www.svethardware.cz
>
>

Akamai zaznamenal největší PPS DDoS útok s 809 Mpps

Akamai zaznamenal největší PPS DDoS útok s 809 Mpps
, , aktualita
Společnost Akamai se zasadila o zmírnění dosud největšího PPS DDoS útoku, který  zaznamenala na své platformě. Ten dosáhl rekordní výše 809 milionů paketů za sekundu a cílil na jednu evropskou banku.
K oblíbeným
reklama
Nejmenovaná evropská banka zažila nebývalý útok typu DDoS. Společnost Akamai, která poskytuje servery pro tuto banku, řekla, že šlo o dosud největší PPS DDoS útok, který na své platformě zaznamenala. Dosáhl totiž výše 809 Mpps (milionů paketů za sekundu), čímž dosavadního rekordmana překonal zhruba dvojnásobně. Pokud jde o množství dat, to dosáhlo 418 Gbps a útok trval překvapivě jen 10 minut. Protokolové PPS útoky se snaží cílit na přetížení síťových zařízení nebo aplikací na nich běžících na rozdíl od BPS útoků, které cílí spíše na zahlcení sítě objemem dat, který není možné přenést.
 
DDoS útok
 
V této souvislosti připomeňme nedávný útok na Amazon Web Services, který byl BPS útokem a zaznamenal datový tok 2,3 Tbps, tedy asi 5krát více. Zajímavostí je, že PPS útoky nejsou příliš běžné a v tomto případě se počet IP adres dožadujících služeb zvýšil zhruba 600násobně proti normálu. Šlo patrně o nově vzniklý botnet, neboť překvapivých 96,2 % IP adres dosud nebylo při podobném útoku zaznamenáno a objevily se poprvé. To je také něco, co není vůbec běžné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel Tržní kapitalizace NVIDIE poprvé překonala Intel
Tržní kapitalizace společnosti NVIDIA, čili aktuální souhrnná hodnota všech jejích akcií na trhu, vůbec poprvé v historii překonala Intel. Tím se NVIDIA v tomto ohledu stala nejhodnotnějším americkým výrobcem čipů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz MSI Optix G32CQ4: herní monitor se zakřiveným VA panelem a 165 Hz
MSI přidává do své nabídky další monitor pro hráče. Model Optix G32CQ4 používá rozlišení WQHD či panel se zakřivením. Obnovovací frekvence dosahuje až 165 Hz a podporována je také technologie FreeSync.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty Asus RT-AX89X: herní router s osmi anténami a dvěma 10Gb/s porty
Asus se svým nejnovějším Wi-Fi 6 routerem cílí na hráče, kteří neváhají pro vyšší výkon své domácí sítě utratit balík peněz. Model RT-AX89X AX6000 poznáte podle netradičního vzhledu s osmi anténami, ale zaujme i další výbavou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware Mozilla dočasně vypnula službu Firefox Send, útočníci přes ní šířili malware
Firefox Send je užitečná služba, která umožňuje sdílení souborů mezi uživateli. V posledních měsících si ovšem funkci oblíbili hackeři, kteří jejím prostřednictvím šířili malware. Mozilla se proto rozhodla zasáhnout.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD 100TB SSD Nimbus ExaDrive DC100 dostává cenovku: 40.000 USD
Před dvěma lety oznámila společnost Nimbus svá nová SSD ExaDrive. Model DC100 sliboval nebývale vysokou kapacitu 100 TB. Nyní dostává i cenovku a stojí více než základní verze elektromobilu Tesla Model 3
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů