www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adata přichází s TLC SSD disky SU750

Adata přichází s TLC SSD disky SU750
, , aktualita
V nabídce SSD disků společnosti Adata se objevuje nová řada SU750 v podobě 2,5" SATA disků. Ta vychází ze stávající řady SU800. Využity jsou i nadále 3D TLC NAND čipy a kapacita může dosáhnout až 1 TB.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adata rozšířila nabídku svých SSD disků o nové modely SU750, které do značné míry vychází z modelů SU800. Vypadá to, že rozdílem může být absence DRAM bufferu, kterou výrobce nikde v tiskové zprávě nezmiňuje, nicméně jeho přítomnost je naopak na jednom z oficiálních obrázků. Zůstala tu SLC cache a i nadále jsou používány 3D TLC paměťové NAND Flash čipy. Novinky budou k dispozici jako 2,5" SATA disky, takže je jasné, že se maximální přenosové rychlosti nepodívají do tisícovkových výšin kvůli limitům použitého rozhraní, ale zůstaneme na tradičních hodnotách 550 MB/s u čtení a 520 MB/s u zápisu. Nás bude zajímat také hodnota náhodného čtení, která činí 65K IOPS. U náhodného zápisu pak jde dokonce o 75K IOPS. Tyto hodnoty platí pro 256GB model.
 
Adata SU750 SSD
 
V prodeji bude ale nejen kapacita 256 GB, ale také 512 GB a 1 TB. Poněvadž jde o 2,5" SATA disky, ve všech třech případech přijdou s klasickými rozměry 100,45×69,85×7 mm a hmotností 47,5 gramů. Využita je také technologie LDPC (Low-Density Parity-Check) pro kontrolu chyb. Disky mají vydržet přetížení 1500G/0,5ms a být schopny provozu při teplotách 0 až 70 °C. K diskům je také dodáván zdarma software SSD Toolbox a Migration Utility pro snazší výměnu systémového pevného disku (nebo staršího SSD) za toto nové SSD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem Acer XV272XU: dobře vybavené LCD s 240Hz QHD panelem
Acer se pochlubil novým herním monitorem, který dostal označení XV272XU a ve svém štíhlém těle nabízí panel od AU Optronics. Ten má nativní rozlišení QHD a dosahuje obnovovací frekvence až 240 Hz.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek