www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde

Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde
, , aktualita
Asi málokdo předpokládal, že konec druhé vlny těžby na grafických kartách NVIDII tak hluboce zasáhne na finančním trhu. Přesně to se ale stalo. Její akcie zakrátko klesly na polovinu letošního maxima, kde se drží a možná přijde i další rána.
K oblíbeným
reklama
Ještě prvního října se hodnota akcií NVIDIE dostala velice blízko k hranici 300 dolarů za kus, ale od té doby už to byl většinou ostrý sešup. V druhé polovině listopadu se dostaly pod 150 dolarů a i když se pak krátce poté dostaly až na 170, nyní jsou opět pod 150 USD za kus. 
 
 
NVIDIA přitom v poslední době nevypadala jako společnost, jejíž hodnota roste především kvůli běžným grafickým kartám rodiny GeForce. Spíše si budovala pozici na lukrativním trhu s AI akcelerátory, který má vysoký potenciál růstu a cena příslušných karet se pohybuje někde zcela jinde než v případě herních akcelerátorů. Nicméně přišel konec těžby kryptoměn na grafikách, v historii již druhý, a stalo se přesně to, co i v prvním případě. Zájem o nové karty se prudce propadl a po dlouhých měsících rýžování přišly hubené výsledky, což se prostě dalo očekávat a nikdo při smyslech si nemohl myslet, že tak nepřirozený zájem tlačící ceny karet vysoko nad doporučené částky bude trvat věčně.
 
Dle reakce trhu to však tak vypadá, nicméně je pravda, že k tomu všemu mohly přispět i rozpačité reakce na novou grafickou generaci Turing a NVIDIA sama bezpochyby přestřelila s objemem výroby starých Pascalů, které jí po rázném ochladnutí zájmu kryptotěžařů zůstaly naskladněné. Jeden by mohl očekávat, že v takovém případě nastane snižování cen starých modelů, ale to nepřišlo. Nebylo to vhodné vzhledem k chabé konkurenci a také proto, že pak by nové Turingy vypadaly se svými cenami ještě hůř. 
 
 
Dle serveru Tom's Hardware navíc nyní hrozí, že NVIDIA přijde o svého největšího investora, a to SoftBank. Zpráva cituje agenturu Bloomberg, dle níž SoftBank chce prodat svůj podíl v NVIDII kolem 3 miliard dolarů. Finální rozhodnutí ještě nepadlo a plány se mohou ještě změnit. Důvod má být ten, že dnes to rozhodně nevypadá, že přijde další vlna těžby kryptoměn na grafických kartách, takže to nevypadá ani na růst hodnoty akcií. Vedle toho jsou investoři nervózní také z komplikovaných vztahů USA a Číny, přičemž tržby NVIDIE vznikají z pětiny právě v Číně. Na druhou stranu, která firma vyrábějící PC hardware může dnes říci, že se jí to netýká? 
 
V každém případě to vypadá, že spanilá jízda NVIDIE s neustále rostoucí hodnotou jejích akcií je na nějakou dobu u konce, což je dobrá zpráva pro AMD, které dostane příležitost se svými 7nm čipy Navi. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrteln nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
Včera, aktualita, Milan Šurkala