Airbus Skyways: autonomní dron pro doručování balíčků v přístavech

Airbus Skyways: autonomní dron pro doručování balíčků v přístavech
, , aktualita
Společnost Airbus zdaleka nevyrábí jen dopravní letadla. Přišla také s autonomním dronem Skyways, který má nabízet autonomní dopravu lehkých zásilek. První test proběhl v přístavu v Singapuru.
K oblíbeným
reklama
Airbus prezentoval schopnosti svého nového produktu, autonomního dronu Skyways. Ten by měl být schopen přepravovat lehké zásilky na krátké vzdálenosti. Jedním z případů užití je např. doprava náhradních dílů, lékařských potřeb nebo hotovosti na lodě kotvící u přístavů. Proto i tento test proběhl ve spolupráci se společností Wilhelmsen Ships Services v jednom z přístavů na Marina South Pier v Singapuru, kde dron Skyways přepravil 1,5 kg součástek vyrobených 3D tiskem na vzdálenost 1,5 km. Ty dopravil na loď M/V Pacific Centurion, kde sám přistál na určeném místě a po předání nákladu posádce se zase vrátil zpět na základnu. Celý proces mu nezabral více než 10 minut.
 
Dron Airbus Skyways
 
Dron Skyways nicméně doletí i dál, hovoří se o 3 km a maximální zátěži 4 kg. Podle zástupců společnosti by autonomní drony neměly mít problém s pohybem i v hodně rušných místech. Jejich výhodou má být až 6krát rychlejší přeprava zásilek a snížení nákladů na přepravu až o 90 %. Celý systém je i ekologičtější a podle Airbusu i bezpečnější než doprava zásilek pomocí menších člunů v už tak dost rušném provozu. Projekt byl zahájen v červnu 2018, od listopadu 2018 pak bylo v přístavu postaveno řídící centrum. Airbus už plánuje další testy technologie v rámci National University of Singapore.
 
Zdroj: airbus.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková