www.svethardware.cz
>
>

Airbus terčem hackerských útoků přes VPN dodavatelů

Airbus terčem hackerských útoků přes VPN dodavatelů
, , aktualita
Společnost Airbus je jako obrovský výrobce komerčních i armádních letadel včetně technologií pro ně častým terčem hackerských útoků. Ti na Airbus útočí zejména pomocí VPN sítí dodavatelů společnosti.
K oblíbeným
reklama
Čím důležitější jste, tím větší je šance, že budete terčem útoku hackerů. Své by o tom mohla vyprávět společnost Airbus, která je velmi důležitým výrobcem leteckých technologií. Vyrábí jak komerční, tak i armádní letadla, a tak není divu, že jen za poslední rok byla terčem čtyř velkých promyšlených hackerských útoků (a kdo ví kolika menších). Tyto útoky měly společné především to, že nešly primárně po Airbusu, ale po jeho dodavatelích. Ti mají mnohdy přístup do některých částí počítačových sítí Airbusu přes šifrované připojení VPN.
 
Airbus A380
 
 
Jeden z útoků se odehrál v lednu a znamenal neautorizovaný přístup k citlivým datům, i když nevíme přesně, co se stalo. Jeden z úspěšných útoků však cílil např. na dokumentaci k motorům armádního letounu Airbus A400M. Napadány takto byly společnosti jako např. Rolls Royce, prolomit se podařilo VPN systémy společnosti Expleo a dvou dalších francouzských společností. Zatím se neví, kdo za útoky stojí, ale už tradičně padá podezření na Čínu a její státem sponzorovanou skupinu APT10 nebo JSSD. To jsou ale pochopitelně jen dohady bez jakýchkoliv důkazů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře