www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizujeme: Microsoft představuje nové Windows 10

Aktualizujeme: Microsoft představuje nové Windows 10
, , aktualita
Microsoft dnes oficiálně představuje novou verzi Windows a další související novinky. Sledujeme tuto událost za vás a průběžně aktualizujeme tento příspěvek, aby obsahoval aktuální informace tak, jak je Microsoft oznamuje.
K oblíbeným
reklama
Začátek události: 19:00 hod. (10.00 PDT)
Místo konání: San Francisco, Kalifornie, USA


Shrnutí tiskové konference


Na tiskové konferenci jsme se dozvěděli zejména následující informace:
  • Nové Windows se budou jmenovat Windows 10
  • Bude se jednat o jednotnou platformu pro počítače, laptopy, tablety i chytré telefony
  • Systém má být způsobem ovládání podobný Windows 7
  • Dočkáme se nabídky Start, virtuálních ploch i vylepšené příkazové řádky např. s podporou Ctrl + V
  • Technická betaverze bude k dispozici od zítřejšího dne, tedy od 1. 10. 2014
  • Finální verze bude k dispozici až v průběhu roku 2015, odhadem cca v půlce

Informace o cenách a možnostech aktualizací jsme se bohužel nedozvěděli (informace o bezplatné aktualizaci z Windows 8 se tedy zatím nepotvrdila). Na to si budeme muset zřejmě ještě nějakou chvíli počkat.
- tisková konference Microsoftu (zdroj: The Verge) -


Průběžný vývoj události


20:05 - Prezentace byla ukončena. Přítomní novináři nyní dostali možnost si nové Windows 10 vyzkoušet.
19:52 - Hlavní informace ohledně nové verze Windows byly odprezentovány, nyní probíhá série otázek novinářů, které v podstatě rekapitulují již odprezentované informace.
19:43 - Finální verze má být údajně k dispozici až přibližně v polovině roku 2015, tedy později, než se všeobecně očekávalo.
19:40 - Nabídka Start pro dotyková zařízení vypadá velmi podobně, jako nabídka start u Windows 8 přes celou obrazovku. V nových Windows tedy máme dva módy - desktopový a dotykový.
19:35 - To vše rozhodně neznamená, že by byla odebrána podpora pro dotyková zařízení. Naopak - je zde spousta vylepšení i v této oblasti, což jistě potěší majitele zařízení s dotykovými obrazovkami.
19:30 - Vylepšena byla i příkazová řádka, do které je možné (konečně) vkládat text pomocí klávesové zkratky Ctrl + V.
19:26 - Dle všeobecného očekávání jsou Windows 10 zaměřeny především na uživatele desktopů. Nebo to tak zatím aspoň vypadá.
19:20 - U mikrofonu je nyní Joe Belfiore, který ukazuje již existující technickou betaverzi nových Windows 10. Ukazuje například novou nabídku Start. Má být třeba možné změnit velikost nabídky Start, jako jsme zvyklí u oken. Má se jednat o systém velmi podobný Windows 7, který obsahuje prvky Windows 8.
19:14 - Hodně se mluví o tom, že nové Windows 10 jsou vytvořeny mimo jiné také s ohledem na firemní zákazníky a bude údajně možné oddělit pracovní a soukromé oblasti v rámci jednoho systému. Firmy mají mít nad systémem větší kontrolu a budou mít možnost např. upravit a ovládat "Windows Store".
19:10 - Nové Windows mají být tzv. "jednotnou platformou" pro všechna zařízení.
19:07 - Nové Windows se budou jmenovat Windows 10.
19:04 - Celou událost zahajuje Terry Myerson a povídá o tom, že doba se změnila a je čas na nové Windows.
19:01 - Vypadá to, že událost bude velmi brzy zahájena.


Více o této události


Jedná se o speciální událost Microsoftu, která byla oficiálně potvrzena před 14 dny. Na této události má Microsoft představit novou verzi svého operačního systému, kterou zatím neoficiálně nazýváme Windows 9.

Zástupce společnosti Microsoft má na této události hovořit o tom, co je nového ve Windows a jaký bude další vývoj společnosti. Všeobecně očekáváme, že se dozvíme oficiální název nové verze Windows (dle některých zvěstí by se mohlo jednat o Windows TH), datum zveřejnění technické betaverze, u které mají průběžně přibývat nové vlastnosti a funkce, a to až do stavu, kdy bude systém finální a připraven pro širokou veřejnost.

Dále se spekulovalo o ceně, která by mohla být pro stávající uživatele Windows 8 nulová (aktualizace by proběhla bezplatně), podobně jako při aktualizaci na verzi Windows 8.1.

Tento příspěvek budeme průběžně aktualizovat tak, jak se budeme dozvídat nové informace.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
Turecko má bojový dron Songar s kulometem Turecko má bojový dron Songar s kulometem
Turecko vyvinulo nový armádní dron Songar, který dokáže plnit nejen průzkumné funkce, ale i bojové. Je totiž vybaven kulometem, který dokáže vystřelit až 200 dávek nábojů. Navíc má být velmi přesný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
14.12.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře