www.svethardware.cz
>
>
>
>

ADATA uvádí 2TB SSD XPG SX8200 Pro

ADATA uvádí 2TB SSD XPG SX8200 Pro
, , aktualita
Společnost ADATA si připravila nový 2TB model SSD v rámci řady XPG SX8200 Pro. Jde tak o to nejlepší co tato řada nabízí a my se můžeme podívat na jeho specifikace i cenu, s jakou se dostane do obchodů. 
K oblíbeným
reklama
Dnes se výrobci možná předhánějí v tom, kdo na trh dostane lepší SSD pro PCIe 4.0, ovšem pravda je, že pro většinu uživatelů jsou stále aktuální SSD pro PCIe 3.0. Podpořit to můžeme jednak tím, že AMD se zasadilo o zrušení podpory PCIe 4.0 na starších deskách pro Ryzen 3000, čímž se z toho stala záležitost pouze pro desky s X570 a ty jsou pochopitelně velice málo rozšířené. A pak jde i o to, že SSD pro PCIe 3.0 mají pro domácí sestavy stále velice slušný výkon a ani PCIe 4.0 nám nevyřeší ten problém, že při zápisu dat výkon po zaplnění SLC cache stejně spadne na minimum.
 
 
Dnes jsou nerozšířenější 3D paměti s buňkami TLC a takové prostě nejsou výkonné při zápisu, což se v případě běžných spotřebitelských modelů řeší pomocí SLC cache. Výrobci sice slibují nové paměti, které jsou rozděleny na více samostatně využitelných oblastí, což umožní větší paralelizaci zápisu, ale to teprve uvidíme, jak se projeví. 
 
Díky 3D pamětem se zápisem více bitů do buněk tu ale dnes můžeme mít ceny, na které bychom ještě před pár lety koukali se slinou v koutku. V případě nového 2TB modelu ADATA XPG SX8200 Pro to jsou evropské ceny kolem 307 eur, čili asi 7000 Kč, což na tak vysokou kapacitu není vůbec špatné. A ceny NAND Flash dále padají, takže se můžeme těšit na ještě příznivější částky, pokud se nestane něco neočekávaného, nebo pokud se Japonci s Jihokorejci nebudou ochotni dohodnout
 
ADATA XPG SX8200 Pro jsou postaveny na řadě Gammix S11 Pro, oproti níž nemají hliníkový chladič. To je na jednu stranu nevýhoda, ale díky tomu alespoň je zajištěna kompatibilita s notebooky. V obou případech jinak jde o M.2 2280 s PCIe 3.0 x4 a využit je kontroler SM2262EN se čtyřmi jádry ARM Cortex-R5 a osmi NAND kanály, NVMe 1.3, LDPC, ECC a RAID enginem. Využívají se zde 3D TLC NAND Flash od Micronu a nově tak s kapacitou 2 TB. 
 
ADATA XPG Gammix S11 Pro 
Kapacita 256 GB 512 GB 1 TB 2 TB
Model ASX8200PNP-256GT-C ASX8200PNP-512GT-C ASX8200PNP-1TT-C ASX8200PNP-2TT-C
Kontroler Silicon Motion SM2262EN
NAND Flash IMFT 3D TLC NAND
Formát, rozhraní M.2-2280, PCIe 3.0 x4, NVMe 1.3
Sekv. čtení 3500 MB/s
Sekv. zápis 1200 MB/s 2300 MB/s 3000 MB/s
Náhodné čtení 220K IOPS 390K IOPS 360K IOPS
Náhodný zápis 290K IOPS 380K IOPS 360K IOPS
Pseudo-SLC Caching ano
DRAM Buffer ano, neznámá kapacita
TCG Opal ne
Správa spotřeby DevSleep, Slumber (0,14 W)
Záruka 5 let
MTBF 2 000 000 hodin
TBW 160 TB 320 TB 640 TB 1280 TB
 
Dle specifikací tu tak máme 5letou záruku, ovšem ta bude jako obvykle spojena s maximálním počtem celkových přepisů či prostě s objemem zápisu dat. Ten je takový, že každou buňku půjde přepsat 640x, než záruka vyprší. 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2 AOC na Gamescomu představilo tři herní monitory G2
Gamescom je ideální místo pro představení herních monitorů, a tak firma AOC přijela v plné síle a zařadila do nabídky také tři novinky patřící do řady G2. Jde o rychlé panely pro FreeSync ve dvou velikostech. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX NVIDIA ukázala devět herních blockbusterů s podporou RTX
NVIDIA využila startující Gamescom k prezentaci další vlny AAA her, které budou podporovat její technologie RTX. Můžeme se tak podívat i na videa ukazující, to co ray tracing přinese a zde je o co stát. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu NVIDIA s Microsoftem přinesou ray tracing do Minecraftu
NVIDIA navázala spolupráci s Microsoftem ve snaze vylepšit jednoduchou grafiku Minecraftu pomocí technologií RTX. Sám Microsoft přitom nedávno zrušil přípravy nového grafického vylepšení této hry.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře