www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adata přichází s TLC SSD disky SU750

Adata přichází s TLC SSD disky SU750
, , aktualita
V nabídce SSD disků společnosti Adata se objevuje nová řada SU750 v podobě 2,5" SATA disků. Ta vychází ze stávající řady SU800. Využity jsou i nadále 3D TLC NAND čipy a kapacita může dosáhnout až 1 TB.
K oblíbeným
reklama
Společnost Adata rozšířila nabídku svých SSD disků o nové modely SU750, které do značné míry vychází z modelů SU800. Vypadá to, že rozdílem může být absence DRAM bufferu, kterou výrobce nikde v tiskové zprávě nezmiňuje, nicméně jeho přítomnost je naopak na jednom z oficiálních obrázků. Zůstala tu SLC cache a i nadále jsou používány 3D TLC paměťové NAND Flash čipy. Novinky budou k dispozici jako 2,5" SATA disky, takže je jasné, že se maximální přenosové rychlosti nepodívají do tisícovkových výšin kvůli limitům použitého rozhraní, ale zůstaneme na tradičních hodnotách 550 MB/s u čtení a 520 MB/s u zápisu. Nás bude zajímat také hodnota náhodného čtení, která činí 65K IOPS. U náhodného zápisu pak jde dokonce o 75K IOPS. Tyto hodnoty platí pro 256GB model.
 
Adata SU750 SSD
 
V prodeji bude ale nejen kapacita 256 GB, ale také 512 GB a 1 TB. Poněvadž jde o 2,5" SATA disky, ve všech třech případech přijdou s klasickými rozměry 100,45×69,85×7 mm a hmotností 47,5 gramů. Využita je také technologie LDPC (Low-Density Parity-Check) pro kontrolu chyb. Disky mají vydržet přetížení 1500G/0,5ms a být schopny provozu při teplotách 0 až 70 °C. K diskům je také dodáván zdarma software SSD Toolbox a Migration Utility pro snazší výměnu systémového pevného disku (nebo staršího SSD) za toto nové SSD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů