Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany

Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
, , aktualita
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
K oblíbeným
reklama
V herním traileru Age of Empires IV jde o útok Mongolů na malebné opevněné město, v němž se nachází Angličané, což zrovna nevypadá na historicky věrný scénář, ovšem trebuchety v rukou Mongolů jsou tu správně. Nicméně, máme tu hru a ne učebnici dějepisu. 
 
- klikněte pro zvětšení - 
 
Vypadá to tak na moderně pojatou RTS, čili real-time strategii, která by měla zaujmout příznivce tohoto kdysi velice rozšířeného a dnes už spíše skomírajícího žánru. Můžeme se tak těšit na obléhání, bortící se hradby, souboje desítek či snad stovek malých panďuláků, detailně zpracovaná města, a to vše v tak trochu komixové a jasnými barvami oživené grafice, která tak trošku připomíná styl Warcraftu. 
 
Microsoft už také odhalil, které z jeho studií je za vývoj Age of Empires IV zodpovědné, a to nové World's Edge. To povede někdejší generální manažerka Xbox Entertainment Studios, a sice Shannon Loftis. 
 
Vedle toho jsme se také dočkali vypuštění titulu Age of Empires II: Definitive Edition, čili přepracovaného druhého dílu, který slibuje stovky hodin zábavy v kampaních, jež byly rovněž oživeny, aby byly nápaditější. Dále tu máme i vylepšenou umělou inteligenci protivníků, lepší grafickou i zvukovou stránku a také celkem přívětivou cenu 20 dolarů, i když za remake je to adekvátní. Viz recenze na wccftech.
 
Age of Empires IV se chystají pro PC, přičemž hra samotná ještě ani není v alfa stádiu, takže si ještě nějaký ten pátek počkáme, než budeme moci "táhnout s nejlepším generálem všech dob a kosit Belgičany". Kdo uhodne autora, může jít dříve domů z práce. 
  
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Včera, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Včera, aktualita, Milan Šurkala