www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung integruje do svých SoC Radeonovou grafiku

Samsung integruje do svých SoC Radeonovou grafiku
, , aktualita
AMD se dohodlo se společností Samsung na integraci radeonových technologií do SoC korejského výrobce. Mluví se o strategickém partnerství, které firmě AMD pomůže dostat své technologie do většího počtu zařízení. 
K oblíbeným
reklama
Lisa Su se nedávno chlubila tím, že Radeony najdeme v podstatě všude a jistě pod tím myslela i budoucí SoC společnosti Samsung, a to vedle grafických karet pro desktopy i notebooky, herních konzolí či akcelerátorů využívaných i pro streamovací herní služby. 
 
 
Nyní tak jde o "ultraúspornou a vysokorychlostní grafiku" pro mobilní či jiná SoC, pro kterou se využije archiktektura RDNA představená nedávno na Computexu, respektive na něm bylo otevřeno téma RDNA, které bude rozvedeno v příštím týdnu. Očekávat tak můžeme telefony, tablety nebo snad i televizory a jiná zařízení vybavená grafikou Radeon. Pro AMD je to důležité kvůli rozšíření své působnosti na různých trzích a Samsung pochopitelně získá celkově výkonnou grafiku pro své čipy. 
 
AMD poskytne své know-how ve formě licence, čili podobně jako to dělá ARM, a Samsung bude díky tomu tvořit grafickou konkurenci zvláště pro řešení firem jako ARM nebo PowerVR. Nicméně teprve uvidíme, kam to celé povede. Zástupci firem ostatně ještě o ničem konkrétním nemluví a vyjadřují se spíše obecně o novinkách, které zásadně ovlivní celý průmysl. 
 
 
Samotná Lisa Su se zase věnuje tomu, že spolupráce se Samsungem umožní její firmě zasáhnout další segment, a to právě po výše zmíněných konzolích, PC, atd. AMD získá od Samsungu poplatky za poskytnutí samotných licencí a také podíl z každého prodaného čipu. I na toto prohlášení, stejně jako na Computexové představení, reagovaly akcie AMD růstem. V tomto případě poskočily o 6 procent a nyní se pohybují už na hodnotě o cca polovinu vyšší v porovnání se začátkem tohoto roku. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář