AI a kamery v Austrálii pomohou ve sledování, zda si řidiči hrají s mobilem

AI a kamery v Austrálii pomohou ve sledování, zda si řidiči hrají s mobilem
, , aktualita
Austrálie je překvapivě pokročilým státem, co se týká sledování svých obyvatel a plánu sledovat, co vše se v zemi děje. Nyní zapojí kamerové systémy a umělou inteligenci pro zlepšení chování řidičů.
K oblíbeným
reklama
Nový Jižní Wales v Austrálii nasadil nový systém kamer doplněný o umělou inteligenci. Jeho cílem je pořizovat snímky s vysokým rozlišením za nejrůznějších povětrnostních podmínek a sledovat, zda řidiči při jízdě nepoužívají mobilní telefon. Povoleny jsou zde totiž jen hands-free sady. Systém má rozpoznat, co vlastně řidič dělá ve voze a zatím pomocí AI vyhodnocuje jen to, zda drží telefon v ruce. Nicméně mnozí podotýkají, že v budoucnu by se nedivili, kdyby se systém rozšířil i na detekci dalších věcí a prohloubil tak sledovací ambice zdejší vlády, které jsou na demokratickou zemi překvapivě rozsáhlé. Zatím se v Novém Jižním Walesu plánuje 45 těchto kamer, a to jak statických, tak i mobilních, přičemž nemá být známa jejich poloha a nebudou na ně ani upozorňovat žádné značky.
 
Řízení při psaní SMS
ilustrační foto, autor: U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Andrea Thacker, public domain
 
Kamery jsou již v provozu od této neděle, nicméně prozatím budou řidičům chodit jen varovné dopisy. Od března se ale půjde naostro a pokuta bude činit 344 AUD (cca 5400 Kč), příp. 457 AUD (cca 7200 Kč) v blízkosti škol, řidiči přijdou i o body v bodovém systému. Poněvadž umělá inteligence může dělat chyby, její výsledky bude nadále kontrolovat člověk. Poznamenejme ještě, že při testovacím provozu od září bylo takto odhaleno 100 tisíc řidičů, což by do státní kasy přihodilo cca 40 mil. AUD, kdyby se už nyní vybíraly výše zmíněné pokuty.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry? Může mít Mléčná dráha dvě supermasivní černé díry?
Dle běžně uváděných informací má naše galaxie jednu supermasivní černou díru zvanou Sagittarius A* (SgrA*) s hmotností kolem 4 milionů Sluncí. Nejsou ale přece jen nakonec tyto díry dvě?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře