Activision vydělali na mikrotransakcích 4 miliardy dolarů za rok

Activision vydělali na mikrotransakcích 4 miliardy dolarů za rok
, , aktualita
Společnost Activision, přesněji Activision Blizzard, si na slabé tržby z mikrotransakcí a prodeje DLC stěžovat nemůže. V posledním roce totiž takto získala 4 miliardy dolarů a podílejí se na tom mobilní, PC i konzolové hry. 
reklama
Pokud se objeví téma mikrotransakcí, jen těžko se z řad hráčů hledají advokáti, kteří by je obhajovali. A přitom jde o vysoce výdělečný podnik, který žene do klína herních společností miliardy dolarů a je zřejmé, že ty s mikrotransakcemi rozhodně nepřestanou a budou se spíše najít cesty, jak je prosazovat stále více. 
 
 
Activision Blizzard má za rok 2017 v tomto ohledu velice potěšující výsledek, a sice 4 miliardy dolarů vydělaných na prodeji DLC, loot boxů a in-app prodejů v rámci mobilních her. Tendence je přitom taková, že tržby postupně rostou.  
 
Velice úspěšná byla dceřiná firma King, kterou Activision Blizzard koupil zpět v roce 2015. King, autorské studio velice populární mobilní hry Candy Crush, dokázalo samo na mikrotransakcí v mobilních hrách vydělat 2 miliardy dolarů za rok 2017. Zbylé dvě miliardy jdou na vrub konzolí a PC her. 
 
Firma nám neprozrazuje, které konkrétní tituly byly z hlediska mikrotransakcí nejúspěšnější. V případě PC her by to mohly být Call of Duty a Overwatch. Je třeba také poznamenat, že prudká reakce herní komunity, která přiměla Electronic Arts v novém Star Wars: Battlefront II dočasně zrušit mikrotransakce, se firmě Activision Blizzard vyhnula. Přitom se nedá říci, že by ta byla oproti EA v mikrotransakcích celkově zdrženlivější, i když téměř nastolený systém Pay to Win v Battlefront II byl už příliš a znamenal poslední kapku.
 
A pak tu máme také Ubisoft, který už na mikrotransakcích vydělává více než na prodeji samotných her, což už pro Activision Blizzard také platí, neboť celkové tržby za minulý rok dosáhly 7,16 miliard dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd? GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd?
Server WCCFTech přinesl nové informace o tom, jaké můžeme očekávat základní takty grafických karet GeForce GTX 1660 a 1660 Ti a jaké budou další vlastnosti. Tyto informace je pochopitelně třeba brát s rezervou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek