www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizujeme: Microsoft představuje nové Windows 10

Aktualizujeme: Microsoft představuje nové Windows 10
, , aktualita
Microsoft dnes oficiálně představuje novou verzi Windows a další související novinky. Sledujeme tuto událost za vás a průběžně aktualizujeme tento příspěvek, aby obsahoval aktuální informace tak, jak je Microsoft oznamuje.
K oblíbeným
reklama
Začátek události: 19:00 hod. (10.00 PDT)
Místo konání: San Francisco, Kalifornie, USA


Shrnutí tiskové konference


Na tiskové konferenci jsme se dozvěděli zejména následující informace:
  • Nové Windows se budou jmenovat Windows 10
  • Bude se jednat o jednotnou platformu pro počítače, laptopy, tablety i chytré telefony
  • Systém má být způsobem ovládání podobný Windows 7
  • Dočkáme se nabídky Start, virtuálních ploch i vylepšené příkazové řádky např. s podporou Ctrl + V
  • Technická betaverze bude k dispozici od zítřejšího dne, tedy od 1. 10. 2014
  • Finální verze bude k dispozici až v průběhu roku 2015, odhadem cca v půlce

Informace o cenách a možnostech aktualizací jsme se bohužel nedozvěděli (informace o bezplatné aktualizaci z Windows 8 se tedy zatím nepotvrdila). Na to si budeme muset zřejmě ještě nějakou chvíli počkat.
- tisková konference Microsoftu (zdroj: The Verge) -


Průběžný vývoj události


20:05 - Prezentace byla ukončena. Přítomní novináři nyní dostali možnost si nové Windows 10 vyzkoušet.
19:52 - Hlavní informace ohledně nové verze Windows byly odprezentovány, nyní probíhá série otázek novinářů, které v podstatě rekapitulují již odprezentované informace.
19:43 - Finální verze má být údajně k dispozici až přibližně v polovině roku 2015, tedy později, než se všeobecně očekávalo.
19:40 - Nabídka Start pro dotyková zařízení vypadá velmi podobně, jako nabídka start u Windows 8 přes celou obrazovku. V nových Windows tedy máme dva módy - desktopový a dotykový.
19:35 - To vše rozhodně neznamená, že by byla odebrána podpora pro dotyková zařízení. Naopak - je zde spousta vylepšení i v této oblasti, což jistě potěší majitele zařízení s dotykovými obrazovkami.
19:30 - Vylepšena byla i příkazová řádka, do které je možné (konečně) vkládat text pomocí klávesové zkratky Ctrl + V.
19:26 - Dle všeobecného očekávání jsou Windows 10 zaměřeny především na uživatele desktopů. Nebo to tak zatím aspoň vypadá.
19:20 - U mikrofonu je nyní Joe Belfiore, který ukazuje již existující technickou betaverzi nových Windows 10. Ukazuje například novou nabídku Start. Má být třeba možné změnit velikost nabídky Start, jako jsme zvyklí u oken. Má se jednat o systém velmi podobný Windows 7, který obsahuje prvky Windows 8.
19:14 - Hodně se mluví o tom, že nové Windows 10 jsou vytvořeny mimo jiné také s ohledem na firemní zákazníky a bude údajně možné oddělit pracovní a soukromé oblasti v rámci jednoho systému. Firmy mají mít nad systémem větší kontrolu a budou mít možnost např. upravit a ovládat "Windows Store".
19:10 - Nové Windows mají být tzv. "jednotnou platformou" pro všechna zařízení.
19:07 - Nové Windows se budou jmenovat Windows 10.
19:04 - Celou událost zahajuje Terry Myerson a povídá o tom, že doba se změnila a je čas na nové Windows.
19:01 - Vypadá to, že událost bude velmi brzy zahájena.


Více o této události


Jedná se o speciální událost Microsoftu, která byla oficiálně potvrzena před 14 dny. Na této události má Microsoft představit novou verzi svého operačního systému, kterou zatím neoficiálně nazýváme Windows 9.

Zástupce společnosti Microsoft má na této události hovořit o tom, co je nového ve Windows a jaký bude další vývoj společnosti. Všeobecně očekáváme, že se dozvíme oficiální název nové verze Windows (dle některých zvěstí by se mohlo jednat o Windows TH), datum zveřejnění technické betaverze, u které mají průběžně přibývat nové vlastnosti a funkce, a to až do stavu, kdy bude systém finální a připraven pro širokou veřejnost.

Dále se spekulovalo o ceně, která by mohla být pro stávající uživatele Windows 8 nulová (aktualizace by proběhla bezplatně), podobně jako při aktualizaci na verzi Windows 8.1.

Tento příspěvek budeme průběžně aktualizovat tak, jak se budeme dozvídat nové informace.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
18.9.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář