reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Akasa má nové Euler pro pasivně chlazené Mini ITX systémy

, , aktualita
Akasa má nové Euler pro pasivně chlazené Mini ITX systémy
Společnost Akasa navazuje na své starší produkty a představuje nové skříně Euler T a Euler M, které navazují na starší modely. Jde o celohliníkové skříně, které dokáží pasivně chladit až 35W procesory.
Akasa má nové Euler pro pasivně chlazené Mini ITX systémy
A přesně pasivní chlazení je na nich asi nejvíce zajímavá vlastnost, zvláště když tak mají zvládnout procesory s TDP až 35 W. Však pod 40W TDP by se měly dostat i chystané čtyřjádrové desktopové procesory Intel Core 5. generace (Broadwell), ale ještě se nechme překvapit, jaké nadělení si pro nás Intel chystá.
Akasa Euler T


Pro chlazení procesorů je využito v podstatě celé tělo skříní Euler, které je z větší části žebrované, aby se podstatně zvětšila chladicí plocha. Obě skříně, tedy Euler T a Euler M, mají černé tělo s čelem z broušeného hliníku. Euler M je přitom jen o trošku větší než T, která navazuje na dnes prodávané skříně Euler S s podporou třech 2,5" disků či SSD. Její rozměry jsou 245 x 215,5 x 68,5 mm a vejde se do ní deska formátu Mini ITX. Musí však jít o model, jehož žádná část, tedy ani chladič procesoru, nebude o moc převyšovat zadní porty. Volitelně si budeme moci dokoupit 120W nebo 150W externí adaptér.
DC-DC adaptér v Euler M


Euler M je větší skříň s rozměry 245 x 274,5 x 68,5 mm, díky čemuž se dovnitř vejdou i desky Asus Z97I-PLUS / Asus H97I-PLUS / Gigabyte GA-Z97N-WIFI / Asrock Z97E-ITX/AC. Tato skříň je tedy určena pro socketové základní desky pro procesory do LGA 1150 a vedle toho podporuje až čtyři 2,5" zařízení. Euler M má také interní DC-DC adaptér, ovšem dle Amazonu je k dispozici jen volitelný 80W externí adaptér. Ovšem nebude problém využít jakýkoliv jiný, pokud bude mít vhodný konektor a dodá i požadované napětí. Euler T by snad měl obsahovat také DC-DC adaptér, protože bez něj by musela samotná základní deska podporovat napájení přímo z externího adaptéru, a tím by se jejich výběr značně zúžil.

Zdroj: PC Perspective
reklama
reklama
reklama