Airbus Skyways: autonomní dron pro doručování balíčků v přístavech

Airbus Skyways: autonomní dron pro doručování balíčků v přístavech
, , aktualita
Společnost Airbus zdaleka nevyrábí jen dopravní letadla. Přišla také s autonomním dronem Skyways, který má nabízet autonomní dopravu lehkých zásilek. První test proběhl v přístavu v Singapuru.
K oblíbeným
reklama
Airbus prezentoval schopnosti svého nového produktu, autonomního dronu Skyways. Ten by měl být schopen přepravovat lehké zásilky na krátké vzdálenosti. Jedním z případů užití je např. doprava náhradních dílů, lékařských potřeb nebo hotovosti na lodě kotvící u přístavů. Proto i tento test proběhl ve spolupráci se společností Wilhelmsen Ships Services v jednom z přístavů na Marina South Pier v Singapuru, kde dron Skyways přepravil 1,5 kg součástek vyrobených 3D tiskem na vzdálenost 1,5 km. Ty dopravil na loď M/V Pacific Centurion, kde sám přistál na určeném místě a po předání nákladu posádce se zase vrátil zpět na základnu. Celý proces mu nezabral více než 10 minut.
 
Dron Airbus Skyways
 
Dron Skyways nicméně doletí i dál, hovoří se o 3 km a maximální zátěži 4 kg. Podle zástupců společnosti by autonomní drony neměly mít problém s pohybem i v hodně rušných místech. Jejich výhodou má být až 6krát rychlejší přeprava zásilek a snížení nákladů na přepravu až o 90 %. Celý systém je i ekologičtější a podle Airbusu i bezpečnější než doprava zásilek pomocí menších člunů v už tak dost rušném provozu. Projekt byl zahájen v červnu 2018, od listopadu 2018 pak bylo v přístavu postaveno řídící centrum. Airbus už plánuje další testy technologie v rámci National University of Singapore.
 
Zdroj: airbus.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD Americký ban čínského Huawei ho bude stát 30 mld. USD
Ban Spojených států na čínskou společnost Huawei je už i vidět. Prodeje smartphonů této společnosti padají o desítky procent a firma také předpokládá snížení příjmů o hrozivých 30 miliard dolarů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry Unikly benchmarky nového AMD EPYC 7452 s 32 jádry
Na internetu se objevily benchmarky připravovaného serverového procesoru AMD EPYC 7452. Ten má být postaven na nové 7nm architektuře Rome a OpenBenchmarking jej postavili proti 20jádrovému Intelu Xeon Gold 6148.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM Nvidia: podpora CUDA-X i na superpočítačích s ARM
Společnost Nvidia chystá rozšířit podporu pro HPC se svým rozhraním CUDA-X i na architekturu s procesory ARM. Cílem je pokrýt všechny hlavní architektury a nabídnout velmi úsporné řešení s vysokým výpočetním výkonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů