www.svethardware.cz
>
>
>
>

Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes

Adobe uvede nástroj pro boj s deepfakes
, , aktualita
V posledních letech jsou deepfakes čím dál větším problémem. Společnost Adobe chce proti problému bojovat novým nástrojem, který bude součástí Photoshopu a Behance, nicméně nebude fungovat tak, jak bychom asi předpokládali.
K oblíbeným
reklama
Manipulace s Photoshopem a s využitím umělé inteligence dnes umožňují vytvořit velmi realistické, nicméně falešné obrazy, kterými se dá manipulovat realita (a s tím i veřejné mínění). A právě Adobe, jehož nástroje jsou k tomuto často používány, vytahuje novou zbraň do boje proti deepfakes. Novinka bude součásti Photoshopu a Behance, přičemž testování funkce začne během následujících týdnů a finální verze se objeví v roce 2021.
 
Adobe nové logo
 
Nepůjde však o software, který by měl přímo v obrazu rozeznávat manipulace. Půjde o systém, který umožní ke snímkům přidávat informace o autorovi, historii úprav i místu jejich provedení. Díky tomu by mělo být možné ověřit, zda jde o skutečný snímek daného autora s přehledem toho, jaké byly provedeny úpravy. Půjde tak ověřit, zda jde o pravý snímek, ale neprokáže se tak, že je nepravý (absence těchto údajů ještě nemusí znamenat manipulaci). Tento projekt je součástí Content Authenticity Initiative, kam se přidal i Microsoft, Twitter, BBC nebo CBC.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GeForce RTX 3060 Ti: cenově nejvýhodnější grafika? GeForce RTX 3060 Ti: cenově nejvýhodnější grafika?
Společnosti AMD a NVIDIA začaly nabízet na trhu karty, které sice pokračují v cenových šlépějích předchozích generací, ale nabízejí mnohem více výkonu, a tedy i lepší poměr výkonu a ceny. A nová RTX 3060 Ti v tomto ohledu vypadá možná nejlépe. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arecibo se samo zhroutilo vinou prasklých lan Arecibo se samo zhroutilo vinou prasklých lan
Rádiová observatoř Arecibo byla letos už dříve dvakrát poškozena vinou přestárlých lan držících anténu nad reflektorem. Opravu už jsme očekávat nemohli, neboť by byla příliš nebezpečná a nyní se ukázalo, že tyto obavy nebyly přehnané.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA vysílá na trh RTX 3060 Ti s dop. cenou 11.499 Kč NVIDIA vysílá na trh RTX 3060 Ti s dop. cenou 11.499 Kč
NVIDIA dnes představila novou grafickou kartu GeForce RTX 3060 Ti, která se oficiálně dostane na trh zítra odpoledne. Ceny dle tiskové zprávy začínají na 11.499 Kč či 419 eurech a své verze nabídne řada AIB partnerů.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
MSI přichází s podporou CPU Ryzen 5000 na B450 a X470 MSI přichází s podporou CPU Ryzen 5000 na B450 a X470
MSI rovněž nečeká až na začátek příštího roku a už nyní přináší majitelům starších desek podporu procesorů AMD Ryzen 5000. Týká se to zatím prvních modelů MSI s čipovými sadami AMD B450 a X470. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Dle Sony jsou hry pro jednoho stále oblíbenější než multiplayer Dle Sony jsou hry pro jednoho stále oblíbenější než multiplayer
Před několika lety jsme se mohli trošku obávat o osud her určených pro jednoho hráče. Herní společnosti objevily slasti hromadně multiplayerových her a především tzv. live service. Sony ale nyní hlásí, že hry pro jednoho jsou stále oblíbenější. 
Včera, aktualita, Jan Vítek