www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 9 prý budou zdarma pro majitele Windows 8

Windows 9 prý budou zdarma pro majitele Windows 8
, , aktualita
Hlavní představitel Microsoftu v Indonésii, Andreas Diantoro, se nechal slyšet, že nový systém Windows 9 bude pro vlastníky licence Windows 8 zdarma jako aktualizace. Může to vypadat jako nečekaný krok, ale tato změna dává smysl.
K oblíbeným
reklama
Informace o nové verzi systému Windows nepřestávají unikat. Již jsme se například dozvěděli o chystané změně aktivačního systému, o nabídce Start nebo virtuálních plochách. V tuto chvíli máme k dispozici další informaci, která se týká ceny.

Prezident divize Microsoftu v Indonésii, Andreas Diantoro, potvrdil, že nová verze operačního systému Windows (ať se již bude nakonec jmenovat jakkoli) bude pro vlastníky licence k současné verze k dispozici zdarma jako aktualizace.

Na první pohled možná šok, na ten druhý už to ale vypadá více jako logický krok. Nesmíme zapomínat na skutečnost, že i takto zásadní aktualizace, jako je nová verze systému, jsou u ostatních operačních systémů (OS X, Android, apod.) k dispozici zdarma již fakticky od začátku. Druhá věc je, že již podobná situace nastala u verze Windows 8.1, kde sice číslo verze odpovídalo spíše aktualizaci, technicky šlo ale o kompletní update na novou verzi systému.

Aktualizace na Windows 9 by měla být distribuovaná podobným způsobem, jako tomu bylo u již zmíněné aktualizace na Windows 8.1 - tedy pomocí Windows Store, odkud ji bude možné stáhnout.

Zatím ovšem nevíme, jaké podmínky budou pro uživatele systému Windows 7 a případně i starších verzí. Stejně tak si ještě budeme muset počkat na informaci o tom, na jakou částku přijde pořízení Windows s novým počítačem, ruku v ruce s informací, zda bude vůbec možné pořídit si Windows 9 jako samostatnou krabicovou verzi.

Dobrou zprávou je, že se vše již brzy dozvíme. Datum představení tohoto nového systému bylo totiž již Microsoftem oficiálně potvrzeno, a bude to již zítra, tedy 30. září.

Zdroj: PC World
reklama
Nejnovější články
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD Prezident Biden chce napumpovat do výroby čipů v USA 37 mld. USD
Americký prezident Joe Biden se už dříve zaměřil na celosvětový problém s nedostatečnou kapacitou produkce počítačových čipů, který ohrožuje řadu dalších odvětví. Nařídil tak podrobné přezkoumání stavu průmyslu a dodavatelských řetězců. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře