reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Bleskovky  |  Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Google News  |  Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak  |   Svět mobilně
Proč mít u nás profil?

Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?

, , aktualita
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Souhrnná aktualizace KB4515384 tak zasáhla řadu lidí, kteří začali poukazovat na všemožné problémy se zvukem. To pochopitelně neplatí pro všechny a i povaha daných problémů se lišila případ od případu. Někteří udávali, že nová aktualizace prostě zresetovala všechna jejich nastavení týkající se zvuku, jiní mluvili o nesprávném ozvučení her a další si zase stěžovali na vysokou úroveň šumu. A nejde pouze o zvuk, neboť KB4515384 některým uživatelům způsobil dokonce i to, že pořízené screenshoty byly zabarveny do oranžova. Daná aktualizace přitom přišla i jako řešení nefunkční Windows Desktop Search, která nedokázala dělat svou práci, čili vyhledávat. Aktualizace však tento problém uspokojivě nevyřešila a přinesla navíc své vlastní problémy. Ale koho to dnes dokáže překvapit.
 
 
Microsoft řadu z těchto problémů přiznal a uvedl, že na nich pracuje, přičemž nejdříve byl vyřešen onen oranžový nádech zachycených snímků obrazovky, ale dále se čeká na řádnou opravu problému s vyhledáváním a o potížích se zvukem Microsoft do včerejšího dne mlčel. 
 
Lidé si tak začali pomáhat sami a jako obvykle to zahrnovalo zkoušení všeho možného. Někdo tak přišel na to, že problémy se zvukem může vyřešit tvrdé nastavení kvality audia na 16 bitů (CD kvalita). Toto nastavení lze najít ve Směšovači hlasitosti, kdy se po kliknutí na dané zařízení pro přehrávání otevře okno se záložkou Upřesnit a tam si můžeme vybrat. Nicméně účinný lék na veškeré udávané potíže to není a dle Microsoftu je pes zakopaný jinde.
 
Kdo nemá nervy či čas na zkoušení všeho možného, ten si může KB4515384 prostě nechat odinstalovat, ovšem co doporučuje Microsoft? Ten se nejdříve ozval s tím, aby uživatelé v případě her otevřeli jejich nastavení a deaktivovali vícekanálové audio, pokud je tato možnost vůbec k dispozici. Popřípadě můžeme využít nastavení ovladačů naší zvukovky a vícekanálové audio deaktivovat přímo v nich, což platí i pro virtuální surround. 
 
Nyní už tak Microsoft oficiálně uznal, že KB4515384 způsobuje problémy se zvukem, takže čekáme na opravný patch. Prozatím jsou k dispozici jen instrukce, jak potíže alespoň zmírnit, nebo se jim vyhnout a jde právě o deaktivaci více kanálů. Microsoft nyní předpokládá, že bude mít opravdovou opravu tohoto problému k dispozici ke konci tohoto měsíce a udává, že jde o změny ve zpracování vícekanálového audia, které se neprojevily tak, jak bylo očekáváno.
 


reklama
reklama
reklama
reklama