www.svethardware.cz
>
>
>
>

Akasa Galileo ST: skříň s pasivním chlazením pro Mini-STX

Akasa Galileo ST: skříň s pasivním chlazením pro Mini-STX
, , aktualita
Už dlouho jsou na trhu k dispozici základní desky Mini-STX jako mezičlánek formátů NUC a Mini-ITX. Akasa si pro ně nyní připravila zajímavou skříň, která umožní jejich tichý provoz s pasivním chlazením.
K oblíbeným
reklama
Mezi základní desky formátu Mini-STX patří například model ASRock H110M-STX, který má dané rozměry 147 x 140 mm. Mini-ITX mají přitom 170 x 170, takže už se na ně vejde i slot PCIe 3.0 x16 nebo dlouhé sloty DIMM. Ne tak na Mini-STX. 
 
 
Jak je vidět, tyto desky sice také mohou nést desktopovou patici, ale už žádný rozšiřující slot pro kartu a také je třeba využít mobilní moduly RAM v podobě SO-DIMM. Mohou se tak stát základem pro jakousi větší domácí alternativu hotových NUC a podobných počítačů, která využije normální desktopový procesor a některé takové desky, zobrazený ASRock nevyjímaje, jsou určeny také pro napájení pomocí externího adaptéru a ne pomocí ATX zdroje. To má v sobě jistá omezení třeba pro další rozšiřitelnost, ale na druhou stranu je takové napájení tiché a není třeba hledat vhodný zdroj s rozumným výkonem a potřebným formátem. 
 
 
Akasa si nyní pro méně výkonné procesory v deskách Mini-STX připravila skříň Galileo ST, která zajistí jejich zcela pasivní chlazení. Dvě třetiny jejího prostoru zabere samotná deska a úložná zařízení a zbývající třetinu pak pasivní chladič, do nějž vedou dvě 6mm heatpipe od procesoru. 
 
 
Toto chlazení je připraveno na patice LGA115x a procesory s TDP do 35 W. To tak může být třeba Core i7-7700T z generace Kaby Lake s konfigurací 4C/8T a takty 2,9 až 3,8 GHz, takže na tak malý počítač si můžeme dovnitř nacpat výpočetního výkonu více než dost a omezeni stejně budeme nutností využít integrovanou grafiku. 
 
Celá skříň má rozměry 301 x 154 x 59 mm a téměř celá je vyrobena z hliníku. Dovnitř můžeme kromě desky nacpat také dvě 2,5" zařízení a připraven je také otvor pro WLAN anténu. Přední panel pak nese porty USB 3.1, a to jeden A a jeden C plus HDA audio jacky. Cena zveřejněna nebyla. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala