www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adata přichází s TLC SSD disky SU750

Adata přichází s TLC SSD disky SU750
, , aktualita
V nabídce SSD disků společnosti Adata se objevuje nová řada SU750 v podobě 2,5" SATA disků. Ta vychází ze stávající řady SU800. Využity jsou i nadále 3D TLC NAND čipy a kapacita může dosáhnout až 1 TB.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adata rozšířila nabídku svých SSD disků o nové modely SU750, které do značné míry vychází z modelů SU800. Vypadá to, že rozdílem může být absence DRAM bufferu, kterou výrobce nikde v tiskové zprávě nezmiňuje, nicméně jeho přítomnost je naopak na jednom z oficiálních obrázků. Zůstala tu SLC cache a i nadále jsou používány 3D TLC paměťové NAND Flash čipy. Novinky budou k dispozici jako 2,5" SATA disky, takže je jasné, že se maximální přenosové rychlosti nepodívají do tisícovkových výšin kvůli limitům použitého rozhraní, ale zůstaneme na tradičních hodnotách 550 MB/s u čtení a 520 MB/s u zápisu. Nás bude zajímat také hodnota náhodného čtení, která činí 65K IOPS. U náhodného zápisu pak jde dokonce o 75K IOPS. Tyto hodnoty platí pro 256GB model.
 
Adata SU750 SSD
 
V prodeji bude ale nejen kapacita 256 GB, ale také 512 GB a 1 TB. Poněvadž jde o 2,5" SATA disky, ve všech třech případech přijdou s klasickými rozměry 100,45×69,85×7 mm a hmotností 47,5 gramů. Využita je také technologie LDPC (Low-Density Parity-Check) pro kontrolu chyb. Disky mají vydržet přetížení 1500G/0,5ms a být schopny provozu při teplotách 0 až 70 °C. K diskům je také dodáván zdarma software SSD Toolbox a Migration Utility pro snazší výměnu systémového pevného disku (nebo staršího SSD) za toto nové SSD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů