www.svethardware.cz
>
>
>

Akcie firmy Apple se potápí a táhnou s sebou i jiné

Akcie firmy Apple se potápí a táhnou s sebou i jiné
, , aktualita
Druhá polovina minulého roku skutečně nebyla pro řadu technologických firem z tržního hlediska dobré období. Mezi nimi je i Apple, který nedávno ohlásil problémy s odbytem svých telefonů, ovšem jeho akcie klesají už dlouho. 
reklama
Apple se mohl ještě nedávno pochlubit, že se stal společností s tržní hodnotou přes jeden bilion dolarů, ovšem od začátku října už to byla jen cesta dolů, a to podobně, jako i v případě jiných firem které nás zajímají, jako NVIDIA či AMD. Z částky 232 dolarů za akcii se Apple dostal až na dnešních 142 dolarů. 
 
 
V závislosti na tom dostali zásah i jiné společnosti, které na kondici firmy Apple více či méně závisí, takže vývoj indexů Nasdaq či Dow Jones se zabarvil do červena. Opět se zde zmiňuje i dopad americko-čínské obchodní války, který v novém roce měl přinést 25% clo na hardware dovážený z Číny, což by pochopitelně muselo zásadně ovlivnit poptávku zákazníků. O tom se ale kupodivu v poslední době moc nemluví a že by se technologické magazíny předháněly v tom, co napíší o dopadu zvýšeného cla na apetit zákazníků, to se zatím vůbec nedá říci. 
 
Apple byl nucen ohlásit, že reálné tržby za aktuální období se nebudou pohybovat v rámci dřívějších předpokladů a nyní se očekávají tržby 84 miliard. Firma se však odvolává především na zpomalující ekonomiku, a to především v Číně. Ihned po tomto prohlášení z úst CEO firmy Apple spadly akcie o více než 8 procent a společně s tím také klesly akcie firem jako Qorvo Inc. (-9,05 %), Lumentum Holdings (-8,41 %), či Skyworks Solutions (-7,45 %). Ovlivněny byly dokonce i firmy, které s Apple v podstatě nemají nic společného, jako je NVIDIA (-5,18 %) a AMD (-7,33 %), ovšem v případě Intelu je pokles o 5,5 % ještě pochopitelný, neboť jde o technologického partnera Applu, který pro něj bude možná vyrábět i 5G modemy. 
 
Co se týče Evropských firem, ty také v některých případech nebyly ušetřeny. Největší zásah dostal AMS, rakouský výrobce čipů a dodavatel společnosti Apple, jehož akcie rázem spadly o 20 % a firma Dialog Semiconductors je na tom ve srovnání s AMS ještě dobře s poklesem o 9 %. Investoři jsou tak v této době nervózní, jak se stále více mluví o recesi, která samozřejmě nemusí brzy nastat. Ostatně pokud jde čistě o hodnotu akcií firmy Apple, zatím nenastalo nic jiného než návrat k hodnotě ze začátku roku 2018. Potíž je ta, že snadno může být ještě hůř. 
 
reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře