www.svethardware.cz
>
>
>
>

Musk začíná mít dost, bere sedativa a byl předvolán

Musk začíná mít dost, bere sedativa a byl předvolán
, , aktualita
Elon Musk měl nedávno rozhovor v The New York Times a věru, nebyl moc pozitivní. Už příští týden musí před komisi SEC a přiznal také osobní problémy, braní Ambienu a práci v průměru 17 hodin každý den v týdnu.
K oblíbeným
reklama
Ve včerejším rozhovoru pro The New York Times se Elon Musk rozhovořil o posledních měsících, které zažívá v Tesle a je vidět, že už toho začíná mít dost. Poslední rok zhodnotil jako nesnesitelný a nejtěžší v celé jeho kariéře. Není divu, sužovaly ho vleklé problémy s pomalou výrobou Modelu 3, která dlouhou dobu zaostávala za původními plány a byla i jedním z důvodů, proč lidé Tesle nevěří, že dostojí svým slibům. I proto jsou akcie Tesly nejvíce shortovanými v historii burzy (nejvíce lidí si "vsadilo" na jejich pokles) a mnozí se záměrně snaží Teslu poškodit, aby pomohli tomuto snížení. To vše komplikuje Muskovu snahu a pořádně mu to cuchá nervy.
 
Elon Musk
 
autor: Mohammed Abdelzak [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], přes Flickr
 
Když pak 7. srpna ohlásil, že už toho má dost a zvažuje převod Tesly do privátního vlastnictví, začalo už úplné peklo. Akcie Tesly sice rychle vzrostly a spekulantům, kteří si sázeli na pokles a vyměkli, tak Musk dal dost "přes držku", nicméně si tím zavařil nejen u dozorčí rady Tesly (ta mu navíc doporučila přestat tweetovat), ale především u různých kontrolních orgánů. Ty považují tento tweet za záměrné ovlivňování cen akcií nepravdivými tvrzeními. Což je dost závažný problém. I proto byl Musk předvolán a už příští týden by měl stanout před americkou komisí SEC (Securities and Exchange Commission). Jeho tweet totiž obsahoval i větičku, která říkala, že má peníze pro výkup zajištěny, ale jak se ukázalo, až tak jisté to nemá.
 
V interview přiznal, že v práci tráví spoustu času a už se i stalo, že továrnu neopustil po dobu 3-4 dnů. Jeho pracovní týden činí až 120 hodin, což znamená okolo 17 hodin denně 7 dní v týdnu. Na spánek mu tedy zbývá méně než 7 hodin denně. Ostatně znovu přiznal, že bere Ambien, sedativum pro léčbu nespavosti. Jak říká, je to volba mezi žádným spánkem a Ambienem. Ten už bere nějakou dobu, např. před dvěma lety přiznal, že po Ambienu není dobré tweetovat a vysvětloval i to, proč jsou jeho noční tweety tak "speciální". Přátelé už o něj mají velký strach a je zde i podezření z braní rekreačních drog.
 
Sám také zmínil, že ho mrzí spousta věcí jako např. bratrova svatba, kterou stihl jen tak tak. Přímo z továrny sedl na letadlo, přiletěl těsně před svatbou a hned po ní už letěl zpátky do Tesly a pokračoval v práci. Své narozeniny, které měl před necelými dvěma měsíci, strávil celé v práci. Pracoval po celý den, minimálně oněch 24 hodin a už neřekl, kolik hodin ještě před a po svých narozeninách.
 
Vypadá to, že Tesla se nyní snaží najít nového CEO nebo alespoň jakéhosi "pomocníka". Sám Musk řekl, že pokud by znal někoho, kdo tu práci udělá lépe než on, tak mu okamžitě předá žezlo. Výsledky rozhovoru se už odrazily i na ceně akcií. Ty padají rychle dolů a za dnešek spadla hodnota akcií Tesly o 9 % na 305,5 USD za akcii. Od 7. srpna, kdy napsal svůj zakletý tweet, je to tak propad o 20 %. Pokud tak spekulanti nevyměkli jako Kalman Isaacs, který neudržel nervy, nakoupil akcie s velkou ztrátou a raději Muska za svůj neúspěch zažaloval, pak si nyní na propadu akcií mohli skutečně dost vydělat. Celý rozhovor si můžete přečíst na nytimes.com.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI potvrzuje specifikace procesorů Rocket Lake-S MSI potvrzuje specifikace procesorů Rocket Lake-S
Společnosti MSI unikla na web tabulka, která ukazuje základní specifikace nových procesorů Intel, které budou patřit mezi Rocket Lake-S a nabídnou novou architekturu svých jader. Jaké to budou? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Osmijádrové Tiger Lake-H můžeme očekávat zřejmě v červnu Osmijádrové Tiger Lake-H můžeme očekávat zřejmě v červnu
Dle informací od výrobce notebooků XMG bude mít AMD řadu měsíců výhodu v tom, že Intel nebude mít na trhu konkurenci pro procesory Ryzen 5000 generace Cezanne. Osmijádrové Tiger Lake-H totiž mají nastoupit až na konci prvního pololetí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy Intel nalákal dalšího veterána, ze SiFive se vrací Sunil Shenoy
Osoba Patricka Gelsingera, který se už do tří týdnů stane novým šéfem Intelu, zřejmě přitahuje pozornost lidí, kteří by už jinak byli raději v důchodu nebo pracovali jinde. Nyní je to Sunil Shenoy, který povede svůj inženýrský tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD Nové grafické karty Intel Iris Xe nebudou fungovat s procesory AMD
Aktualizováno: Intel včera představil další grafické karty, které budou po více než dvou dekádách od dob modelu Intel 740 nabídnuty na trhu. Ukazuje se ale, že si je nebudeme moci koupit samostatně a ani vyzkoušet na sestavě s CPU AMD. Proč? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek12 komentářů