www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adata přichází s TLC SSD disky SU750

Adata přichází s TLC SSD disky SU750
, , aktualita
V nabídce SSD disků společnosti Adata se objevuje nová řada SU750 v podobě 2,5" SATA disků. Ta vychází ze stávající řady SU800. Využity jsou i nadále 3D TLC NAND čipy a kapacita může dosáhnout až 1 TB.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adata rozšířila nabídku svých SSD disků o nové modely SU750, které do značné míry vychází z modelů SU800. Vypadá to, že rozdílem může být absence DRAM bufferu, kterou výrobce nikde v tiskové zprávě nezmiňuje, nicméně jeho přítomnost je naopak na jednom z oficiálních obrázků. Zůstala tu SLC cache a i nadále jsou používány 3D TLC paměťové NAND Flash čipy. Novinky budou k dispozici jako 2,5" SATA disky, takže je jasné, že se maximální přenosové rychlosti nepodívají do tisícovkových výšin kvůli limitům použitého rozhraní, ale zůstaneme na tradičních hodnotách 550 MB/s u čtení a 520 MB/s u zápisu. Nás bude zajímat také hodnota náhodného čtení, která činí 65K IOPS. U náhodného zápisu pak jde dokonce o 75K IOPS. Tyto hodnoty platí pro 256GB model.
 
Adata SU750 SSD
 
V prodeji bude ale nejen kapacita 256 GB, ale také 512 GB a 1 TB. Poněvadž jde o 2,5" SATA disky, ve všech třech případech přijdou s klasickými rozměry 100,45×69,85×7 mm a hmotností 47,5 gramů. Využita je také technologie LDPC (Low-Density Parity-Check) pro kontrolu chyb. Disky mají vydržet přetížení 1500G/0,5ms a být schopny provozu při teplotách 0 až 70 °C. K diskům je také dodáván zdarma software SSD Toolbox a Migration Utility pro snazší výměnu systémového pevného disku (nebo staršího SSD) za toto nové SSD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala