www.svethardware.cz
>
>

Airbus terčem hackerských útoků přes VPN dodavatelů

Airbus terčem hackerských útoků přes VPN dodavatelů
, , aktualita
Společnost Airbus je jako obrovský výrobce komerčních i armádních letadel včetně technologií pro ně častým terčem hackerských útoků. Ti na Airbus útočí zejména pomocí VPN sítí dodavatelů společnosti.
K oblíbeným
reklama
Čím důležitější jste, tím větší je šance, že budete terčem útoku hackerů. Své by o tom mohla vyprávět společnost Airbus, která je velmi důležitým výrobcem leteckých technologií. Vyrábí jak komerční, tak i armádní letadla, a tak není divu, že jen za poslední rok byla terčem čtyř velkých promyšlených hackerských útoků (a kdo ví kolika menších). Tyto útoky měly společné především to, že nešly primárně po Airbusu, ale po jeho dodavatelích. Ti mají mnohdy přístup do některých částí počítačových sítí Airbusu přes šifrované připojení VPN.
 
Airbus A380
 
 
Jeden z útoků se odehrál v lednu a znamenal neautorizovaný přístup k citlivým datům, i když nevíme přesně, co se stalo. Jeden z úspěšných útoků však cílil např. na dokumentaci k motorům armádního letounu Airbus A400M. Napadány takto byly společnosti jako např. Rolls Royce, prolomit se podařilo VPN systémy společnosti Expleo a dvou dalších francouzských společností. Zatím se neví, kdo za útoky stojí, ale už tradičně padá podezření na Čínu a její státem sponzorovanou skupinu APT10 nebo JSSD. To jsou ale pochopitelně jen dohady bez jakýchkoliv důkazů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super Inno3D zmínila GeForce RTX 2080 Ti Super
Společnost Inno3D na svých stránkách několikrát zmínila grafickou kartu GeForce RTX 2080 Ti Super, na niž zatím čekáme marně. Nyní se to týká prodejní akce na podporu GeForce RTX a GTX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek