AI a kamery v Austrálii pomohou ve sledování, zda si řidiči hrají s mobilem

AI a kamery v Austrálii pomohou ve sledování, zda si řidiči hrají s mobilem
, , aktualita
Austrálie je překvapivě pokročilým státem, co se týká sledování svých obyvatel a plánu sledovat, co vše se v zemi děje. Nyní zapojí kamerové systémy a umělou inteligenci pro zlepšení chování řidičů.
K oblíbeným
reklama
Nový Jižní Wales v Austrálii nasadil nový systém kamer doplněný o umělou inteligenci. Jeho cílem je pořizovat snímky s vysokým rozlišením za nejrůznějších povětrnostních podmínek a sledovat, zda řidiči při jízdě nepoužívají mobilní telefon. Povoleny jsou zde totiž jen hands-free sady. Systém má rozpoznat, co vlastně řidič dělá ve voze a zatím pomocí AI vyhodnocuje jen to, zda drží telefon v ruce. Nicméně mnozí podotýkají, že v budoucnu by se nedivili, kdyby se systém rozšířil i na detekci dalších věcí a prohloubil tak sledovací ambice zdejší vlády, které jsou na demokratickou zemi překvapivě rozsáhlé. Zatím se v Novém Jižním Walesu plánuje 45 těchto kamer, a to jak statických, tak i mobilních, přičemž nemá být známa jejich poloha a nebudou na ně ani upozorňovat žádné značky.
 
Řízení při psaní SMS
ilustrační foto, autor: U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Andrea Thacker, public domain
 
Kamery jsou již v provozu od této neděle, nicméně prozatím budou řidičům chodit jen varovné dopisy. Od března se ale půjde naostro a pokuta bude činit 344 AUD (cca 5400 Kč), příp. 457 AUD (cca 7200 Kč) v blízkosti škol, řidiči přijdou i o body v bodovém systému. Poněvadž umělá inteligence může dělat chyby, její výsledky bude nadále kontrolovat člověk. Poznamenejme ještě, že při testovacím provozu od září bylo takto odhaleno 100 tisíc řidičů, což by do státní kasy přihodilo cca 40 mil. AUD, kdyby se už nyní vybíraly výše zmíněné pokuty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace Microsoft opravil řadu chyb ve Windows 10 2004. Vyšla volitelná aktualizace
Nejnovější volitelná aktualizace pro Windows 10 řeší některé problémy s ovladači, kvůli kterým Microsoft před dvěma měsíci pozastavil May 2020 Update. Obsahuje také dlouhou řadu dalších oprav týkajících se různých částí systému.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz AOC ohlašuje nové herní AGON: 24" 240Hz a 27" 165Hz
Společnost AOC zařadila do své nabídky dva nové herní monitory, které k sobě moc blízko nemají. Model AG251FZ2E představuje 24palcový a 240Hz monitor s obrazovkou typu TN a pak tu máme 27” 165Hz NanoIPS v podobě AG273QXP.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit Garmin dostal dešifrovač pro ransomware, nejspíše musel vyděračům zaplatit
Před téměř dvěma týdny zaznamenali uživatelé zařízení firmy Garmin velký výpadek jejích systémů a jak se brzy ukázalo, byl za ním ransomwarový útok. Server BleepingComputer nyní uvádí, že firma dostala dešifrovací klíč, takže je zřejmé, že zaplatila.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu Flight Simulator 2020 dostane podporu VR a bude i na Steamu
Microsoft Flight Simulator nám svou formou distribuce připomene éru disket, neboť krabicová verze bude k dispozici s celkem deseti oboustrannými DVD. Ovšem lidé preferující digitální distribuci budou mít možnost si hru koupit i na Steamu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI Optix MAG272C: 165Hz 27" panel se zakřivením 1500R MSI Optix MAG272C: 165Hz 27" panel se zakřivením 1500R
MSI si pro hráče připravilo herní monitor, který disponuje 165Hz panelem typu VA. Ten má úhlopříčku 27 palců, a přitom disponuje zakřivením 1500R, které je tak poměrně značné. Co dalšího Optix MAG272C nabízí se svými dvěma bratříčky?
Dnes, aktualita, Jan Vítek