www.svethardware.cz
>
>

Aerolinkám EasyJet při hackerském útoku unikla data 9 milionů lidí

Aerolinkám EasyJet při hackerském útoku unikla data 9 milionů lidí
, , aktualita
Hackerské útoky se dějí v podstatě neustále. Jedním z těch větších je napadení aerolinek EasyJet, kterým takto unikla data zhruba 9 milionů svých zákazníků. V některých případech útočníci dokonce získali i data platebních karet.
K oblíbeným
reklama
Jeden z mnoha velkých hackerských útoků si našel oběť v podobě aerolinek EasyJet. Ty včera vydaly prohlášení, při kterém informují o úspěšném útoku hackerů na své systémy. O napadení bylo informováno National Cyber Security Centre a podařilo se také ukončit neautorizovaný přístup do systémů společnosti. I tak se ale útočníkům podařilo získat data přibližně 9 milionů zákazníků, u nichž je pravděpodobné, že budou brzy terčem phishingových útoků.
 
Boeing 737-700 EasyJet
ilustrační obrázek, public domain
 
Sama společnost chce do 26. května rozeslat e-maily informující o situaci a vůbec by nebylo překvapivé, kdyby se této situace snažili zneužít hackeři a poslat také své falešné e-maily za účelem vylákání dalších cenných informací. Nepodařilo se jim naštěstí získat data o cestovních dokladech a u drtivé většiny zákazníků to platí i o platebních kartách. Celkově se totiž data o kartách podařilo získat jen od 2208 lidí a tito zákazníci už byli kontaktování a byla jim nabídnuta podpora.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letos žádné nové Core X a ani 11. generace Core S? Letos žádné nové Core X a ani 11. generace Core S?
Dalo se očekávat, že Intel neuvede na trh 11. generaci desktopových procesorů Core vzápětí po aktuální desáté, ovšem byla otázka, jestli tyto Rocket Lake-S přeci jen nedorazí ještě letos a s nimi také nové HEDT Core X Series.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínský SMIC získal dalších 2,8 mld. USD, jakou výtěžnost má jeho 14nm proces? Čínský SMIC získal dalších 2,8 mld. USD, jakou výtěžnost má jeho 14nm proces?
Čínský smluvní výrobce počítačových čipů Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) opět vystrkuje růžky a vypadá to, že o něm uslyšíme stále častěji. Aktuálně si zařídil navýšení kapitálu o 2,8 miliardy dolarů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Velké Navi od AMD dorazí před novými herními konzolemi Velké Navi od AMD dorazí před novými herními konzolemi
Společnost AMD potvrdila, že první produkt založený na nové verzi architektury Navi, kterou známe prostě jako Navi 2, bude GPU na desktopové grafické kartě. To znamená, že nové konzole dorazí až poté. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tiger Lake svádí souboj s Renoirem v databázi 3DMarku Tiger Lake svádí souboj s Renoirem v databázi 3DMarku
Dnes jsme se dozvěděli, že v případě nových procesorových generací pro notebooky a desktopy nás Intel letos oblaží už nejspíše jen jedním, a to 10nm čipy Tiger Lake pro ultraúsporné platformy. Souboj svedou s generací AMD Renoir. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Austrálie opravuje ponorky pomocí kovového 3D tisku "cold spray" Austrálie opravuje ponorky pomocí kovového 3D tisku "cold spray"
Moderní technologie přináší kdysi nevídané možnosti. Jedním z výdobytků moderní doby je 3D tisk a obecně aditivní výroba. V Austrálii takto úspěšně zkouší technologii cold spray pro jednodušší opravy ponorek mimo doky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů