www.svethardware.cz
>
>
>

Akcie firmy Apple se potápí a táhnou s sebou i jiné

Akcie firmy Apple se potápí a táhnou s sebou i jiné
, , aktualita
Druhá polovina minulého roku skutečně nebyla pro řadu technologických firem z tržního hlediska dobré období. Mezi nimi je i Apple, který nedávno ohlásil problémy s odbytem svých telefonů, ovšem jeho akcie klesají už dlouho. 
K oblíbeným
reklama
Apple se mohl ještě nedávno pochlubit, že se stal společností s tržní hodnotou přes jeden bilion dolarů, ovšem od začátku října už to byla jen cesta dolů, a to podobně, jako i v případě jiných firem které nás zajímají, jako NVIDIA či AMD. Z částky 232 dolarů za akcii se Apple dostal až na dnešních 142 dolarů. 
 
 
V závislosti na tom dostali zásah i jiné společnosti, které na kondici firmy Apple více či méně závisí, takže vývoj indexů Nasdaq či Dow Jones se zabarvil do červena. Opět se zde zmiňuje i dopad americko-čínské obchodní války, který v novém roce měl přinést 25% clo na hardware dovážený z Číny, což by pochopitelně muselo zásadně ovlivnit poptávku zákazníků. O tom se ale kupodivu v poslední době moc nemluví a že by se technologické magazíny předháněly v tom, co napíší o dopadu zvýšeného cla na apetit zákazníků, to se zatím vůbec nedá říci. 
 
Apple byl nucen ohlásit, že reálné tržby za aktuální období se nebudou pohybovat v rámci dřívějších předpokladů a nyní se očekávají tržby 84 miliard. Firma se však odvolává především na zpomalující ekonomiku, a to především v Číně. Ihned po tomto prohlášení z úst CEO firmy Apple spadly akcie o více než 8 procent a společně s tím také klesly akcie firem jako Qorvo Inc. (-9,05 %), Lumentum Holdings (-8,41 %), či Skyworks Solutions (-7,45 %). Ovlivněny byly dokonce i firmy, které s Apple v podstatě nemají nic společného, jako je NVIDIA (-5,18 %) a AMD (-7,33 %), ovšem v případě Intelu je pokles o 5,5 % ještě pochopitelný, neboť jde o technologického partnera Applu, který pro něj bude možná vyrábět i 5G modemy. 
 
Co se týče Evropských firem, ty také v některých případech nebyly ušetřeny. Největší zásah dostal AMS, rakouský výrobce čipů a dodavatel společnosti Apple, jehož akcie rázem spadly o 20 % a firma Dialog Semiconductors je na tom ve srovnání s AMS ještě dobře s poklesem o 9 %. Investoři jsou tak v této době nervózní, jak se stále více mluví o recesi, která samozřejmě nemusí brzy nastat. Ostatně pokud jde čistě o hodnotu akcií firmy Apple, zatím nenastalo nic jiného než návrat k hodnotě ze začátku roku 2018. Potíž je ta, že snadno může být ještě hůř. 
 
reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek