www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?

Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
, , aktualita
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
K oblíbeným
reklama
Souhrnná aktualizace KB4515384 tak zasáhla řadu lidí, kteří začali poukazovat na všemožné problémy se zvukem. To pochopitelně neplatí pro všechny a i povaha daných problémů se lišila případ od případu. Někteří udávali, že nová aktualizace prostě zresetovala všechna jejich nastavení týkající se zvuku, jiní mluvili o nesprávném ozvučení her a další si zase stěžovali na vysokou úroveň šumu. A nejde pouze o zvuk, neboť KB4515384 některým uživatelům způsobil dokonce i to, že pořízené screenshoty byly zabarveny do oranžova. Daná aktualizace přitom přišla i jako řešení nefunkční Windows Desktop Search, která nedokázala dělat svou práci, čili vyhledávat. Aktualizace však tento problém uspokojivě nevyřešila a přinesla navíc své vlastní problémy. Ale koho to dnes dokáže překvapit.
 
 
Microsoft řadu z těchto problémů přiznal a uvedl, že na nich pracuje, přičemž nejdříve byl vyřešen onen oranžový nádech zachycených snímků obrazovky, ale dále se čeká na řádnou opravu problému s vyhledáváním a o potížích se zvukem Microsoft do včerejšího dne mlčel. 
 
Lidé si tak začali pomáhat sami a jako obvykle to zahrnovalo zkoušení všeho možného. Někdo tak přišel na to, že problémy se zvukem může vyřešit tvrdé nastavení kvality audia na 16 bitů (CD kvalita). Toto nastavení lze najít ve Směšovači hlasitosti, kdy se po kliknutí na dané zařízení pro přehrávání otevře okno se záložkou Upřesnit a tam si můžeme vybrat. Nicméně účinný lék na veškeré udávané potíže to není a dle Microsoftu je pes zakopaný jinde.
 
Kdo nemá nervy či čas na zkoušení všeho možného, ten si může KB4515384 prostě nechat odinstalovat, ovšem co doporučuje Microsoft? Ten se nejdříve ozval s tím, aby uživatelé v případě her otevřeli jejich nastavení a deaktivovali vícekanálové audio, pokud je tato možnost vůbec k dispozici. Popřípadě můžeme využít nastavení ovladačů naší zvukovky a vícekanálové audio deaktivovat přímo v nich, což platí i pro virtuální surround. 
 
Nyní už tak Microsoft oficiálně uznal, že KB4515384 způsobuje problémy se zvukem, takže čekáme na opravný patch. Prozatím jsou k dispozici jen instrukce, jak potíže alespoň zmírnit, nebo se jim vyhnout a jde právě o deaktivaci více kanálů. Microsoft nyní předpokládá, že bude mít opravdovou opravu tohoto problému k dispozici ke konci tohoto měsíce a udává, že jde o změny ve zpracování vícekanálového audia, které se neprojevily tak, jak bylo očekáváno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář