www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Akcie firmy AMD rostou, stejně jako její objednávky 7nm waferů u TSMC

Akcie firmy AMD rostou, stejně jako její objednávky 7nm waferů u TSMC
, , aktualita
Včera byla zveřejněna informace, že dle tchaj-wanských firem se AMD může těšit na výrazné zvýšení tržeb v druhém pololetí. Nyní tyto informace podporují dvě další zprávy, a sice o objednávkách u TSMC a o reakci akcií AMD. 
K oblíbeným
reklama
Společnost TSMC byla loni napadena virem WannaCry a letos se potýkala s problematickou chemikálií, která značně narušila výrobu čipů 12nm procesem. To vše by si ale měla vynahradit náhle zvýšenou poptávkou po 7nm waferech, což se plně projeví během třetího kvartálu, kdy by 7nm linky už konečně měly běžet na plné kapacitě. Za to mohou společnosti AMD, HiSilicon a poptávka od různých výrobců androidových chytrých telefonů.  
 
 
V případě firmy AMD se dalo něco takového očekávat, ale stejně se můžeme ptát, zda jde o něco, co AMD plánovalo, nebo o náhlé rozhodnutí objednávky ještě zvýšit v očekávání lepších prodejů, než jaké se předpokládaly. Firma sama totiž mohla nedávno zaznamenat projevy velkých očekávání a nyní se už dá bez nadsázky říci, že bude hlavní atrakcí na letošním Computexu.
 
Na to už také reagovali analytici a v důsledku i akcie AMD. David Wong z Instinet stanovil cílovou hodnotu akcií AMD na 33 dolarů a ta už skutečně není daleko. Na začátku roku přitom akcie AMD klesly pod 17 dolarů za kus a nyní jsou už na 29 dolarech. A pokud se skutečně dostanou na 33 dolarů, překonají tím i novodobé maximum z konce léta minulého roku a měly by nejvyšší hodnotu od roku 2006. 
 
Oproti tomu konkurenční NVIDIA, která si až do loňského podzimu užívala stabilní růst a chystala se pomalu překročit hranici 300 dolarů za akcii, je aktuálně na 180 dolarech, přičemž aktuálně už téměř vystřílela všechny své turingovské náboje, ovšem akcie jí i tak vytrvale rostou rovněž od začátku tohoto roku. Na tahu je ovšem právě AMD a jeho Navi. 
 
Analytik Wong se opírá o dobře známá fakta. Máme tu jednak prognózu o růstu AMD na serverovém trhu, a to na 10 a více procent z aktuálních 3 až 4 procent, růst podílu na trhu s notebooky a desktopy a stejně tak možnost růstu na trhu s GPU z 20 na více než 30 procent. Dle Wonga má AMD možnost v příštích několika letech ztrojnásobit svůj zisk, a to k hranici 2 dolarů za akcii. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR Ani HAMR, ani MAMR? 18TB pevný disk od WD oficiálně využívá EAMR
Mezi nově chystané technologie pro pevné disky se zařadila další zkratka, o které jsme na našem serveru ještě nemluvili. Dobře už známe HAMR i novější MAMR, ale nyní je tu EAMR jako Energy-Assisted Magnetic Recording. Je to ale něco nového?
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky? Intel Core i9-9900KS dosáhne TDP 127W, budou zapotřebí speciální desky?
Intel se chystá brzy vypustit na trh procesor Core i9-9900KS, který bude mít zaručenou pracovní frekvenci 5 GHz při zátěži všech jader. Nyní se dozvídáme o zvýšeném TDP na základním taktu, což přináší otázky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné Létající Dragonfly americké NASA by to na Titanu měla mít snadné
Snadné pochopitelně spíše jen s ohledem na samotné létání, neboť právě Titan má ze všech těles Sluneční soustavy pro let asi nejvhodnější podmínky. Jak ale bude Dragonfly vypadat a k čemu se využije? 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou" Samsung PM1733 a PM1735: SSD, která "nikdy neumřou"
Samsung dnes představil nová podniková SSD řady PM1733 a PM1735, které mají obsahovat technologie, díky nimž by životnost SSD už neměla být problémem. Díky detekci chyb dokáží zachránit data a fungovat dále i se závadnými čipy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome Gigabyte přidává dalších šest serverů s AMD EPYC Rome
Gigabyte se rozhodl vypustit na trh rovnou šest nových serverů, které jsou založeny na procesorech AMD EPYC generace Rome. Jde tak o další várku této firmy, díky níž se počet daných produktů zatím zastaví na 28. Jaké to jsou?
Včera, aktualita, Jan Vítek