www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung integruje do svých SoC Radeonovou grafiku

Samsung integruje do svých SoC Radeonovou grafiku
, , aktualita
AMD se dohodlo se společností Samsung na integraci radeonových technologií do SoC korejského výrobce. Mluví se o strategickém partnerství, které firmě AMD pomůže dostat své technologie do většího počtu zařízení. 
K oblíbeným
reklama
Lisa Su se nedávno chlubila tím, že Radeony najdeme v podstatě všude a jistě pod tím myslela i budoucí SoC společnosti Samsung, a to vedle grafických karet pro desktopy i notebooky, herních konzolí či akcelerátorů využívaných i pro streamovací herní služby. 
 
 
Nyní tak jde o "ultraúspornou a vysokorychlostní grafiku" pro mobilní či jiná SoC, pro kterou se využije archiktektura RDNA představená nedávno na Computexu, respektive na něm bylo otevřeno téma RDNA, které bude rozvedeno v příštím týdnu. Očekávat tak můžeme telefony, tablety nebo snad i televizory a jiná zařízení vybavená grafikou Radeon. Pro AMD je to důležité kvůli rozšíření své působnosti na různých trzích a Samsung pochopitelně získá celkově výkonnou grafiku pro své čipy. 
 
AMD poskytne své know-how ve formě licence, čili podobně jako to dělá ARM, a Samsung bude díky tomu tvořit grafickou konkurenci zvláště pro řešení firem jako ARM nebo PowerVR. Nicméně teprve uvidíme, kam to celé povede. Zástupci firem ostatně ještě o ničem konkrétním nemluví a vyjadřují se spíše obecně o novinkách, které zásadně ovlivní celý průmysl. 
 
 
Samotná Lisa Su se zase věnuje tomu, že spolupráce se Samsungem umožní její firmě zasáhnout další segment, a to právě po výše zmíněných konzolích, PC, atd. AMD získá od Samsungu poplatky za poskytnutí samotných licencí a také podíl z každého prodaného čipu. I na toto prohlášení, stejně jako na Computexové představení, reagovaly akcie AMD růstem. V tomto případě poskočily o 6 procent a nyní se pohybují už na hodnotě o cca polovinu vyšší v porovnání se začátkem tohoto roku. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook představuje svou kryptoměnu Libra Facebook představuje svou kryptoměnu Libra
Už dlouhou dobu se spekulovalo nad tím, že sociální síť Facebook chystá svou vlastní kryptoměnu a dnes to bylo i oficiálně potvrzeno. Založena byla finanční divize Calibra a virtuální měna ponese název Libra.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro Domino's Pizza začne v Houstonu využívat autonomní vozítka Nuro
Autonomní vozítka se objevují v mnoha různých kategoriích dopravy, jednou z nich je i doručování zboží zákazníkům. V Houstonu to takto už brzy rozjede Domino's Pizza s vozítky od společnosti Nuro.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper BenQ uvádí monitory GL2480 a GL2780 s režimem ePaper
Společnost BenQ uvedla na trh dva nové monitory GL2480 a GL2780, které dostávají zajímavý režim ePaper. Monitor by tak měl nabídnout pohodlné čtení a zobrazení velmi podobné elektronickému papíru na elektronických čtečkách knih.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei Intel a Qualcomm lobují proti banu na Huawei
Ban na společnost Huawei, který uvalila administrativa Donalda Trumpa, může poškodit nejen tuto čínskou společnost, ale do značné míry poškodit i americké firmy. Proti banu tak už lobuje Intel, Qualcomm nebo Xilinx.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
EU sjednocuje pravidla pro létání s drony EU sjednocuje pravidla pro létání s drony
Aby piloti dronů nemuseli v každé zemi EU zjišťovat, co si mohou a nemohou dovolit, rozhodl se Evropský parlament sjednotit tato pravidla. Ta tak budou ve všech zemích vycházet ze stejných nařízení. Zavádí se speciální zóny i kategorie dronů
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů