www.svethardware.cz
>
>
>
>

Akcie AMD poskočily poté, co velká banka přiznala svou chybu

Akcie AMD poskočily poté, co velká banka přiznala svou chybu
, , aktualita
AMD si muselo velice těžce vybojovat opětovnou důvěru investorů a institucí, které pro ně připravují doporučení. Firma ale už ukázala, že je ve skutečně dobré pozici pro další růst, což uznali i v Morgan Stanley s tím, že se mýlili. 
K oblíbeným
reklama
Analytikové v Morgan Stanley byli jedni z největších skeptiků ohledně vývoje firmy AMD a asi si nechtěli přiznat, že ta skutečně dokáže Intelu zavařit a vzít si zpět to, co bylo ztraceno během éry Bulldozeru. AMD se přitom nedávno vrátilo do žebříčku S&P 500 díky výraznému růstu tržeb a nyní má připraveno velice silné 7nm portfolio, které už během několika týdnů vrhne na trh a také se chystá spolupracovat se Samsungem
 
 
V Morgan Stanley přitom firmě AMD dlouho nevěřili a měli stanovenou cílovou hodnotu akcií na pouhých 17 USD. Nyní analytikové přiznali, že takto opatrný přístup byl chybný, i když prý měli v "některých aspektech pravdu". Mezi ty se počítají především finanční výsledky za posledních 12 měsíců, k čemuž se dá říci asi tolik, že jiné vysoce hodnocené firmy jako Samsung a NVIDIA na tom v tomto ohledu byly daleko hůře. 
 
Banka tak zvýšila cílovou hodnotu akcií na 28 USD, což můžeme považovat za velice výrazný nárůst, který zákonitě přitáhl pozornost investorů, takže akcie firmy AMD zakrátko vzrostly z 29,30 USD na 31,80 USD. Jsou tak už téměř na hodnotě z loňského září před velkým propadem, který právě postihl i mnoho jiných firem z PC průmyslu. To se třeba právě o NVIDII říci nedá, však ta se v září už téměř blížila hodnotě 300 dolarů za akcii, což byl bezesporu výsledek kryptotěžební mánie, a tato hodnota jí nyní opět klesla ke 140 dolarům. 
 
Analytikové z Morgan Stanley ale také varují před přílišným nadšením, které by mohlo hodnotu akcií neúměrně nafouknout a mluví konkrétně o příliš velkém krátkodobém optimismu. Poukazují na to, že už nyní je hodnota akcií firmy AMD vysoká na to, jaké jsou její tržby, marže a výdělky na akcii. V porovnání s Intelem je taková hodnota pětkrát vyšší, ale v tom se odráží i růstový potenciál AMD. 
 
Zdroj: CNBC


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek