Activision vydělali na mikrotransakcích 4 miliardy dolarů za rok

Activision vydělali na mikrotransakcích 4 miliardy dolarů za rok
, , aktualita
Společnost Activision, přesněji Activision Blizzard, si na slabé tržby z mikrotransakcí a prodeje DLC stěžovat nemůže. V posledním roce totiž takto získala 4 miliardy dolarů a podílejí se na tom mobilní, PC i konzolové hry. 
reklama
Pokud se objeví téma mikrotransakcí, jen těžko se z řad hráčů hledají advokáti, kteří by je obhajovali. A přitom jde o vysoce výdělečný podnik, který žene do klína herních společností miliardy dolarů a je zřejmé, že ty s mikrotransakcemi rozhodně nepřestanou a budou se spíše najít cesty, jak je prosazovat stále více. 
 
 
Activision Blizzard má za rok 2017 v tomto ohledu velice potěšující výsledek, a sice 4 miliardy dolarů vydělaných na prodeji DLC, loot boxů a in-app prodejů v rámci mobilních her. Tendence je přitom taková, že tržby postupně rostou.  
 
Velice úspěšná byla dceřiná firma King, kterou Activision Blizzard koupil zpět v roce 2015. King, autorské studio velice populární mobilní hry Candy Crush, dokázalo samo na mikrotransakcí v mobilních hrách vydělat 2 miliardy dolarů za rok 2017. Zbylé dvě miliardy jdou na vrub konzolí a PC her. 
 
Firma nám neprozrazuje, které konkrétní tituly byly z hlediska mikrotransakcí nejúspěšnější. V případě PC her by to mohly být Call of Duty a Overwatch. Je třeba také poznamenat, že prudká reakce herní komunity, která přiměla Electronic Arts v novém Star Wars: Battlefront II dočasně zrušit mikrotransakce, se firmě Activision Blizzard vyhnula. Přitom se nedá říci, že by ta byla oproti EA v mikrotransakcích celkově zdrženlivější, i když téměř nastolený systém Pay to Win v Battlefront II byl už příliš a znamenal poslední kapku.
 
A pak tu máme také Ubisoft, který už na mikrotransakcích vydělává více než na prodeji samotných her, což už pro Activision Blizzard také platí, neboť celkové tržby za minulý rok dosáhly 7,16 miliard dolarů. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář