www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung integruje do svých SoC Radeonovou grafiku

Samsung integruje do svých SoC Radeonovou grafiku
, , aktualita
AMD se dohodlo se společností Samsung na integraci radeonových technologií do SoC korejského výrobce. Mluví se o strategickém partnerství, které firmě AMD pomůže dostat své technologie do většího počtu zařízení. 
K oblíbeným
reklama
Lisa Su se nedávno chlubila tím, že Radeony najdeme v podstatě všude a jistě pod tím myslela i budoucí SoC společnosti Samsung, a to vedle grafických karet pro desktopy i notebooky, herních konzolí či akcelerátorů využívaných i pro streamovací herní služby. 
 
 
Nyní tak jde o "ultraúspornou a vysokorychlostní grafiku" pro mobilní či jiná SoC, pro kterou se využije archiktektura RDNA představená nedávno na Computexu, respektive na něm bylo otevřeno téma RDNA, které bude rozvedeno v příštím týdnu. Očekávat tak můžeme telefony, tablety nebo snad i televizory a jiná zařízení vybavená grafikou Radeon. Pro AMD je to důležité kvůli rozšíření své působnosti na různých trzích a Samsung pochopitelně získá celkově výkonnou grafiku pro své čipy. 
 
AMD poskytne své know-how ve formě licence, čili podobně jako to dělá ARM, a Samsung bude díky tomu tvořit grafickou konkurenci zvláště pro řešení firem jako ARM nebo PowerVR. Nicméně teprve uvidíme, kam to celé povede. Zástupci firem ostatně ještě o ničem konkrétním nemluví a vyjadřují se spíše obecně o novinkách, které zásadně ovlivní celý průmysl. 
 
 
Samotná Lisa Su se zase věnuje tomu, že spolupráce se Samsungem umožní její firmě zasáhnout další segment, a to právě po výše zmíněných konzolích, PC, atd. AMD získá od Samsungu poplatky za poskytnutí samotných licencí a také podíl z každého prodaného čipu. I na toto prohlášení, stejně jako na Computexové představení, reagovaly akcie AMD růstem. V tomto případě poskočily o 6 procent a nyní se pohybují už na hodnotě o cca polovinu vyšší v porovnání se začátkem tohoto roku. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář