www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Akcie firmy AMD rostou, stejně jako její objednávky 7nm waferů u TSMC

Akcie firmy AMD rostou, stejně jako její objednávky 7nm waferů u TSMC
, , aktualita
Včera byla zveřejněna informace, že dle tchaj-wanských firem se AMD může těšit na výrazné zvýšení tržeb v druhém pololetí. Nyní tyto informace podporují dvě další zprávy, a sice o objednávkách u TSMC a o reakci akcií AMD. 
K oblíbeným
reklama
Společnost TSMC byla loni napadena virem WannaCry a letos se potýkala s problematickou chemikálií, která značně narušila výrobu čipů 12nm procesem. To vše by si ale měla vynahradit náhle zvýšenou poptávkou po 7nm waferech, což se plně projeví během třetího kvartálu, kdy by 7nm linky už konečně měly běžet na plné kapacitě. Za to mohou společnosti AMD, HiSilicon a poptávka od různých výrobců androidových chytrých telefonů.  
 
 
V případě firmy AMD se dalo něco takového očekávat, ale stejně se můžeme ptát, zda jde o něco, co AMD plánovalo, nebo o náhlé rozhodnutí objednávky ještě zvýšit v očekávání lepších prodejů, než jaké se předpokládaly. Firma sama totiž mohla nedávno zaznamenat projevy velkých očekávání a nyní se už dá bez nadsázky říci, že bude hlavní atrakcí na letošním Computexu.
 
Na to už také reagovali analytici a v důsledku i akcie AMD. David Wong z Instinet stanovil cílovou hodnotu akcií AMD na 33 dolarů a ta už skutečně není daleko. Na začátku roku přitom akcie AMD klesly pod 17 dolarů za kus a nyní jsou už na 29 dolarech. A pokud se skutečně dostanou na 33 dolarů, překonají tím i novodobé maximum z konce léta minulého roku a měly by nejvyšší hodnotu od roku 2006. 
 
Oproti tomu konkurenční NVIDIA, která si až do loňského podzimu užívala stabilní růst a chystala se pomalu překročit hranici 300 dolarů za akcii, je aktuálně na 180 dolarech, přičemž aktuálně už téměř vystřílela všechny své turingovské náboje, ovšem akcie jí i tak vytrvale rostou rovněž od začátku tohoto roku. Na tahu je ovšem právě AMD a jeho Navi. 
 
Analytik Wong se opírá o dobře známá fakta. Máme tu jednak prognózu o růstu AMD na serverovém trhu, a to na 10 a více procent z aktuálních 3 až 4 procent, růst podílu na trhu s notebooky a desktopy a stejně tak možnost růstu na trhu s GPU z 20 na více než 30 procent. Dle Wonga má AMD možnost v příštích několika letech ztrojnásobit svůj zisk, a to k hranici 2 dolarů za akcii. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps Asus uvedl PCE-AX3000, PCIe Wi-Fi síťovku s 3000 Mbps
Pokud chcete, aby váš desktop využíval nejrychlejší Wi-Fi 6 (802.11ax), budete muset patrně sáhnout po adekvátní síťové kartě. Takovou představuje společnost Asus. Její model PCE-AX3000 Wi-Fi 6 podporuje s rychlostí až 3 Gbps.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon? Ryzen 9 3950X na levných a drahých deskách: jaký mají vliv na výkon?
Server TechSpot provedl test s procesorem Ryzen 9 3950X, který byl otestován na různých deskách s čipsety X570 a především pak s B450. Ty můžeme brát jako minimum pro takový procesor, ale to ovlivní jeho výkon? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger V USA se vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger
V New Jersey se u čerpací stanice Wawa vznítila rychlonabíječka Tesla Supercharger. To není úplně běžné, neboť dosud se při nabíjení obvykle vznítily elektromobily, ale ne nabíječky. Naštěstí se nic vážného nestalo.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek Valve chystá nový Half-Life, odhalí jej ve čtvrtek
Mnozí už ani nedoufali, že by společnost Valve vyslyšela prosby a nářky volající po pokračování série Half-Life. Nyní ale mohou zase trnout nad tím, co se z této nadlouho přerušené série stane.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu Jensen Huang: RTX je pro NVIDII výhra, ray tracing se chystá do mainstreamu
Výkonný ředitel firmy NVIDIA Jensen Huang si při příležitosti zveřejnění finančních výsledků za třetí kvartál fiskálního roku 2020 popovídal s investory i o tom, jaký dopad mají karty řady RTX a jaká bude budoucnost ray tracingu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek19 komentářů