www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adobe omylem zveřejnil privátní PGP klíč ke svému e-mailu

Adobe omylem zveřejnil privátní PGP klíč ke svému e-mailu
, , aktualita
Někdy se každému stane pěkná bota, která může mít závažné následky a tentokrát to postihlo jednoho zaměstnance v Adobe. Ten totiž na blogu bezpečnostního týmu zveřejnil i privátní PGP klíč k e-mailu Adobe místo toho veřejného.
K oblíbeným
reklama
Pokud najdete bezpečnostní chybu v produktech Adobe, můžete dát společnosti Adobe vědět pomocí speciálního e-mailu. Abyste tým PSIRT (Product Security Incident Response Team) kontaktovali a udrželi citlivé informace v tajnosti, aby žádný útočník o hlášené bezpečnostní chybě nedostal žádné detaily, publikuje Adobe na svém blogu veřejný šifrovací PGP klíč. Tím je možné zprávu zašifrovat a nikdo by se k jejímu obsahu neměl dostat s výjimkou toho, kdo má privátní (soukromý) klíč. Ten by měl být držen soukromě v rukou Adobe. Jenže klíč se nedávno dostal na veřejnost.
 
Adobe logo
 
Jeden ze zaměstnanců Adobe, který publikoval veřejný klíč k e-mailu na blogu Adobe, totiž místo toho veřejného nasdílel oba včetně toho privátního. Toho si všiml bezpečnostní výzkumník Juho Nurminen, otázkou je však, zda si toho za tu dobu všiml i někdo jiný. Pokud ano a má k dispozici e-maily zašifrované klíčem, ke kterému byl omylem zveřejněn i ten privátní, mohl by tyto zprávy rozšifrovat. Takové zprávy mohly obsahovat např. informace o bezpečnostních dírách v Adobe Flash, který je, jak všichni víme, s bezpečnostní dost na štíru. Adobe pochopitelně urychleně nahradil klíče k e-mailu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů