www.svethardware.cz
>
>
>
>

Akasa Galileo ST: skříň s pasivním chlazením pro Mini-STX

Akasa Galileo ST: skříň s pasivním chlazením pro Mini-STX
, , aktualita
Už dlouho jsou na trhu k dispozici základní desky Mini-STX jako mezičlánek formátů NUC a Mini-ITX. Akasa si pro ně nyní připravila zajímavou skříň, která umožní jejich tichý provoz s pasivním chlazením.
K oblíbeným
reklama
Mezi základní desky formátu Mini-STX patří například model ASRock H110M-STX, který má dané rozměry 147 x 140 mm. Mini-ITX mají přitom 170 x 170, takže už se na ně vejde i slot PCIe 3.0 x16 nebo dlouhé sloty DIMM. Ne tak na Mini-STX. 
 
 
Jak je vidět, tyto desky sice také mohou nést desktopovou patici, ale už žádný rozšiřující slot pro kartu a také je třeba využít mobilní moduly RAM v podobě SO-DIMM. Mohou se tak stát základem pro jakousi větší domácí alternativu hotových NUC a podobných počítačů, která využije normální desktopový procesor a některé takové desky, zobrazený ASRock nevyjímaje, jsou určeny také pro napájení pomocí externího adaptéru a ne pomocí ATX zdroje. To má v sobě jistá omezení třeba pro další rozšiřitelnost, ale na druhou stranu je takové napájení tiché a není třeba hledat vhodný zdroj s rozumným výkonem a potřebným formátem. 
 
 
Akasa si nyní pro méně výkonné procesory v deskách Mini-STX připravila skříň Galileo ST, která zajistí jejich zcela pasivní chlazení. Dvě třetiny jejího prostoru zabere samotná deska a úložná zařízení a zbývající třetinu pak pasivní chladič, do nějž vedou dvě 6mm heatpipe od procesoru. 
 
 
Toto chlazení je připraveno na patice LGA115x a procesory s TDP do 35 W. To tak může být třeba Core i7-7700T z generace Kaby Lake s konfigurací 4C/8T a takty 2,9 až 3,8 GHz, takže na tak malý počítač si můžeme dovnitř nacpat výpočetního výkonu více než dost a omezeni stejně budeme nutností využít integrovanou grafiku. 
 
Celá skříň má rozměry 301 x 154 x 59 mm a téměř celá je vyrobena z hliníku. Dovnitř můžeme kromě desky nacpat také dvě 2,5" zařízení a připraven je také otvor pro WLAN anténu. Přední panel pak nese porty USB 3.1, a to jeden A a jeden C plus HDA audio jacky. Cena zveřejněna nebyla. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chrome chce upozorňovat na pomalu se načítající stránky Chrome chce upozorňovat na pomalu se načítající stránky
Google plánuje svůj prohlížeč Chrome vybavit novou funkcí, která bude uživatele informovat v případě, kdy bude vstupovat na stránky, které se právě dle Googlu obvykle načítají pomalu. Půjde tak v podstatě o seznam hanby. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu
Evropská Tesla Gigafacotry už zná své místo. Elon Musk prohlásil, že bude stát v blízkosti německého hlavního města, Berlína. Po letech dohadů, zda bude v ČR, Británii, Nizozemí, Francii či jinde, je jasno.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update
Společnost Microsoft oficiálně vypustila na trh svou nejnovější verzi systému Windows 10, kterou můžeme označit jako November 2019 Update, anebo prostě 1909. Vedle jarní aktualizace máme očekávat spíše mírné změny a méně novinek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely? Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely?
Cena procesoru Core i5-9600KF v zahraničí i u nás výrazně a skokově klesla, což ukazuje na to, že nejde jen o nějakou akci prodejců. Za kolik si tak můžeme pořídit toto čisté šestijádro a jak na tom jsou jiné Intely?
Dnes, aktualita, Jan Vítek13 komentářů
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře