé tržby z mikrotransakcí a prodeje DLC stěžovat nemůže. V posledním roce totiž takto získala 4 miliardy dolarů a podílejí se na tom mobilní, PC i konzolové hry. 
reklama
Pokud se objeví téma mikrotransakcí, jen těžko se z řad hráčů hledají advokáti, kteří by je obhajovali. A přitom jde o vysoce výdělečný podnik, který žene do klína herních společností miliardy dolarů a je zřejmé, že ty s mikrotransakcemi rozhodně nepřestanou a budou se spíše najít cesty, jak je prosazovat stále více. 
 
 
Activision Blizzard má za rok 2017 v tomto ohledu velice potěšující výsledek, a sice 4 miliardy dolarů vydělaných na prodeji DLC, loot boxů a in-app prodejů v rámci mobilních her. Tendence je přitom taková, že tržby postupně rostou.  
 
Velice úspěšná byla dceřiná firma King, kterou Activision Blizzard koupil zpět v roce 2015. King, autorské studio velice populární mobilní hry Candy Crush, dokázalo samo na mikrotransakcí v mobilních hrách vydělat 2 miliardy dolarů za rok 2017. Zbylé dvě miliardy jdou na vrub konzolí a PC her. 
 
Firma nám neprozrazuje, které konkrétní tituly byly z hlediska mikrotransakcí nejúspěšnější. V případě PC her by to mohly být Call of Duty a Overwatch. Je třeba také poznamenat, že prudká reakce herní komunity, která přiměla Electronic Arts v novém Star Wars: Battlefront II dočasně zrušit mikrotransakce, se firmě Activision Blizzard vyhnula. Přitom se nedá říci, že by ta byla oproti EA v mikrotransakcích celkově zdrženlivější, i když téměř nastolený systém Pay to Win v Battlefront II byl už příliš a znamenal poslední kapku.
 
A pak tu máme také Ubisoft, který už na mikrotransakcích vydělává více než na prodeji samotných her, což už pro Activision Blizzard také platí, neboť celkové tržby za minulý rok dosáhly 7,16 miliard dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS QNAP ukázal nové karty pro výrazné navýšení výkonu NAS
QNAP si připravil nové karty QM2, které poslouží k výraznému navýšení výkonu kompatibilních systémů NAS. Nabídnou totiž jednak síťové připojení s vysokou propustností a navíc i možnost instalace M.2 SSD.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře Osmijádrový Coffee Lake S se ukázal v Sandře
Intel už evidentně má k dispozici vzorky procesoru Coffee Lake S vybaveného osmi jádry, na nějž asi čeká i AMD, aby proti němu nasadilo procesor Ryzen 7 2800X. Nový Core i7 se už ukázal ve výsledcích Sandry. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech Světově nejmenší dům se měří v mikrometrech
Na našem serveru řešíme zmenšování jiných věcí než domů, ovšem výsledek nové technologie francouzského institutu je pouze ukázka, která demonstruje její možnosti. A ty mohou být různé. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant? Asteroid Bee-Zed: je to starý mezihvězdný imigrant?
Loni plnil stránky astronomických magazínů asteroid ‘Oumuamua, který k nám zavítal na své mezihvězdné cestě. Vypadá to však, že už to není jediný mezihvězdný objekt, o kterém víme. Je tu ještě starý Bee-Zed. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ NVIDIA odvolala GPP, Asus otáčí také a ruší značku AREZ
Společnost NVIDIA už dříve ohlásila, že nově nastavená pravidla programu GPP ruší a k tomuto veletoči nyní přichází ještě dovětný kotrmelec. Asus se totiž rozhodl, že zruší značku AREZ, která se na trhu ani moc neohřála.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář