www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?

Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
, , aktualita
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
K oblíbeným
reklama
Souhrnná aktualizace KB4515384 tak zasáhla řadu lidí, kteří začali poukazovat na všemožné problémy se zvukem. To pochopitelně neplatí pro všechny a i povaha daných problémů se lišila případ od případu. Někteří udávali, že nová aktualizace prostě zresetovala všechna jejich nastavení týkající se zvuku, jiní mluvili o nesprávném ozvučení her a další si zase stěžovali na vysokou úroveň šumu. A nejde pouze o zvuk, neboť KB4515384 některým uživatelům způsobil dokonce i to, že pořízené screenshoty byly zabarveny do oranžova. Daná aktualizace přitom přišla i jako řešení nefunkční Windows Desktop Search, která nedokázala dělat svou práci, čili vyhledávat. Aktualizace však tento problém uspokojivě nevyřešila a přinesla navíc své vlastní problémy. Ale koho to dnes dokáže překvapit.
 
 
Microsoft řadu z těchto problémů přiznal a uvedl, že na nich pracuje, přičemž nejdříve byl vyřešen onen oranžový nádech zachycených snímků obrazovky, ale dále se čeká na řádnou opravu problému s vyhledáváním a o potížích se zvukem Microsoft do včerejšího dne mlčel. 
 
Lidé si tak začali pomáhat sami a jako obvykle to zahrnovalo zkoušení všeho možného. Někdo tak přišel na to, že problémy se zvukem může vyřešit tvrdé nastavení kvality audia na 16 bitů (CD kvalita). Toto nastavení lze najít ve Směšovači hlasitosti, kdy se po kliknutí na dané zařízení pro přehrávání otevře okno se záložkou Upřesnit a tam si můžeme vybrat. Nicméně účinný lék na veškeré udávané potíže to není a dle Microsoftu je pes zakopaný jinde.
 
Kdo nemá nervy či čas na zkoušení všeho možného, ten si může KB4515384 prostě nechat odinstalovat, ovšem co doporučuje Microsoft? Ten se nejdříve ozval s tím, aby uživatelé v případě her otevřeli jejich nastavení a deaktivovali vícekanálové audio, pokud je tato možnost vůbec k dispozici. Popřípadě můžeme využít nastavení ovladačů naší zvukovky a vícekanálové audio deaktivovat přímo v nich, což platí i pro virtuální surround. 
 
Nyní už tak Microsoft oficiálně uznal, že KB4515384 způsobuje problémy se zvukem, takže čekáme na opravný patch. Prozatím jsou k dispozici jen instrukce, jak potíže alespoň zmírnit, nebo se jim vyhnout a jde právě o deaktivaci více kanálů. Microsoft nyní předpokládá, že bude mít opravdovou opravu tohoto problému k dispozici ke konci tohoto měsíce a udává, že jde o změny ve zpracování vícekanálového audia, které se neprojevily tak, jak bylo očekáváno.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED Samsung investuje 11 miliard dolarů do panelů QD-OLED
Panely typu OLED se bohužel doposud navzdory očekávání před řadou let moc nerozšířily a nevypadá to, že by to brzy mělo být lepší. Nicméně v případě panelů QD-OLED by to mohlo být lepší, ale o co jde?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí? Larian zastavuje práci na Divinity: Fallen Heroes, na co se soustředí?
Larian Studios můžeme vidět jako novodobé Black Isle a právě i díky němu je žánr cRPG stále živý a zdravý. Nicméně to si asi nebudou myslet lidé, kteří čekali na Divinity: Fallen Heroes chystané už na příští měsíc.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat? Threadripper 3000: jak se budou jmenovat a které lze očekávat?
Dle nejnovějších informací můžeme soudit, že AMD se s nástupem Threadripperů třetí generace možná odhodlá udělat tlustou čáru mezi ní a předchozími dvěma. Nyní se můžeme zaměřit na jednotlivé modely. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021 Specifikace PCI Express Gen 6.0 mají být dokončeny v roce 2021
Vývoj rozhraní PCI Express v posledních letech znatelně nabral na obrátkách a vypadá to, že ty ani v příštích letech jen tak neklesnou. Však tu ještě pořádně ani nemáme PCI Express 4.0 a už se pomalu chystá verze 6.0. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS Internet Archive nově nabízí 2500 klasických her pro DOS
Internet Archive právě do své nabídky zařadil velké potěšení pro příznivce klasických her pro DOS. Přímo v prohlížeči si jich můžeme zahrát na 2.500 a ve většině případů jsou k dispozici i manuály. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře