www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Aktualizujeme: Microsoft představuje nové Windows 10

Aktualizujeme: Microsoft představuje nové Windows 10
, , aktualita
Microsoft dnes oficiálně představuje novou verzi Windows a další související novinky. Sledujeme tuto událost za vás a průběžně aktualizujeme tento příspěvek, aby obsahoval aktuální informace tak, jak je Microsoft oznamuje.
K oblíbeným
reklama
Začátek události: 19:00 hod. (10.00 PDT)
Místo konání: San Francisco, Kalifornie, USA


Shrnutí tiskové konference


Na tiskové konferenci jsme se dozvěděli zejména následující informace:
  • Nové Windows se budou jmenovat Windows 10
  • Bude se jednat o jednotnou platformu pro počítače, laptopy, tablety i chytré telefony
  • Systém má být způsobem ovládání podobný Windows 7
  • Dočkáme se nabídky Start, virtuálních ploch i vylepšené příkazové řádky např. s podporou Ctrl + V
  • Technická betaverze bude k dispozici od zítřejšího dne, tedy od 1. 10. 2014
  • Finální verze bude k dispozici až v průběhu roku 2015, odhadem cca v půlce

Informace o cenách a možnostech aktualizací jsme se bohužel nedozvěděli (informace o bezplatné aktualizaci z Windows 8 se tedy zatím nepotvrdila). Na to si budeme muset zřejmě ještě nějakou chvíli počkat.
- tisková konference Microsoftu (zdroj: The Verge) -


Průběžný vývoj události


20:05 - Prezentace byla ukončena. Přítomní novináři nyní dostali možnost si nové Windows 10 vyzkoušet.
19:52 - Hlavní informace ohledně nové verze Windows byly odprezentovány, nyní probíhá série otázek novinářů, které v podstatě rekapitulují již odprezentované informace.
19:43 - Finální verze má být údajně k dispozici až přibližně v polovině roku 2015, tedy později, než se všeobecně očekávalo.
19:40 - Nabídka Start pro dotyková zařízení vypadá velmi podobně, jako nabídka start u Windows 8 přes celou obrazovku. V nových Windows tedy máme dva módy - desktopový a dotykový.
19:35 - To vše rozhodně neznamená, že by byla odebrána podpora pro dotyková zařízení. Naopak - je zde spousta vylepšení i v této oblasti, což jistě potěší majitele zařízení s dotykovými obrazovkami.
19:30 - Vylepšena byla i příkazová řádka, do které je možné (konečně) vkládat text pomocí klávesové zkratky Ctrl + V.
19:26 - Dle všeobecného očekávání jsou Windows 10 zaměřeny především na uživatele desktopů. Nebo to tak zatím aspoň vypadá.
19:20 - U mikrofonu je nyní Joe Belfiore, který ukazuje již existující technickou betaverzi nových Windows 10. Ukazuje například novou nabídku Start. Má být třeba možné změnit velikost nabídky Start, jako jsme zvyklí u oken. Má se jednat o systém velmi podobný Windows 7, který obsahuje prvky Windows 8.
19:14 - Hodně se mluví o tom, že nové Windows 10 jsou vytvořeny mimo jiné také s ohledem na firemní zákazníky a bude údajně možné oddělit pracovní a soukromé oblasti v rámci jednoho systému. Firmy mají mít nad systémem větší kontrolu a budou mít možnost např. upravit a ovládat "Windows Store".
19:10 - Nové Windows mají být tzv. "jednotnou platformou" pro všechna zařízení.
19:07 - Nové Windows se budou jmenovat Windows 10.
19:04 - Celou událost zahajuje Terry Myerson a povídá o tom, že doba se změnila a je čas na nové Windows.
19:01 - Vypadá to, že událost bude velmi brzy zahájena.


Více o této události


Jedná se o speciální událost Microsoftu, která byla oficiálně potvrzena před 14 dny. Na této události má Microsoft představit novou verzi svého operačního systému, kterou zatím neoficiálně nazýváme Windows 9.

Zástupce společnosti Microsoft má na této události hovořit o tom, co je nového ve Windows a jaký bude další vývoj společnosti. Všeobecně očekáváme, že se dozvíme oficiální název nové verze Windows (dle některých zvěstí by se mohlo jednat o Windows TH), datum zveřejnění technické betaverze, u které mají průběžně přibývat nové vlastnosti a funkce, a to až do stavu, kdy bude systém finální a připraven pro širokou veřejnost.

Dále se spekulovalo o ceně, která by mohla být pro stávající uživatele Windows 8 nulová (aktualizace by proběhla bezplatně), podobně jako při aktualizaci na verzi Windows 8.1.

Tento příspěvek budeme průběžně aktualizovat tak, jak se budeme dozvídat nové informace.

Zdroj: The Verge
reklama
Nejnovější články
Lexar uvádí SSD NM800 pro profesionální nasazení Lexar uvádí SSD NM800 pro profesionální nasazení
Společnost Lexar uvedla na trh nová SSD řady NM800. Ta využívají rychlého rozhraní PCIe Gen4 x4 a výrobce slibuje přenosové rychlosti až na úrovni 7400 MB/s. Mířit mají především na kreativní profesionální nasazení. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Návrh orgánů EU chce prosadit povinné USB-C pro telefony i další zařízení Návrh orgánů EU chce prosadit povinné USB-C pro telefony i další zařízení
Evropská komise předložila návrh zákona, který by po výrobcích telefonů a jiných zařízení vyžadoval povinně nabíjecí port USB-C. Už tedy žádné micro USB nebo Lightning. Budou tak mít brzy i iPhony toto rozhraní?
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
AMD dle Omdia posílilo mezi datacentrovými servery, každý šestý využívá EPYC AMD dle Omdia posílilo mezi datacentrovými servery, každý šestý využívá EPYC
Společnost AMD se aktuálně věnuje přednostně serverům, pro něž vyrábí své procesory a celé platformy. Není tak divu, že to přináší své ovoce a AMD dle analytické společnosti Omdia zvyšuje svůj podíl na trhu. 
24.9.2021, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo Namísto posílení propad, Čína označila kryptoměny za nelegální platidlo
Po výrazném propadu hodnoty kryptoměn, který nastal sedmého září a později se ještě prohloubil, se očekával další postupný růst, jenž měl dle burzy Deribit odstartovat již dnes. Namísto toho přišel další pád. 
24.9.2021, aktualita, Jan Vítek15 komentářů
Core i9-12900K opět v Cinebench R23, slibuje velice vysoký jednovláknový výkon Core i9-12900K opět v Cinebench R23, slibuje velice vysoký jednovláknový výkon
Máme tu opět další test procesoru Core i9-12900K, který se tentokrát ukázal stejně jako ve středu v Cinebench R23, ale tentokrát jde o dříve chybějící skóre ukazující jednovláknový výkon. A ukazuje se, že ten asi bude skutečně velice slušný.
24.9.2021, aktualita, Jan Vítek6 komentářů