www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Akcie firmy AMD rostou, stejně jako její objednávky 7nm waferů u TSMC

Akcie firmy AMD rostou, stejně jako její objednávky 7nm waferů u TSMC
, , aktualita
Včera byla zveřejněna informace, že dle tchaj-wanských firem se AMD může těšit na výrazné zvýšení tržeb v druhém pololetí. Nyní tyto informace podporují dvě další zprávy, a sice o objednávkách u TSMC a o reakci akcií AMD. 
K oblíbeným
reklama
Společnost TSMC byla loni napadena virem WannaCry a letos se potýkala s problematickou chemikálií, která značně narušila výrobu čipů 12nm procesem. To vše by si ale měla vynahradit náhle zvýšenou poptávkou po 7nm waferech, což se plně projeví během třetího kvartálu, kdy by 7nm linky už konečně měly běžet na plné kapacitě. Za to mohou společnosti AMD, HiSilicon a poptávka od různých výrobců androidových chytrých telefonů.  
 
 
V případě firmy AMD se dalo něco takového očekávat, ale stejně se můžeme ptát, zda jde o něco, co AMD plánovalo, nebo o náhlé rozhodnutí objednávky ještě zvýšit v očekávání lepších prodejů, než jaké se předpokládaly. Firma sama totiž mohla nedávno zaznamenat projevy velkých očekávání a nyní se už dá bez nadsázky říci, že bude hlavní atrakcí na letošním Computexu.
 
Na to už také reagovali analytici a v důsledku i akcie AMD. David Wong z Instinet stanovil cílovou hodnotu akcií AMD na 33 dolarů a ta už skutečně není daleko. Na začátku roku přitom akcie AMD klesly pod 17 dolarů za kus a nyní jsou už na 29 dolarech. A pokud se skutečně dostanou na 33 dolarů, překonají tím i novodobé maximum z konce léta minulého roku a měly by nejvyšší hodnotu od roku 2006. 
 
Oproti tomu konkurenční NVIDIA, která si až do loňského podzimu užívala stabilní růst a chystala se pomalu překročit hranici 300 dolarů za akcii, je aktuálně na 180 dolarech, přičemž aktuálně už téměř vystřílela všechny své turingovské náboje, ovšem akcie jí i tak vytrvale rostou rovněž od začátku tohoto roku. Na tahu je ovšem právě AMD a jeho Navi. 
 
Analytik Wong se opírá o dobře známá fakta. Máme tu jednak prognózu o růstu AMD na serverovém trhu, a to na 10 a více procent z aktuálních 3 až 4 procent, růst podílu na trhu s notebooky a desktopy a stejně tak možnost růstu na trhu s GPU z 20 na více než 30 procent. Dle Wonga má AMD možnost v příštích několika letech ztrojnásobit svůj zisk, a to k hranici 2 dolarů za akcii. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 % Prodeje herních PC a notebooků šly meziročně dolů o 6,2 %
Herní počítače byly po začátku PC krize ostrůvkem naděje, který neustále klesající prodeje neohrožovaly. Není divu, že se běžně dostupný hardware už zcela běžně označuje za herní, nicméně aktuální krize celého polovodičového průmyslu ovlivnila i herní PC.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý GeForce RTX 2000 SUPER budou představeny v úterý
V úterý se dle VideoCardz konečně dozvíme, co si NVIDIA připravila v rámci nové řady GeForce RTX 2000 SUPER, nebo jak se tyto karty budou nakonec jmenovat. Na tom ani tak nezáleží, jako spíše na jejich specifikacích a cenách.
Včera, aktualita, Jan Vítek
3DMark dostal benchmark testující PCI Express 3DMark dostal benchmark testující PCI Express
Benchmarkovací software 3DMark už patří pod společnost UL, která pokračuje s jeho vývojem a nyní přišel čas také na PCI Express feature test. Ten tak přichází v pravý čas, aby si lidé mohli ověřit, co jim přinese PCI Express 4.0. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch Falcon Heavy se ukázal v první noční misi: havárie i první úspěch
Raketa Falcon Heavy byla už potřetí a opět úspěšně vypuštěna do vesmíru, ovšem nyní to byl pro ni první noční start. Falcon Heavy letěl včera v rámci mise STP-2 a zákazníkem bylo US Air Force. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru Robot Astrobee od NASA se sám poprvé proletěl ve vesmíru
Robot jménem Bumble, který je jedním z Astrobee od NASA, měl nedávno první možnost se sám proletět vesmírem a vypořádat se se stavem beztíže. Test robota proběhl na palubě Mezinárodní vesmírné stanice. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková