www.svethardware.cz
>
>

Airbus terčem hackerských útoků přes VPN dodavatelů

Airbus terčem hackerských útoků přes VPN dodavatelů
, , aktualita
Společnost Airbus je jako obrovský výrobce komerčních i armádních letadel včetně technologií pro ně častým terčem hackerských útoků. Ti na Airbus útočí zejména pomocí VPN sítí dodavatelů společnosti.
K oblíbeným
reklama
Čím důležitější jste, tím větší je šance, že budete terčem útoku hackerů. Své by o tom mohla vyprávět společnost Airbus, která je velmi důležitým výrobcem leteckých technologií. Vyrábí jak komerční, tak i armádní letadla, a tak není divu, že jen za poslední rok byla terčem čtyř velkých promyšlených hackerských útoků (a kdo ví kolika menších). Tyto útoky měly společné především to, že nešly primárně po Airbusu, ale po jeho dodavatelích. Ti mají mnohdy přístup do některých částí počítačových sítí Airbusu přes šifrované připojení VPN.
 
Airbus A380
 
 
Jeden z útoků se odehrál v lednu a znamenal neautorizovaný přístup k citlivým datům, i když nevíme přesně, co se stalo. Jeden z úspěšných útoků však cílil např. na dokumentaci k motorům armádního letounu Airbus A400M. Napadány takto byly společnosti jako např. Rolls Royce, prolomit se podařilo VPN systémy společnosti Expleo a dvou dalších francouzských společností. Zatím se neví, kdo za útoky stojí, ale už tradičně padá podezření na Čínu a její státem sponzorovanou skupinu APT10 nebo JSSD. To jsou ale pochopitelně jen dohady bez jakýchkoliv důkazů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi Děravá herní myš Glorious Model O přichází v bezdrátové verzi
Ultralehká herní myš Glorious Model O, která si své zákazníky získala i na českém trhu, byla oznámena v nové verzi. Vzhledem k nízké hmotnosti jen 69 g nemohl výrobce použít příliš velkou baterii, přesto se výdrž podařilo dostat na 71 hodin.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách Pevné disky WD Red Pro nově ve 16TB a 18TB variantách
Společnost WD rozšiřuje nabídku pevných disků pro NASy řady Red Pro o další dva modely. Doposud bylo maximem 14 TB, nově však bude možné koupit i varianty s vyššími kapacitami 16 TB a 18 TB.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře