www.svethardware.cz
>
>

Akamai zaznamenal největší PPS DDoS útok s 809 Mpps

Akamai zaznamenal největší PPS DDoS útok s 809 Mpps
, , aktualita
Společnost Akamai se zasadila o zmírnění dosud největšího PPS DDoS útoku, který  zaznamenala na své platformě. Ten dosáhl rekordní výše 809 milionů paketů za sekundu a cílil na jednu evropskou banku.
K oblíbeným
reklama
Nejmenovaná evropská banka zažila nebývalý útok typu DDoS. Společnost Akamai, která poskytuje servery pro tuto banku, řekla, že šlo o dosud největší PPS DDoS útok, který na své platformě zaznamenala. Dosáhl totiž výše 809 Mpps (milionů paketů za sekundu), čímž dosavadního rekordmana překonal zhruba dvojnásobně. Pokud jde o množství dat, to dosáhlo 418 Gbps a útok trval překvapivě jen 10 minut. Protokolové PPS útoky se snaží cílit na přetížení síťových zařízení nebo aplikací na nich běžících na rozdíl od BPS útoků, které cílí spíše na zahlcení sítě objemem dat, který není možné přenést.
 
DDoS útok
 
V této souvislosti připomeňme nedávný útok na Amazon Web Services, který byl BPS útokem a zaznamenal datový tok 2,3 Tbps, tedy asi 5krát více. Zajímavostí je, že PPS útoky nejsou příliš běžné a v tomto případě se počet IP adres dožadujících služeb zvýšil zhruba 600násobně proti normálu. Šlo patrně o nově vzniklý botnet, neboť překvapivých 96,2 % IP adres dosud nebylo při podobném útoku zaznamenáno a objevily se poprvé. To je také něco, co není vůbec běžné.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A Intel už ulovil firmu Qualcomm na svůj proces 20A
Intel včera v noci už odhalil své plány na vývoj moderních výrobních procesů s tím, že se o své výrobní kapacity hodlá v rámci Intel Foundry podělit i s jinými firmami. Huawei to asi nebude, ale máme tu konkrétního zájemce o proces 20A. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit? AMD Navi 31 se rýsuje: 15360 jader a už bez Compute Unit?
AMD Navi 31 je očekávaný nejlepší čip generace Navi 3, která se utká zřejmě s NVIDIA Ada Lovelace a mimo hru také stále není z našeho pohledu ani Hopper. Server 3DCenter nyní nabízí přehled fám z různých zdrojů, které se nedávno objevily. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek