www.svethardware.cz
>
>
>
>

Akcie Tesly padají, šéf pro finance odešel po měsíci

Akcie Tesly padají, šéf pro finance odešel po měsíci
, , aktualita
Nátlak na Teslu a Elona Muska je obrovský, a tak není divu, že to mnozí ze společnosti nejsou schopni unést. Z Tesly tak odchází dva důležití lidé, šéfka HR i šéf účetního oddělení. Svět také řeší Muskovo kouření marihuany v rádiu.
K oblíbeným
reklama
O Tesle se poslední dobou hodně mluví a není to vždy pozitivní. Musk se pod nátlakem začíná psychicky sypat a dělá stále více kontroverzních kroků, které podkopávají důvěru v jeho schopnost vést Teslu a automobilku obecně. To se projevuje také v ceně akcií, která padá směrem dolů. Šéfka společnosti pro HR Gabrielle Toledano totiž oznámila, že se po dovolené už do společnosti nevrátí a Tesla tak přišla o jednu významnou osobu. Není ale jediná.
 
Elon Musk
 
Před pouhým měsícem od 6. srpna začal ve společnosti pracovat Dave Norton na pozici ředitele účetního oddělení (chief accounting officer), v podstatě šéf přes finance a účetnictví. Uběhl sotva měsíc a už podává rezignaci na svou funkci. Dle jeho slov se s Teslou nerozchází ve zlém, nemá žádné neshody s vedením. Říká však, že veřejná pozornost na Teslu a jeho osobu jsou enormní a totéž se týká i požadavků v rámci společnosti (patrně tedy to, jak moc je pod drobnohledem Elona Muska).
 
Na tato oznámení už reaguje i hodnota akcií společnosti. Zatímco před týdnem končila na $302, ve čtvrtek už byla jen $281 a páteční obchodování bylo zakončeno na hodnotě pouhých $263 (v after-marketu se pak cena začala zlehka zvedat). 
 
 
Svět ale také hodně diskutuje Muskův poslední rozhovor s Joe Roganem v rádiu, kde kouřil marihuanu (tzv. blunt). Lépe řečeno to jen zkusil, nicméně Musk je znám tím, že své problémy se spaním řeší Ambienem a je podezření, že si pomáhá i rekreačními drogami. I to se podepisuje na tom, že důvěra v něj postupně klesá. Na rozhovor se můžete podívat na YouTube, má přes 2,5 hodiny.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů