www.svethardware.cz
>
>
>
>

Akcie AMD poskočily poté, co velká banka přiznala svou chybu

Akcie AMD poskočily poté, co velká banka přiznala svou chybu
, , aktualita
AMD si muselo velice těžce vybojovat opětovnou důvěru investorů a institucí, které pro ně připravují doporučení. Firma ale už ukázala, že je ve skutečně dobré pozici pro další růst, což uznali i v Morgan Stanley s tím, že se mýlili. 
K oblíbeným
reklama
Analytikové v Morgan Stanley byli jedni z největších skeptiků ohledně vývoje firmy AMD a asi si nechtěli přiznat, že ta skutečně dokáže Intelu zavařit a vzít si zpět to, co bylo ztraceno během éry Bulldozeru. AMD se přitom nedávno vrátilo do žebříčku S&P 500 díky výraznému růstu tržeb a nyní má připraveno velice silné 7nm portfolio, které už během několika týdnů vrhne na trh a také se chystá spolupracovat se Samsungem
 
 
V Morgan Stanley přitom firmě AMD dlouho nevěřili a měli stanovenou cílovou hodnotu akcií na pouhých 17 USD. Nyní analytikové přiznali, že takto opatrný přístup byl chybný, i když prý měli v "některých aspektech pravdu". Mezi ty se počítají především finanční výsledky za posledních 12 měsíců, k čemuž se dá říci asi tolik, že jiné vysoce hodnocené firmy jako Samsung a NVIDIA na tom v tomto ohledu byly daleko hůře. 
 
Banka tak zvýšila cílovou hodnotu akcií na 28 USD, což můžeme považovat za velice výrazný nárůst, který zákonitě přitáhl pozornost investorů, takže akcie firmy AMD zakrátko vzrostly z 29,30 USD na 31,80 USD. Jsou tak už téměř na hodnotě z loňského září před velkým propadem, který právě postihl i mnoho jiných firem z PC průmyslu. To se třeba právě o NVIDII říci nedá, však ta se v září už téměř blížila hodnotě 300 dolarů za akcii, což byl bezesporu výsledek kryptotěžební mánie, a tato hodnota jí nyní opět klesla ke 140 dolarům. 
 
Analytikové z Morgan Stanley ale také varují před přílišným nadšením, které by mohlo hodnotu akcií neúměrně nafouknout a mluví konkrétně o příliš velkém krátkodobém optimismu. Poukazují na to, že už nyní je hodnota akcií firmy AMD vysoká na to, jaké jsou její tržby, marže a výdělky na akcii. V porovnání s Intelem je taková hodnota pětkrát vyšší, ale v tom se odráží i růstový potenciál AMD. 
 
Zdroj: CNBC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červen 2019 Doporučené PC sestavy: červen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek55 komentářů
Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo Symantec byl hacknut, prý se ale nic vážného nestalo
Je vždy docela paradoxní, pokud hackerskému útoku podlehne společnost, která se zabývá bezpečností. Tentokrát se to stalo společnosti Symantec, které se nabourali do jejich australské laboratoře. Symantec ale říká, že o nic vážného vlastně nešlo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux Microsoft nevylučuje browser Edge i pro Linux
Kdysi nemožné věci se mohou stát realitou. Vývojáři z Microsoftu totiž nedávno v diskuzi na Redditu potvrdili, že by mohli představit internetový prohlížeč Edge i pro operační systém Linux, nic zásadního tomu nebrání.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA Návrat USA na Měsíc bude stát přes 20 mld. USD, tvrdí NASA
Americká kosmická agentura NASA se konečně trochu více rozpovídala o nákladech na let na Měsíc. Tam by chtěla být s astronauty už za pět let a hovoří se o částce, která má přesahovat 20 miliard USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře